FreeFormFestival 2012 – Dzień 2

Clubbing

Sobota, 13 października 2012
godz: 18:00

Soho Factory

ul. Mińska 25, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Bilety Standard I Pula (DWUDNIOWY) – 220.00 zł

ZAMÓW BILETY


Update 3.08.2012
Program FreeFormFestival 2012

Piątek, 12 października
Dzień pierwszy

The Bloody Beetroots  dj set  
Dik Mak Records / Italy
Jeden z najsłynniejszych electro–punkowo-house’owych zespołów na świecie. Znani z najbardziej ekspresyjnych występów!

Delphic  live 
Kitsune / UK
Brytyjski zespół doskonale łączący indie rock z elektroniką, zaprezentują się po raz pierwszy w Warszawie!

XXXY  dj set
UK
Gorąca postać future step i future garage!

Schlachthofbronx  dj set
Germany
Najbardziej szalony i zwariowany kolektyw djski na świecie, Octoberfest w pigułce!

Sobota, 13 października
Dzień drugi

Digitalism live
Kitsune / Germany
Najgorętszy duet didżejski, nazywany niemieckim Daft Punk!

Little Boots  live 
Elektra/ UK
Electropopowa, brytyjska wokalistka, następczyni Roisin Murphy. Po raz pierwszy w Polsce!

Jazzanova  live 
Compost Records / Sonar Kollektiv / Germany
Legendarny i najwybitniejszy nu jazzowy kolektyw na świecie!

Iamamiwhoami  live  
Co-Operative Music / Sweden
Tajemniczy, skandynawski projekt muzyczny, nawiązujący do twórczości The Knife i Fever Ray po raz pierwszy w Polsce.

Brodinski & Gesaffelstein back2back   
Bromance Records / France
najgorętszą postacią sceny electro tego sezonu! Twórcy wytwórni Romance Records. Jako duet grają, porywające sety back2back.

A.G. Trio live 
Etage Noir /Austria
Po raz pierwszy w Polsce austriaccy reprezentanci electro-house, będący europejską odpowiedzią na Cut Copy!

Ewan Pearson dj set UK
Ikona brytyjskiej sceny klubowej, rezydent Fabric i Watergate

Doc Daneeka & Benjamin Damage  dj set back2back UK
Rewelacja tego sezonu, pionierzy deep rave, pierwsz raz jako duet w Polsce!

FreeFormFestival jest wyjątkowym i unikatowym na skalę Polską przedsięwzięciem kulturalnym. Festiwal prezentuje nowoczesną i niezależną muzykę oraz sztukę w środowisku miejskim a jego celem jest wskazywanie nowych światowych trendów muzycznych i artystycznych.

Program FFF jest bogaty w wydarzenia na kliku płaszczyznach artystycznych,  w programie znajdują się liczne koncerty, live acty, sety djskie ale również pokazy audiowizualne, pokazy filmowe krótko i pełnometrażowe, video art, oraz stałe ekspozycje młodego polskiego dizajnu.

Gwiazdami festiwalu byli m.in.: The Streets / Uk, Lamb / Uk, Goldfrapp / Uk, Robyn / Szwecja, DJ Krush / Jap, Mr. Oizo / Francja, Miss Kittin / Francja, The Orb / Uk, Ladytron /Uk, Telepopmusik / Francja, Hooverphonic / Belgia, Koop / Szwecja, Coldcut / Uk, Herbaliser / Uk, Karl Bartos / Niemcy, Birdy Nam Nam / Francja, Whomadewho / Dania, Little Dragon / Szwecja,  Chew Lips / Uk, The Whip / Uk, Autokratz / Uk, Jimi Tenor / Finlandia, Chicks On Speed / Niemcy, Mouse On Mars/ Niemcy, Sonar Kollektiv Orchester / Niemcy, Client / Uk, Addictive Tv / Uk,  Hexstatic / Uk Czy Parov Stelar / Austria.
Free Form Festival na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń artystycznych w Warszawie i jest jednym z największych wydarzeń muzycznych jesieni w stolicy.


