Omar Souleyman

Koncerty
Electronic Pop / Rock

Sobota, 14 kwietnia 2018
godz: 21:00

Smolna

Smolna 38, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Syryjski artysta Omar Souleyman wydał właśnie swój trzeci studyjny album – „To Syria, With Love”. 14 kwietnia przyjedzie do Polski i zagra w warszawskim klubie Smolna.

Souleyman, który współpracował między innymi z Björk i Four Tet, rozpoczął swoją karierę jako niezwykle płodny artystycznie wokalista weselny. Jeszcze przed wybuchem wojny domowej w Syrii w 2011 roku wydał niemal 500 albumów. Następnie przeprowadził się do Turcji, a w 2013 premierę miała jego kolejna płyta „Wenu Wenu” wyprodukowana przez wytwórnię Ribbon/Domino, którą nazwano „kompozycją tak ekscytującą i chwytającą za serce, że kwestie granic ziemskich wydają się niewarte jakiejkolwiek dyskusji”. OmarSouleyman2 umocnił swoją pozycję, jako światowej ikony muzyki elektronicznej, zdobywając fanów na całym świecie po występach na wielu festiwalach – Glastonbury Festival (official), Bonnaroo Music and Arts Festival, Pitchfork Music Festival Paris czy Roskilde Festival. Od 2013 roku artysta jest reprezentantem inicjatywy charytatywnej „Our Heart Aches for Syria”, która pracuje z Lekarzami Bez Granic. W tym samym roku wystąpił też podczas rozdania Pokojowych Nagród Nobla w Norwegii.

“Podstawową pozycją podczas koncertu Souleymana jest “do góry”: dłonie do góry, ręce do góry, piersi do góry i co najważniejsze – głowa do góry.” – MTV

Do Warszawy artysta powróci z nowym materiałem, czyli płytą pt. „To Syria, With Love”. Stanowi ona odejście od poprzedniego muzycznego oraz tekstowego stylu Souleymana i skupia się bardziej na złożonych, keyboardowych dźwiękach czy elementach techno. „Minęło już 6 lat od mojego wyjazdu i zmęczyło mnie ciągłe szukanie domu i pytanie o moich najbliższych. Moja dusza jest poraniona i jest mi to cierniem w oku” – śpiewa Souleyman w jednej z piosenek. Utrzymane w średnim i szybkim tempie motywy w stylu dabke (tradycyjny taniec arabski) i baladi (egipski styl muzyczny) są często wykorzystywane na albumie, a dzięki nim artysta podkreśla swoje palące pragnienie pokoju.

“Album naszpikowany jest niezwykłymi keyboardowymi i perkusyjnymi aranżacjami i jest czymś w rodzaju nostalgicznego hołdu dla ojczyzny pochłoniętej wojną…” – VICE

Data: 14.04.2018
Doors: 21:00
Start: 22:00
Miejsce: Smolna

Patronat: Co Jest Grane24 | muno.pl | Going. | Example.pl | Warsawholic | HIRO | Music is | GlobalTrance.pl | Laif

Organizator: Follow The Step
Regulamin imprezy: www.followthestep.com/regulaminSprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Omar Souleyman Warszawa

4/4 Monday on Luzztro VOL. 5

Pn, 17 czerwca 2019
godz: 23:00

Omar Souleyman Warszawa

Scooter: Space Transmission

Śr, 19 czerwca 2019
godz: 18:00

od 99 PLN
Omar Souleyman Warszawa

In House We Trust pres. Freemasons

Śr, 19 czerwca 2019
godz: 21:00

Omar Souleyman Warszawa

Wisława 90210 | 19.06

Śr, 19 czerwca 2019
godz: 22:00

Omar Souleyman Warszawa

Smolna: Alexander Kowalski, Somewhen

Śr, 19 czerwca 2019
godz: 23:30