Agressiva 69

Agressiva 69
Electro Experimental Indie Indie Rock
Kraj:
Polska
Wytwórnie:

AGRESSIVA 69 to obecnie jedna z najbardziej znanych i najbardziej popularnych grup rockowo-industrialnych w Polsce. To prekursorzy tego nurtu muzycznego w naszym kraju. Grupa znana z entuzjastycznie przyjmowanych koncertów w Polsce I na Zachdodzie.

Zespół powstał w 1989 roku w dwuosobowym składzie. Tworzyli go wtedy Tomasz Grochola i Jacek Tokarczyk. Dopiero w dwa lata później dołączyli do składu Robert Tuta oraz obecny lider i filar AGRESSIVY 69 Bodek Pezda.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Agressiva 69 znana jest także twórcom filmowym. Grupa wyprodukowała soundtrackido filmów:  “Poniedziałek”, “Wtorek”  W. Adamka, “ Gniew” Marcina Ziembinskiego, “Egoiści” Mariusza Trelińskiego, “Pod Powierzchnią” Marka Gajczaka a także muzykę do serialu telewizyjnego znanego z TVN “Alfabet  Mafii”. Utwór “ Egoiści “ nagrany z gościnnym udziałem Edyty Bartosiewicz dotarł do 1 miejsca LP Programu Trzeciego.  Agressiva 69 występowała z powodzeniem na międzynarodowych festwialach reprezentując Polskę. ZILLO w Niemczech, EUROSONIC w Holandii, EUROROCK w Belgii.  Grupa była kilkakrotnie nominowana do nagrody Fryderyk w tym Fryderyk 2007 i 2008.  W maju 2006 roku ukazał się szósty album w dorobku zespołu Agressiva 69 pod tytułem „IN”. Była to płyta z udziałem zagranicznych gości: MARTIN ATKINS (perkusja ), znany z nagrań  formacji : NINE INCH NAILS, PIL,  MINISTRY, KILLING JOKE. Kolejnym zagranicznym gościem, który wziął udział w nagraniu jest WAYNE HUSSEY, brytyjski muzyk, który od 1986 roku liderem, frontmanem , autorem muzyki i tekstów THE MISSION. Fanów na pewno zainteresuje fakt, że do płyty dołączone zostało DVD z teledyskami, zdjęciami i dyskografią grupy.
Do tej pory pracowali m.in. z takimi zespołami jak: Illusion (remiks utworu „Nikt”), Tuff Enuff (specjalne remiksy utworów, które wydała firma Merkury Poland), Jesus Chrysler Suicide (remiks płyty „Schizovirus”), Maanam (remiks numeru „Mówią, Że Miłość” z płyty „Łóżko”) czy Kasią Nosowską (remiks piosenki „Papierki”), a ostatnio remiksy piosenek zespołów Hedone (ostatni singiel „Daj Mi To”), Formacji Nieżywych Schabuff (utwór „Da Da Da”), a także współpraca ze Staszkiem Sojką (utwór „Allegro Ma Non Troppo”).

Jednym z ważniejszych wydarzeń w historii zespołu był występ przed grupą PRODIGY (28 grudnia 1996 roku). AGRESSIVA 69 jako jedyna polska kapela została wybrana wówczas i zaproszona do występu w katowickim ,,Spodku”. Chociaż wystąpili w niewdzięcznej roli supportu, zaprezentowali się na wysokim, światowym poziomie i ciepło zostali przyjęci przez publikę przybyłą bądź co bądź na koncert PRODIGY.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →