MARC HOULE Live ( Items&Things / M_nus // US )

Clubbing
Techno

Piątek, 18 października 2013
godz: 22:00

1500m2

ul. Emilii Plater 29, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

W trakcie, gdy światowa scena EDM nadal debatuje nad meritum „wciskania play”, weteran techno Marc Houle od ponad dziesięciu lat zaskakuje publiczność swoimi występami na żywo, które ewoluują z nocy na noc, jeżdżąc od jednego miasta do drugiego, grając w klubach i na festiwalach całego świata.

Wychowany w sąsiadującym z Detroit , Windsorze w Ontario, w tej samej płodnej muzycznej społeczności, dzięki, której między innymi powstała wytwórnia Minus – Richiego Hawtina, byłego szefa i mentora Marca. Obsesja Houle’a na punkcie elektronicznych dźwięków sięga czasów odgłosów wydawanych przez gry wideo z lat 80-tych i starych syntezatorów – choć zbyt wielu artystów muzyki elektronicznej używa tych narzędzi tylko dla wygody, Houle wykorzystuje je z oddaniem, które można znaleźć u niewielu producentów.

Rezultaty są nadzwyczajne – trwająca dekadę kariera i single wydane zarówno przez wytwórnie Minus Hawtinga, jak i jego własny label Items & Things, nie tylko zdefiniowały minimalistyczne dźwięki początków XXI wieku (kawałek „On It), ale także całkowite przekroczeniem granic gatunku poprzez połączenie wpływów muzyki industrialnej, disco i new wave (” Undercover”).

Oddany występom na żywo, przybywa na każdym gig uzbrojony, nie tylko w pięć znakomitych albumów (dziesiątki ulubionych singli i remiksów wydanych pod własnym nazwiskiem lub jako Raid Over Moscow lub Run Stop Rstore ), ale również z setkami znakomitych niewydanych utworów, którymi podkręca w nieoczekiwanych momentach swoje imprezy.

Wydaje się, że czas dla Houle’a nie zwalnia – 2013 to bardzo owocny rok z mnóstwem nowych kawałków, począwszy od wydanej w maju EPki z jedną z największych gwiazd techno – Miss Kittin , po kolejny mini-album wydany we wrześniu z Click Boxem ze stajni Items & Things. Pełny album artysty zapowiedziany został na wiosnę 2014, a nowe remiksy i wydania przypomną o nim jeszcze nie raz w zbliżającym się roku.

Line up:
MARC HOULE (Items & Things / Minus // US)
Kaj
+
more tba

Więcej info: www.1500m2.comSprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

MARC HOULE Live ( Items&Things / M_nus // US ) Warszawa

Sunday Shoutin’

Nd, 19 stycznia 2020
godz: 23:00

MARC HOULE Live ( Items&Things / M_nus // US ) Warszawa

Wt, 21 stycznia 2020
godz: 23:00

MARC HOULE Live ( Items&Things / M_nus // US ) Warszawa

22.01 | Środek

Śr, 22 stycznia 2020
godz: 21:00