Free Form Festival jest wyjątkowym i unikatowym na skalę Polską przedsięwzięciem kulturalnym. Festiwal prezentuje nowoczesną i niezależną muzykę oraz sztukę w środowisku miejskim a jego celem jest wskazywanie nowych światowych trendów muzycznych i artystycznych.
Program FFF jest bogaty w wydarzenia na kliku płaszczyznach artystycznych,  w programie znajdują się liczne koncerty, live acty, sety djskie ale również pokazy audiowizualne, pokazy filmowe krótko i pełnometrażowe, video art, oraz stałe ekspozycje młodego polskiego dizajnu.
Free Form Festival na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń artystycznych w Warszawie i jest jednym z największych wydarzeń muzycznych jesieni w stolicy.

W tym roku na Festivalu wystąpią m.in:

Delphic

Brytyjski zespół doskonale łączący indie rock z elektroniką, zaprezentują się po raz pierwszy w Warszawie!
Delphic tworzy czterech muzyków z Manchesteru.Zadebiutowali w 2009 roku singlem Counterpoint, a nie długo potem ukazał się ich drugi singiel This Momentary, którego teledysk został nominowany w trzech kategoriach UK Music Video Awards: Best Cinematography, Best Editing oraz Best Telecine. Delphic w 2009 roku dostał prestiżowe wyróżnienie i znalazł się na liście najbardziej obiecujących artystów – BBC Sound of 2010. W 2010 roku ukazała się ich debiutancka płyta Acolyte, bardzo pozytywnie przyjęta przez krytyków. Dwa utwory z płyty zostały wykorzystane w reklamach, Halcyon promował telefon komórkowy Samsung, a kawałek Red Lights pojawił się w reklamach serialu 90210.  Od początku kariery pojawili się na wszystkich największych festiwalach na wyspach brytyjskich jak np.: T in the Park, Reading Festivals i Bestival. Na jesieni ukazać ma się ich drugi album! Będzie to ich pierwszy koncert w Warszawie!

A.G. Trio

Po raz pierwszy w Polsce austriaccy reprezentanci electro-house, będący europejską odpowiedzią na Cut Copy! A.G. Trio tworzy 3 Austriaków z Linzu. Ich muzyka to brudny electro-house z melodyjnym wokalem, nieprzypadkowo porównuje się ich do Cut Copy! Zadebiutowali w 2009 rok. Sukces międzynarodowy, przyniósł im single: Things You Wanna Play i Replay, bardzo wysoko notowane w USA i Kanadzie. Ich utwory pojawiały się w setach Groove Armadą czy The Crystal Method. Występowali na wielu znaczących festiwalach w Europie. W maju, nakładem jednej z najważniejszych austriackich wytwórni – Etage Noir (m.in Parov Stelar) ukazał się ich debiutancki album Action. Będzie to ich pierwszy występ w Polsce!

Bloody Beetroots

Włoski duet grający elektro house i dance punk. Tworzą go – producent didżej Tommy Tea i Bobby Rifo, a od 2010 roku także Edward Grinch. W 2008 roku nagrali dwie EP-ki – Cornelius, która trafiła na listę najchętniej pobieranych płyt za pośrednictwem iTunes – Top 100, oraz drugą zatytułowaną Rombo. W 2008 roku, Steve Aoki zaproponował im wspólną trasę po USA. Ich piosenka Butter trafiła na ścieżkę dźwiękową gry FIFA 09, a Mac Mac została wykorzystana w grze NBA 2009. W marcu następnego roku ukazała się natomiast ich wspólna mini płyta Warp. W sierpniu 2009 roku ukazał się ich pierwszy album Romborama, a pod koniec roku dostępna była kolejna EP-ka Christmas Vendetta …Spares Of Romborama. Podczas trasy koncertowej w 2010 roku zatytułowanej The Bloody Beetroots Death Crew 77 muzycy przedstawili nowego członka ekipy, którym został wspomagający ich podczas występów perkusista Edward Grinch. Obecnie na trasach towarzyszy im nowy perkusista – Battle. Charakterystycznym znakiem duetu są noszone przez nich na scenie czarne maski Venoma, postaci z komiksów Marvela.

