SnowFest Festival 2015

Festiwale
Deep house Hip-Hop Indie Dance / Nu Disco

Piątek, 13 lutego 2015
godz: 16:00

Zakopane

, Zakopane

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Druga edycja największego zimowego festiwalu muzyki i sportów zbliża się wielkimi krokami. Tym razem główna scena i skocznia zlokalizowane będą na Placu Niepodległości, w samym sercu zimowej stolicy Polski – w Zakopanem. Tu wystąpią największe gwiazdy i odbędą się zawody snowboardowe i freeski. Na Festiwal zapraszamy w dniach 13, 14 i 15 lutego.
Scena główna stanie vis a vis specjalnie zaprojektowanej festiwalowej skoczni. Tegorocznymi gwiazdami festiwalu będą: brytyjska grupa Dub Pistols, legendarny brytyjski soundsystem Dreadzone, W.E.N.A. z muzykami Electro-Acoustic Beat Session, Fisz i Edmade Tworzywo, zespół Xxanaxx, zespół Rysy, Cosovel, duet producencko-djski Last Robots oraz Novika & Lex. Dub Pistols znani są z soundtrack’u do gry Tony Hawk Proskater. Są również autorami takich przebojów jak “I`m In Love” czy Problem Is”. Fani zespołu będą mieli okazję posłuchać muzyki, która znajdzie się jeszcze w tym roku na ich nowej płycie. Występ supportować będą weterani brytyjskiej sceny klubowej – Dreadzone Soundsystem oraz W.E.N.A, który wystąpi we wzmocnionym składzie z Electro-Acoustic Beat Session. Płyta ich wspólnego projektu również ukaże się w 2015 roku. Wśród potwierdzonych wykonawców znalazł się także elektryzujący XxanaxX. Ich album “Triangles” był jednym z najbardziej oczekiwanych debiutów minionego roku. W piątek na scenie głównej usłyszymy Fisz Emade, którzy wystąpią w ramach trasy koncertowej, promującej ich ostatni krążek. Na dużej scenie tego samego dnia zagra również zespół RYSY z gościnnym udziałem Justyny Święs z The Dumplings oraz zespół CoSovel, który zaprezentuje materiał z niedawno wydanego albumu. Na festiwalu nie zabraknie czołowych przedstawicieli sceny dj-skiej.
Podczas zawodów snowboard-freeski śmiałkowie zmierzą się z 7-metrową przestrzenią nad ulicą Gen. Galicy. Aby ją pokonać będą musieli rozpędzać się z potężnego najazdu i oddać skok nad głowami widzów. Po wykonaniu pierwszego triku na skoczni i wylądowaniu na górnej płycie placu czeka na nich widowiskowa „zawrotka” na ścianie śniegu i efektowne przeszkody jibbowe czyli konstrukcje w formie poręczy.
Więcej o artystach na stronach:
www.facebook.com/dub.pistols
www.facebook.com/xxanaxxmusic
www.facebook.com/wudoe
www.facebook.com/ElectroAcousticBeatSessions
www.facebook.com/lastrobots
www.facebook.com/FiszEmade
www.facebook.com/rysymusic
www.facebook.com/cosovel
www.facebook.com/dreadzone