Hypnotic Brass Ensemble I 03.04 I Niebo I Warszawa

Koncerty
Hypnotic Brass Ensemble I 03.04 I Niebo I Warszawa

Środa, 03 kwietnia 2019
godz: 21:00

Niebo

ul. Nowy Świat 21, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Jeden z najcieplej przyjmowanych w Warszawie składów – Hypnotic Brass Ensemble – wraca na koncert do Nieba!

DRZWI: 19:30
START: 21:00

Hypnotic Brass Ensemble to niezwykła orkiestra dęta z Chicago. W skład zespołu wchodzi siedmiu braci dorastających w muzykalnej rodzinie trębacza Phila Cohrana – członka legendarnej Sun Ra Arkestra.

Oprócz praktycznych umiejętności gry na instrumentach dętych, synowie wynieśli z domu także zamiłowanie do jazzowej awangardy, choć sami przyznają, że w pewnym momencie ich idolami byli raperzy Ice Cube i Eazy-E. Pod koniec lat 90. postanowili, że od tej pory będą zarabiać na życie grając razem na ulicach. Wtedy też rozwinął się i ukształtował ich niepowtarzalny styl – połączenie jazzowej tradycji brass bandów z funkiem, soulem i hip-hopem.

Od tamtej pory występowali i nagrywali m.in. z Erykah Badu, Gorillaz, Flea z Red Hot Chilli Peppers, Tony Allenem, Princem, Mos Defem, De La Soul, Ghostface Killah, Wu-Tang Clanem, czy Childish Gambino, a ich najpopularniejszy utwór „War”, trafił na ścieżkę dźwiękową kinowego hitu „Igrzyska Śmierci”. W tym roku ukaże się ich dziesiąty album „Bad Boys of Jazz”.

 Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Hypnotic Brass Ensemble I 03.04 I Niebo I Warszawa Warszawa

Onkozipera w WIRze

Cz, 18 lipca 2019
godz: 20:00

Hypnotic Brass Ensemble I 03.04 I Niebo I Warszawa Warszawa

Coals | Wisława x 19.07

Pt, 19 lipca 2019
godz: 20:30