Addictive TV

Addictive TV
Electronic
Kraj:
Wielka Brytania

Dwukrotnie wybierani najlepszymi VJ’ami na świecie w ciągu ostatnich 3 lat w dorocznym rankingu DJ Magazine, Addictive Tv są londyńskimi producentami, DJ’ami i artystami sztuki wizualnej, którzy już ponad 10 lat doprowadzają do perfekcji tę niszową dziedzinę sztuki. Tworzą programy telewizyjne, projekty DVD, występują na żywo i organizują festiwal Optronica w Londynie wraz z Brytyjskim Instytutem Filmowym, kinem BFI Imax i BFI Southbank. W 2006 roku zostali pierwszymi artystami, którzy stworzyli oficjalny remiks Hollwoodzkiego filmu na zlecenie wytwórni New Line Cinema. „Take The Lead” z Antonio Banderasem w roli głównej w ich remiksie został ponadto wybrany przez prestiżową witrynę branży reklamowej „ADLAND” najlepszą reklamą 2006 roku.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Grupa powstała w 1992 roku i od tamtej pory współpracowała z takimi znakomitościami jak: Fatboy Slim, Howie B, Miss Kittin czy Goldie. Ich prace wyświetlano podczas takich wydarzeń jak: Sonar Festival, Edinburgh Festival, MIDEM czy Restfest. Co więcej dla brytyjskiej telewizji ITV1 tworzą cykl programów zatytułowanych „Mixmaster”.

 

Występując ze swoim audio-wizualnym projektem na całym świecie, łącząc sztukę z kulturą klubową, Addictive Tv prezentowali się w takich miejscach jak Centrum Pompidou w Paryżu czy klub Womb w Tokio. Bardzo często zapraszani są na festiwale, z pośród których grali dotychczas na brytyjskim Glastonbury,  duńskim Roskilde, SIGGRAPH (największym wydarzeniu poświęconym cyfrowej animacji na świecie), węgierskim Sziget, czy Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Francisco. W sylwestrową noc 2005 roku występowali w najznakomitszym klubie Indii- Elevate, a w następnych miesiącach tego roku odbyli trasę po południowo-wschodniej Azji, grając m.in. w Bankoku i Szanghaju.

 

Aby ich występy były wydarzeniem audio-wizualnym w pełni tego słowa znaczeniu wykorzystują najbardziej zaawansowane technologie i urządzenia, takie jak DVD turntables czy syntezator wizualny Edirol CG-8. Obydwa te produkty testowali i wspierali ich projektowanie dla firm Pionieer i Roland/Edirol.

 

Poza prezentowaniem swoich setów audio-wizualnych w klubach, zaangażowani są również w projekt „The Eye of the Pilot”. Przetwarzając niesamowite dzienniki wideo francuskiego pilota Raymonda Lamy, sfilmowane podczas jego podróży w latach ’50, projekt jest muzycznym i wizualnym dziennikiem podróży z oryginalną ścieżką dźwiękową stworzoną wspólnie przez Addictive Tv i francuskiego gitarzystę Alejandro de Valerę. Prezentowany był dotychczas w Centrum Pompidou w Paryżu, National Theatre w Londynie, Kabuki Theater #1 w San Francisco oraz podczas Innovation Design Awards w Moskwie.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →