World Wide Warsaw x Technosoul: TERENCE FIXMER, SIGHA

Clubbing
House Techno

Sobota, 19 marca 2016
godz: 22:00

1500m2

ul. Emilii Plater 29, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Na zakończenie drugiej edycji Festiwalu World Wide Warsaw mamy dla Was mocne techniczne uderzenie. Dzięki współpracy ze specjalistami od najlepszej muzyki elektronicznej: ekipą Technosoul będziemy gościć w Warszawie aż dwie gwiazdy międzynarodowego techno.

Sigha (Blueprint/Token – UK)
James Shaw aka Sigha jest jedną z kluczowych postaci nowo odrodzonej sceny techno w UK. Zadebiutował nakładem kojarzonego z brzmieniem dubstep/bass Hotflush, ale od samego początku jego sound osadzony był w nieco innych obszarach brzmieniowych Wydawnictwa na takich labelach jak Blueprint, Token i własnym OCS oraz remiksy dla CLR, Perc Trax, Mikrowave i Echocord ugruntowały jego pozycję jako producenta techno.

Sigha znany jest z wyjątkowo zrównoważonych setów , które można usłyszeć regularnie w największych oraz najbardziej prestiżowych klubach na świecie. W jego graniu zacierają się granice między abstrakcją a tanecznością, hipnozą i euforią, światłem i mrokiem. Efekt? Przekonajcie się na własne uszy!

terence fixmer LIVE (CLR/Ostgut/Planet Rouge – France)

Terence Fixmer to jeden z najbardziej uznanych francuskich producentów na scenie techno i electro, na której działa od niemal dwóch dekad. Znany ze swoich unikalnych produkcji dla labelu International Deejay Gigolos Dj Hella, które położyły podwaliny pod styl określany jako techno body music (jako połączenie techno i electronic body music). Nieprzypadkowo zresztą w 2003 roku Fixmer podjął współpracę z legendarnym wokalistą zespołu Nitzer Ebb (Douglas McCarthy), a rok później ukazał się ich wspólny album zatytułowany „Between The Devil…”.

Ostatnie lata to dla Terence’a zwrot w nieco innym kierunku: jego wydawnictwa na Electric Deluxe, Jealous God, Prologue oraz na należącym do Chrisa Liebinga CLR są zdecydowanie bliższe „czystemu techno”, niż fuzji electro i EBM. Nadal jednak nie tracą one swej charakterystycznej brutalności i pierwotnej energii. 19 marca Terence wystąpi po raz pierwszy przed warszawską publicznością – i to w wersji full analogue live.

Informacje o biletach: wkrótceSprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

World Wide Warsaw x Technosoul: TERENCE FIXMER, SIGHA Warszawa

Muzofest 2019 – 5. Urodziny MUZO.FM

Pt, 18 października 2019
godz: 19:00

World Wide Warsaw x Technosoul: TERENCE FIXMER, SIGHA Warszawa

Kollektiv Turmstrasse / Smolna

Pt, 18 października 2019
godz: 23:30