WROsound 2019

Festiwale
WROsound 2019

Piątek, 14 czerwca 2019
godz: 16:00

plac Społeczny

50-153, Wrocław

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Podczas WROsound zagrają: Michael Kiwanuka, Sokół + Goście (PONO, Marysia Starosta, HEWRA), SOHN, ONUKA, Smif N Wessun, James Holden & The Animal Spirits, Alfa Mist oraz król!

WROsound to, przeżywający swoją drugą młodość, wrocławski festiwal miejski organizowany przez Strefa Kultury Wrocław. Przez lata realizował program, do którego (zgodnie z nazwą imprezy) zapraszano artystów odpowiedzialnych za to, jak brzmi Wrocław. Formułę po czasie rozszerzono o koncerty zagranicznych wykonawców, ale lokalny patriotyzm pozostał – co roku miano kuratora otrzymuje inna postać ze świata wrocławskiej muzyki (2017 – Marcin Cichy z duetu Skalpel, 2018 – muzycy z grupy EABS).

W 2018 roku festiwal przeszedł przełomową zmianę wizerunkową – zimę zamienił na lato, indoor na outdoor. 10. urodziny pod hasłem #backyard świętowaliśmy m.in. z zespołem EABS i PRO8L3M – scena plenerowa stanęła w niepozornym, ukrytym na tyłach Impart klimatycznym podwórku.

Tegoroczna edycja idzie o krok dalej, mierzy wyżej i wciąż ewoluuje. Ze schowanego pośród garaży podwórka wychodzi odważnie na przód, wykreować nową – wypełnioną muzyką – przestrzeń. Niezmienna pozostaje ambicja do budowania imprezy, na której jest miejsce na polski rap, ukraiński electro-folk, jazzowe eksperymenty, wysmakowaną elektronikę czy songwriterów z setlistą pełną hitów. I przekonanie, że polski artysta w międzynarodowym towarzystwie bez kompleksów może zostać jednym z headlinerów.

W czerwcu we Wrocławiu zagrają: Michael Kiwanuka, Sokół + Goście, SOHN, ONUKA, Smif N Wessun, James Holden & The Animal Spirits, Alfa Mist oraz król.

Rolę tegorocznego kuratora pełni Maciek Szabatowski, dziennikarz Radio RAM.

Line-up:
14.06
Sokół + Goście (PL)
ONUKA (UKR)
Smif N Wessun (US)
Alfa Mist (UK)

15.06
Michael Kiwanuka (UK)
SOHN (UK)
James Holden & The Animal Spirits (UK)
król (PL)Sprawdź inne wydarzenia @ Wrocław

WROsound 2019 Wrocław

Letnia Scena: VHS

Śr, 21 sierpnia 2019
godz: 20:00

WROsound 2019 Wrocław

Środek podróży

Śr, 21 sierpnia 2019
godz: 21:00

WROsound 2019 Wrocław

Heartbeats Showcase

Pt, 23 sierpnia 2019
godz: 22:00