NSU pres: Matrix i Futurebound TRasa promująca album „Universal Truth”

Clubbing

Sobota, 01 grudnia 2007
godz: 0:00

CDQ

ul. Burakowska 12, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Ponad sześć lat temu nieprzyzwoicie młodzi i absolutnie zafascynowani brzmieniami drumnbassu przyjaciele Simba i Zyguli powołali do życia cykl imprezowy NSU.  Dziś zapraszają na jedyny w Polsce występ czołowego duetu drumnbassowego z Wielkiej Brytanii – MATRIX & FUTUREBOUND.

Początkowo jako Tensionkru występowali głównie na antenie przychylnej elektronice, kultowej Radiostacji. Prowadzone w sobotnie noce audycje drumnbassowe dały im możliwość zdobycia namiastki popularności, która z czasem pchnęła ich do dalszego rozwoju muzycznego. Coraz większą radość zaczęły sprawiać im występy przed publicznością. Nie taką w radiu, lecz w klubie. W Warszawie imprez było niewiele, a te co były nie od początku stały przed nastoletnimi Simbą i Zygulim otworem. Dlatego postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i przy pierwszej nadarzającej się okazji zorganizować własną imprezę.

I tak w lipcu 2001 roku odbyła się pierwsza odsłona cyklu NSU, czyli Napiente Struktury Uamane. Równolegle nazwę NSU zyskała część sobotniego pasma drumnbassowego w Radiostacji. Jego gospodarzem był Simba. Niestety na początku 2003 roku drumnbass i parę innych gatunków bezpowrotnie zniknęło z anteny tego radia.

W marcu 2003 roku Napiente Struktury Uamane znowu pojawiają się w Warszawie. Przez kolejny rok kolektyw Tensionkru wzbogacony o didżeja Pi organizuje w klubie Przestrzeń Graffenberga 10 imprez, w tym jedną z udziałem połowy duetu Concord Dawn (Nowa Zelandia). Zapraszają wtedy czołówkę polskiej sceny z Krakowa, Trójmiasta, Łodzi, Wrocławia. W tym czasie również sami są częstymi gośćmi imprez poza granicami swojego miasta.

Od kwietnia 2004 Napiente Struktury Uamane nieregularnie odbywają się pod dachem Centralnego Domu Qultury – najważniejszego miejsca na drumnbassowej mapie stolicy ostatniego dziesieciolecia. Wystąpili na nich Mathematics, Concord Dawn, Artifical Intelligence, Mc Lowqui, Ill Skillz, Raggamuffin Whiteman. Na ostatniej, szesnastej edycji, wystąpili reprezentujący różne części kraju, rodzimi producenci drumnbassowi.

Po dwuletnim odpoczynku Napiente Struktury Uamane przypominają o sobie w towarzyszeniu pierwszoligowych gwiazd światowej sceny drumnbassowej!

1 grudnia w CDQ wystąpią twórcy uwielbianego remixu tematu z filmu American Beauty: Matrix & Futurebound. Tym mocnym uderzeniem kolektyw Tensionkru zamknie rok 2007, w czasie którego gościli m.in: Adama F, Mattiego C na augustowskim statku, didżejów Brooklyna z Czech i Kaleba z Finlandii, oraz 25 muzyków warszawskiej sceny dnb podczas cyklu Warsaw United.

Występ Matrixa i Futurebounda będzie częścią trasy promującej fenomealny album „Universal Truth”.

Matrix (Metro Recordings) jest artystą, którego śmiało można nazwać ikoną gatunku drumnbass. Począwszy od wydawnictw dla New Identity Recordings (wytwórna dj’a SS’a) i otworzenia własnej oficyny Metro Recordings w 1997r. jego działalność obfituje w sukcesy. Nowatorskim albumem „Sleepwalk” (Virus) pokazał, że jest kimś więcej niż tylko producentem kolejnych dwunastocalówek, a jego remixy kawałków takich jak „Medicine” (Ed Rush & Optical), „Phone Call” (Klute) czy „Leafy Lane” (Kirsty Hawkshaw) stały się ponadczasowymi klasykami. Zdobył też czołowe miejsca list przebojów jako część producenckiego teamu Goldtrix utworem „Trippin (It’s Love)”. Pochodzi z Londynu.

Natomiast z kwitnącego życiem kulturalnym Liverpoolu jest Futurebound (Viper Rec.).  Na początku lat 90 minionego stulecia, dzięki inspiracji takich tuzów jak Fabio, Grooverider, Mickey Finn i Top Buzz postanowił zająć się muzyką.

Organizował imprezy z gwiazdami formatu LTJ Bukem, Goldie, Ray Keith czy 4 Hero. W 1999 roku stworzył cykl imprez o nazwie „X” – jedne z ważniejszych wydarzeń w klubowej historii Liverpoolu. Ponadto od 1993 Futurebound zajmował się tworzeniem muzyki. Gdy jego kawałki zaczęły nabierać „rospędu” nawiązał współpracę producencką i remixerską z takimi artystami jak J Majik, Matrix, Digital i Adam F.

Otworzyły się przed nim drzwi wielu ważnych wytwórni, m.in.: Infrared, Timeless, Moving Shadow, Metro i Frequency. Z czasem jednek Futurebound postanowił jednak zrobić kolejny krok i założyć własny label.

I tak w 2003 roku powstało Viper Recordings. Dotychczas swoje produkcje wydali tu Matrix, J Majik & Wickaman, Baron, State of Mind, Moving Fusion, Entity, Probe & Sylo, Brookes Brothers i oczywiście Futurebound.

Nakładem Viper Rec. ukazał się również album „Universal Truth” przez wielu uważany za najlepszy drumnbassowy album 2007 roku.Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

NSU pres: Matrix i Futurebound TRasa promująca album „Universal Truth” Warszawa

Perturbator / Warszawa

Cz, 24 października 2019
godz: 19:00

od 80 PLN
NSU pres: Matrix i Futurebound TRasa promująca album „Universal Truth” Warszawa

Bitamina / 24.10 / Warszawa Palladium

Cz, 24 października 2019
godz: 18:00

NSU pres: Matrix i Futurebound TRasa promująca album „Universal Truth” Warszawa

Król

Pt, 25 października 2019
godz: 20:30

od 35 PLN
NSU pres: Matrix i Futurebound TRasa promująca album „Universal Truth” Warszawa

Bitamina / 25.10 / Warszawa Palladium

Pt, 25 października 2019
godz: 18:00