Little Boots

Little Boots to tak naprawdę Brytyjka Victoria Hasketh. Zajmuje się tworzeniem muzyki elektronicznej. Jest wokalistką i gra na syntezatorach. Jej pseudonim artystyczny pochodzi z filmu Caligula. Znajomy nazwał ją „little boots” (Caligula oznacza po włosku „małe buty”, czyli „little boots”) po obejrzeniu go. Victorię inspiruje David Bowie, Gary Numan i Kylie Minogue. Victoria brała udział w brytyjskiej wersji programu „Idol”, ale odpadła w trzeciej rundzie. Miała wówczas 18 lat. Następnie założyła trio jazzowe, koncertowała z big bandem w całej Europie, aby w końcu założyć grupę tworzącą taneczny pop. Formacja nazywa się Dead Disco.
Ma na koncie współprace z zespołem elektropop Hot Chip. W grudniu 2008 roku ukazał się jej debiutancki album, który wyprodukował Greg Kurstin. Jej pierwszy singiel pt. Stuck On Repeat ukazał się w marcu 2008 roku. Kolejny został wydany w sierpniu 2008 roku pod nazwą Meddle. W styczniu 2009 roku otrzymała nagrodę BBC Sound of 2009. Na jesieni ukaże się drugi album artystki, który w całości zaprezentuje na FreeFormFestival! Będzie to jej pierwszy występ w Polsce!

Jazzanova

Jazzanova to djsko-producencki kolektyw powołany do życia w Berlinie, w roku 1995. Początkiem Jazzanovy był klub Delicious Doughnuts Research, w którym na przemian miksowali dźwięki późniejsi założyciele zespołu: Alexander Barck, Class Brieler, Roskow Kretschmann, Stefan Leisering, Axel Reinemer i Jurgen von Knoblauch. Kiedy pojawił się pomysł nagrania kompilacji „reprezentacyjnej” dla klubu, jego rezydenci postanowili podjąć się wspólnie tego zadania. Praca nad miksem sprawiła grupie tyle radości, iż wkrótce przyszło im do głowy połączyć swe siły na stałe i pracować nad własnym, nowym brzmieniem, mającym być wypadkową inspiracji i fascynacji każdego z muzyków. Kluczem okazało się połączenie nowoczesnej tanecznej estetyki z czerpaną garściami muzyczną tradycją lat ‘70 czy lat ‘60 . Wszystko w oparciu o znakomity perfekcyjny miks i doskonałą produkcję.

Brodinski

Louis Brodinski to francuski producent i didżej. Zadebiutował utworem Bad Runner w 2006 roku. Na swoim koncie Louis Brodinski ma wydawnictwa dla takich muzycznych gigantów jak Turbo, Grizzly czy Southern Fried Records. Dużą popularność przyniosły mu kompilacje Bugged Out! Presents Suck My Deck dla New State Recordings oraz seria mixów Best Of Everything nagrana wraz z DJ Orgasmic dla Savoir Faire. Brodinski na swoim koncie ma również kompilację FabricLive z 2011 roku. Wraz z Gesaffelsteinem założyli label Romance.

Gesaffelstein

Mike Levy – pochodzący z Paryża, francuski dj i producent muzyki elektronicznej. Swoją pierwszą EPkę Vengeance Factory wydał w 2008 roku w OD Records, która cieszyła się dużym uznaniem krytyków. W 2010 roku, Gesaffelstein podpisał umowę z prestiżowym labelem Turbo Recordings, w którym wydał swoją EPkę Variations, a rok później dwuczęściowe Conspiracy Part 1 i Conspiracy Part 2. Jego najpopularniejsze kawałki to Viol i Control Movement. Razem z Brodinskim założyli i współprowadzą wytwórnię Bromance Records. W tym roku Gesaffelstein supportował Justice na ich najważnieszym koncercie w Paryżu w hali Zenith. We wrześniu ukaże się jego kolejna produkcja.

