Warsaw Calling pres. TALE OF US (Visionquest / IT)

Clubbing

Piątek, 30 września 2011
godz: 22:00

1500m2

ul. Emilii Plater 29, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

“If there’s one duo that marked the first half of 2011, it’s Matteo Milleri and Karm Conte aka Tale Of Us” *
Absolutne odkrycie ostatnich 12 miesięcy – duet, który zmienia oblicze dzisiejszej muzyki elektronicznej, nadając jej niezwykle ciepłe, pełne emocji brzmienie. Eklektyczna twórczość, od typowo parkietowych bangerów po bardziej abstrakcyjne kompozycje, nie wyklucza w ich przypadku unikalnego, natychmiast rozpoznawalnego stylu. Ci bezczelnie młodzi Włosi zdążyli przez ostatnie pół roku wydać utwory z takimi tuzami jak Audiofly, GusGus, DJ T., WhoMadeWho, Seth Troxler czy Shaun Reeves. Cały kolektyw Visionquest nie ukrywa zresztą wielkiej fascynacji muzyką Tale Of Us, wydając m.in. jedną z ich pierwszych EPek i propsując każdą następną, co jest najlepszą rekomendacją dla ich twórczości.
Jako support zagra inne odkrycie, tym razem krajowej sceny, czyli Viadrina. Chłopaki zrobili sporo zamieszania swoim pierwszym wydaniem dla Pets Recordings, a remix „Better” autorstwa Arto Mwambe szturmem zdobywał densflory rodzimych, i nie tylko, klubów. Na warmupie specjaliści od slo-mo, czyli ekipa ŻuŻuŻi, znana chociażby z Audioriver oraz gospodarze cyklu i rezydenci 1500m2, kolektyw Warsaw Calling. Imprezę zamykać będzie Marcin Krupa- DJ, producent i właściciel jednego z czołowych polskich labeli, Ponton Music. Drugą scenę zamieniamy w chillout, gdzie oprócz muzyki serwowanej przez specjalistów od downtempo pod wodzą Harlanda, klimat stworzą pufy, dekoracje i visuale.
main:
TALE OF US (Visionquest / IT)
http://www.residentadvisor.net/dj/taleofus
 
Viadrina (Pets Recordings / PL)
http://www.residentadvisor.net/dj/viadrina
Marcin Krupa (Ponton)
Easy Audio & MaL (ŻuŻuŻi)
Warsaw Calling (1500m2)
chillout:
Harland (Fructi.ORG)
+ goście
support: Radio Roxy, Muno.pl, Livelife.pl, Mówią Na Mieście, Emma Pak, Plac Defilad, Clubinn.pl, Lineout.pl, ToTuTam.pl, Nightscope.pl, Kluboterapia.pl, Diggin.pl

TALE OF US (Visionquest / IT)
Tale Of Us to berliński kolektyw didżejsko-producencki, który tworzą pochodzący z Włoch Karm i Mateo Milleri. Ich twórczość redefiniuje pojęcie głęboko poruszającej, emocjonalnej elektroniki. Dzielą oni wspólną wizję muzyki jako połączenia elementów house’u i techno z inspiracjami nu-disco, czy nawet popu i rocka, szybko wypracowując sobie charakterystyczne, natychmiast rozpoznawalne brzmienie. Dojrzewało ono już podczas ich pierwszych imprez typu secret location, organizowanych w Mediolanie, gdzie obaj dorastali – obecnie regularnie zapraszani są do takich klubów jak Watergate w Berlinie czy DC10 na Ibizie.
Obecnie mieszkają w stolicy Niemiec, niezwykle inspirującym dla nich miejscu, które pozwoliło Tale Of Us poznać wielu artystów o podobnym spojrzeniu na muzykę. Tutaj trzeba przede wszystkim wspomnieć takie nazwiska jak Seth Troxler, Saun Reeves, Ryan Crossom i Lee Curtiss, którzy są zafascynowani włoskim duetem, odkąd tylko usłyszeli ich muzykę – tak bardzo, że od razu wydali w swoim labelu jedną z pierwszych EPek Tale Of Us, supportując i promując ich każde kolejne wydanie.
Poza Visionquest Karm i Matteo wydawali też dla takich wytwórni jak Get Physical, Baracca Music, czy Life & Death. Już w ubiegłym roku rozgłos przyniósł im remix „Disco Gnome” Thugfuckera, który Mixmag wyróżnił jako jeden z najlepszych utworów 2010. Duet wciąż pracuje nad swoim głębokim brzmieniem, czego owocem już wkrótce będą kolejne remixy, m.in. dla Maceo Plexa, a także własne wydania, które z pewnością odbiją się nie mniejszym echem niż poprzednie.
* Trace A Line . com


Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Warsaw Calling pres. TALE OF US (Visionquest / IT) Warszawa

Sunday Shoutin’

Nd, 19 stycznia 2020
godz: 23:00

Warsaw Calling pres. TALE OF US (Visionquest / IT) Warszawa

Wt, 21 stycznia 2020
godz: 23:00

Warsaw Calling pres. TALE OF US (Visionquest / IT) Warszawa

22.01 | Środek

Śr, 22 stycznia 2020
godz: 21:00