Wreck and Reference [US] & Duy Gebord & Rumianek

Koncerty
Wreck and Reference [US] & Duy Gebord & Rumianek

Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
godz: 20:30

Chmury

ul. 11 Listopada 22, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

U n i c o r n booking & weirdness zaprasza

…do stołu nakrytego ciężkim, aksamitnym obrusem, na którym rozstawiono złote świeczniki i talerze w kwiaty, przedmioty jadalne i niejadalne, ale nie zgadniesz który jest który: skórkę sera, puszkę piwa, amulet, kanarka, dwa martwe króliki, dzbany soku z cytryny, ocieplenie klimatu, upadłe myśli, twarz, aporyczne poranki, głuche sokoły, kolosalne pęknięcia, nieprzenikniony smog, surowe udźce, pokutę, śpiące koty, systemy, o których myślałeś, że możesz na nich polegać, kolekcję ścian, tykający zegar, duchy zwierząt, zapomniane hasła, perły, gruszki, różaniec, twoją własną propagandę…

Wreck and Reference [US]
// electronic / experimental / drone / noise / post-metal //

Wreck and Reference wracają po dwóch latach do Polski z materiałem z nowego długogrającego albumu Absolute Still Life.

Nowe wydawnictwo zwiastuje radykalne odejście od ciężkich, noizowych brzmień i zwrócenie się ku bardziej abstrakcyjnej elektronice. Brak żywej perkusji nadaje albumowi chłodniejszy i bardziej wyalienowany charakter. Na płycie usłyszymy mniej krzyku, a więcej osobliwych tekstur. Wraz z Absolute Still Life, Wreck and Reference po raz kolejny wkracza samotnie na nieznane i trudne do skategoryzowania, brzmieniowe terytorium.

Podobnie jak poprzednie wydawnictwa, płyta wychodzi w wytwórni The Flenser, która ma pod swoimi skrzydłami takie projekty jak All Your Sisters, Have a Nice Life, Bell Witch czy Planning for Burial.

Wreck and Reference ma na swoim koncie cztery EPki i trzy albumy długogrające. Ich debiut, zatytułowany Black Cassette, to zestaw ciężkich, przesterowanych, syntezatorowych brzmień i liryki pełnej odniesień do filozofii determinizmu i poczucia izolacji, charakterystycznej dla twórczości Cormaca McCarthy’ego. Ich pierwsze długogrające albumy – Y̶o̶u̶t̶h̶ (2012) i Want (2014), opisywane przez redakcję Pitchoforka jako „radykalna wizja” i „niczym nieograniczony eksperyment”, prezentowały już znacznie bogatszą paletę brzmień. Wydany w 2016 r. longplay Rivers Romance End stanowił kolejny krok na drodze do doskonalenia kompozytorskiego rzemiosła, testując granice noizowego, opartego na samplach instrumentarium.

W ostatnich latach duet otworzył się na liczne kolaboracje z innymi eksperymentującymi twórcami, takimi jak Ricky Eat Acid (płyta See You Soon) czy fotograf Wolfgang Tillman – ich występ towarzyszył instalacji artysty prezentowanej w Tate Modern w Londynie, a na wydanej przez niego EPce Heute Will Ich Frei Sein znalazła się techno produkcja od zespołu. Remix kawałka How To Dress Well znalazł się ostatnio na składance ONE TRAIN HIDES ANOTHER (2019) grupy.

BC: https://wreckandreference.bandcamp.com/
VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=3c28gM9HdLQ
VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=d7bWGuVQK44

Du͏y ͏Ge͏b͏o͏r͏d [śląsk]
// experimental electronics / poly-genre / audile snow core //

Elektroniczno-przygodowy projekt muzyczny, dużo rzeczy naraz – idm, industrial, techno, noise, acid, ambient, minimal, glitch, metal, psoty, fieldy i hiphopy. Za projekt odpowiada Radek, autor filmu „Pogłos/Reverberation”, współzałożyciel wytwórni Audile Snow (wydającej albumy na kartach microSD) i współorganizator cyklu imprez ᴜᴍóʀ. Na swoim koncie ma szereg albumów: ‚Mangrove’ (wounded knife, 2014), ‚Kelp’ (pawlacz perski, 2014), ‚Mildew’ (bdta, 2014), ‚Qualm’ (audile snow, 2015), ‚Labyrinthine Hydrops’ (2016), ‚ʤ’ (pointless geometry, 2018), ‚odpoczynek’ (trzy szóstki, 2018) oraz EPek i singli, publikowanych pod różnymi pseudonimami.

BC: https://duygebord.bandcamp.com
SC: https://soundcloud.com/sir-rad
LB: https://audilesnow.bandcamp.com/
MOV: https://youtu.be/bI-NwLUb2Ag

Rumianek [WWA]
// post-hardcore / noise-rock / shoegaze //

FFO: Ataxia, The Enablers, Idles, Slint, Polvo, Hella, MBV

BC: https://rumianpoland.bandcamp.com/
IN: https://www.instagram.com/rumianekwave/Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Wreck and Reference [US] & Duy Gebord & Rumianek Warszawa

Znamy się z Luzztro #4

Pn, 27 stycznia 2020
godz: 23:00

Wreck and Reference [US] & Duy Gebord & Rumianek Warszawa

Wtorek BEZ domieszek | PIUR

Wt, 28 stycznia 2020
godz: 23:00

Wreck and Reference [US] & Duy Gebord & Rumianek Warszawa

Prodigy Party

Pt, 31 stycznia 2020
godz: 23:00