Iamamiwhoami

Iamamiwhoami to szwedzki projekt artystyczny, od początku istnienia działając jedyne w sieci! Zadebiutowali pod koniec 2009 roku na YouTubie prezentując niezwykłe i dość abstrakcyjne utwory audiowizualne, z udziałem tajemniczej kobiecej postaci. W warstwie muzycznej projekt nawiązuje do najlepszych skandynawski produkcji: The Knife, Fever Ray, czy Sigur Ros. Premiery poszczególnych utworów odbywał się w sieci jako filmy video, a dopiero później ukazywały się jako single. Ich tytuły układały się w słowo Bounty. Cały koncept artystyczny zyskał popularność wśród internautów, którzy z niecierpliwością oczekiwali kolejnego video, próbując rozszyfrować jego tytuł i całą nazwę! Bohaterką filmów jest enigmatyczna wokalistka Jonna Lee,  muzykę komponuje producentem i multiinstrumentalista Claes Björklund.
W zeszłym roku Iamamiwhoami zadebiutowało na żywo, transmisją w sieci z show To Whom It May Concern. Rejestracja koncertu stała się wielki wydarzeniem w Skandynawii i zdobyła szwedzką nagrodę Grammis w kategorii Innowacja Roku.
W czerwcu 2012 roku ukazał się pierwszy studyjny album. Na krążku znalazło się dziewięć utworów, tworzących serię Kin, która kilka miesięcy wcześniej pojawiła się w internecie. Koncert na FreeFormie będzie absolutną premierą, nie tylko w Polsce, ale również w tej części Europy. Zespół dotychczas zagrał jedynie kilka koncertów!

Digitalism

Uważani za następców i kontynuatorów Daft Punk, są jednym z nielicznych niefrancuskich wykonawców, którzy odnieśli sukces na scenie electro-house. W odróżnieniu od Daft Punk, bardzo dużo nagrywają i lubią występować.  Często można ich zobaczyć zarówno jako dj’ów jak też z programem live.
Duet powstał w 2004 roku w Hamburgu. Sukces odnieśli za sprawą utworów Jupiter Room, Zdarlight oraz remiksu The Cure – Fire in Cairo. Odkrywcą ich talentu jest francusko—japońska wytwórnia Kitsune, która w 2007 roku wydała ich debiutancki albumie Idealism, zawierający wszystkie dotychczasowe single. Płytę promował utwór: Pogo, który okazał się jednym z największych przebojów formacji.
Kompozycja znana jest m.in. z gier Need for Speed i FIFA 08. Dziś mają na swoim koncie remiksy, dla Daft Punk, Klaxons, White Stripes, Depeche Mode czy Cut Copy. Zagrali w niemal wszystkich najlepszych klubach na całym świecie oraz na największych i najważniejszych festiwalach jak Coachella, SXSW, Ultra Music Festival. W 2011 roku miał premierę ich drugi album pt. I Love You Dude. W czerwcu tego roku ukazał się ich autorski miks w kultowej serii wytwórni !K7 DJ-Kicks, zawierając aż sześć premierowych kompozycji!
W październiku, po raz pierwszy w Warszawie, wystąpią w składzie live! Duet zeprezentują swoje premierowe utwory.
Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

FreeFormFestival 2012 – Dzień 2 Warszawa

Perturbator / Warszawa

Cz, 24 października 2019
godz: 19:00

od 80 PLN
FreeFormFestival 2012 – Dzień 2 Warszawa

Bitamina / 24.10 / Warszawa Palladium

Cz, 24 października 2019
godz: 18:00

FreeFormFestival 2012 – Dzień 2 Warszawa

HYDRA

Cz, 24 października 2019
godz: 22:00

FreeFormFestival 2012 – Dzień 2 Warszawa

Król

Pt, 25 października 2019
godz: 20:30

od 35 PLN
FreeFormFestival 2012 – Dzień 2 Warszawa

Bitamina / 25.10 / Warszawa Palladium

Pt, 25 października 2019
godz: 18:00