Let’s Go Dancing with TIGA, CLOUDS & BLCKSHP

Clubbing
Electro House Techno

Piątek, 25 października 2013
godz: 22:00

1500m2

ul. Emilii Plater 29, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Pochodzący z Montrealu Tiga, jest Dj’em i producentem, któremu udało się dotrzeć zarówno do undergroundowej, jak i szerokiej publiczności.

Jego inspiracje sięgają lat 80tych i wyjazdu z ojcem DJ’em na indyjski półwysep GOA gdzie poznał tamtejszą scenę klubową. W 1990 roku wrócił do Montrealu, w którym życie nocne w żaden sposób nie wyglądały tak, jak to, które widział w Indiach, dlatego postanowił coś z tym zrobić. W ten sposób stał się pierwszą osobą, która zaczęła urządzać prawdziwe rave’y w Kanadzie. W 1994 roku stworzył sklep płytowy DNA Records, a cztery lata później, ze znajomym DJ’em – Markiem Dillonem label Turbo Recordings, w którym wydał 20 albumów i 12 mini-albumów zarówno swoich, jak i innych artystów. Dopiero kawałek „Sunglasses at Night” nagrany w duecie z Zyntheriusem (Jori Hulkkonen) w 2001 roku, okazał się wielkim hitem i przyniósł mu międzynarodową sławę. Tiga zaczął tworzyć mixy dla takich artystów jak Martini Bros., Alpinestars, Linda Lamb, Crossover, FC Kahuna, Cabaret Voltaire, Telepopmusik, Felix da Housecat, Fischerspooner, FPU, Nick Rhodes czy Danni Minogue. Jakby tego było mało zaczął produkować remixy dla City Rockers i wydawać single w ramach Turbo Recordings, Intec, Drumcode, i Electrix. W 2003 roku wydał krążek w ramach serii DJ Kicks wytwórni K7, który odniósł ogromny sukces. W tej chwili ma już na koncie dwie płyty – Sexor i Ciao!, a w zeszłym miesiącu jego najnowszy kawałek „Plush” w remixie Jacques Lu Cont trafił na ścieżkę dźwiękową gry GTA 5

Clouds to szkocki duet tworzony przez Caluma Macleoda i Liama Robertsona. Choć obydwaj ledwie skończyli 20 lat do grona swoich wiernych zwolenników mogą zaliczyć takie gwiazdy jak Macel Dettmann, Michael Mayer, Sven Vath, Chris Liebing, Boys Noize czy Martin Gore. W czerwcu wydali swój debiutancki album, który spotkał się z bardzo dobrym odbiorem zarówno ze strony krytyków jak i fanów. Clouds z występu na występ stają się coraz bardziej wszechstronni orbitując miedzy sztandarowych dla nim mocnym techno, UK bass, electro i housem, prezentując doświadczenie niespotykane dla artystów z tak krótkim stażem.

main:

TIGA ( TURBO // CA )

https://www.facebook.com/officialtiga

CLOUDS ( TURBO // UK )

https://www.facebook.com/thisisclouds

BLCKSHP ( PETS / 1500m2 // PL )

https://www.facebook.com/blckshp.music

HYENA ( MAMBO IBIZA / BURN RESIDENCY // PL)

Więcej informacji: www.1500m2.comSprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Let’s Go Dancing with TIGA, CLOUDS & BLCKSHP Warszawa

Sublimacja #25: Sunchase (UA)

Pt, 28 lutego 2020
godz: 22:22

Let’s Go Dancing with TIGA, CLOUDS & BLCKSHP Warszawa

RETRO PARTY / Hydrozagadka

Pt, 28 lutego 2020
godz: 22:30

Let’s Go Dancing with TIGA, CLOUDS & BLCKSHP Warszawa

J1 | Haloperidol: DJ DEEON

Pt, 28 lutego 2020
godz: 23:00