Prawda Party 02 – Donnel Knox

Clubbing

Sobota, 03 października 2009
godz: 22:00

CDQ

ul. Burakowska 12, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

W pierwszą sobotę października w CDQ podczas drugiej odsłony cyklu – Prawda Party – Powered by Minimalna Prawda & Friends, będzie niebywała okazja posłuchania setów dawno niewidzianych za deckami pionierów polskiej sceny elektronicznej w postaciach dj’ów Krisb i E.H.O. oraz wychowanka klubów z Detroit, właściciela wytwórni Sonic Mind Records – Donnella Knoxa.

W/w weterani odświeżą stare, nieco mocniejsze brzmienia oraz zaprezentują to, co obecnie wg nich jest warte uwagi. Poniżej krótki opis bohaterów sobotniej nocy 3 października:

DONNELL KNOX:

Ten obecnie rezydujący w Warszawie Amerykanin to chodząca historia muzki techno. Granie muzyki elektronicznej rozpoczął w wieku 16 lat. W czasach swojej młodości wystąpił u boku największych światowych sław muzyki elektronicznej z Chicago i Detroit.

Jego wytwórnia – Sonic Mind Records wydaje muzykę nieprzerwanie od 1995 roku, artysta ma na swoim koncie współpracę min z Pacou czy Jayem Denhamem, z tym ostatnim także dosyć często występuje. Jako DJ zwiedził Europę, USA i Azję.

Teraz zwolnił tempa, wydaje niewiele, ale już jego ostatnia EPka wypuszczona nakładem własnej wytwórni, przykuła uwagę wielu osób. Nie jest to już wariackie tribal techno, aczkolwiek ta muzyka to zdecydowanie techno, jednakże głębokie, z pomysłem i niesłychanym drivem.

KRISB:

Grafik, VJ, DJ, producent aktywny na scenie klubowej od 1994 roku, znany również jako Titanium White lub Krystian Batyjewski, chętnie
eksperymentuje co sprawia, że jego sety niekiedy zaskakują odmiennością zarówno stylistyczną jak i techniczną. Jest autorem składanki „DJ CHOICE 2 BY KRISB”, ukazującej w pełni czyste, esencjonalne Techno w wykonaniu czołowych artystów z Anglii.

Wcześnie eksperymentując muzycznie wydał dla wytwórni: Phantasm rec., Spiral Trax International oraz dla założonej przez Marcina Czubalę, Currently Proccessing. Muzyka to nie jedyna sztuka piękna, której Krystian się poświęcił. Zainteresowanie grafiką czy malarstwem z początku rozwijał równolegle, by z biegiem lat poświęcić się coraz bardziej tej pasji. Z czasem stał się wziętym VJ’em (np. trasa z WWO). Obecnie student łódzkiej filmówki

E.H.O.

Rok 95 to początek przygody z czarną płytą, gramofonami i mikserem, który w niedługim czasie owocuje pierwszymi imprezami granymi w warszawskich klubach takich jak Blue Velvet. Okres ten charakteryzuje się kłopotami ze zdobyciem płyt po które organizować trzeba specjalne wyjazdy zagraniczne. Problem ten rozwiązuje sklep płytowy który powstaje przy ulicy Próżnej, staje się on miejscem spotkań ludzi zaangażowanych w lokalną scenę muzyki elektronicznej.

Po imprezach w Warszawie przychodzi czas na grę w klubach rozsianych po całej Polsce. Rozwijająca się pasja i ciekawość doprowadza do pierwszych prób producenckich, wraz z Cezem, Krisbem, Echoplexem oraz innymi wykonawcami angażuje się w pierwsze projekty wydawnicze, będące kompilacjami utworów wyżej wymienionych.

Electrical Hazard – Agencja Artystyczna Mtj 1997r, Analog Test – S.P Records 1998 r oraz dwie składanki dla wytwórni Trans Records w 1998 r.

Od tej pory Live act jest dominującą formą przedarcia się do świadomości odbiorców muzyki technicznej w krajowych klubach. Aktywność producencka i klubowa w formie gry z winyli jak i live act kontynuowana jest do 2001r od którego to następuje przerwa do 3 października 2009.

 Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Prawda Party 02 – Donnel Knox Warszawa

Onkozipera w WIRze

Cz, 18 lipca 2019
godz: 20:00

Prawda Party 02 – Donnel Knox Warszawa

Coals | Wisława x 19.07

Pt, 19 lipca 2019
godz: 20:30