detroitZDRoJ mikroGigoloWave with Kevin Gorman

Clubbing

Sobota, 06 czerwca 2009
godz: 22:00

55

ul. Żurawia 32/34, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Jeszcze niedawno na dźwięk słowa gigolo wszyscy drętwieli i ustawiali się w kolejki do klubów – to były lata 90-te i powalająca fala electro, potem electro trochę się sclashowało i na kaźdym rogu ulicy moźna było spotkać klony ellen allien, peaches i dj hella. Moda wybuchła i popadła w zapomnienie. Sama wytwórnia Gigolo teź przestała być modna, a kolesiem, który miał ją wyratować z niebytu swoim debiutanckim albumem jest Kevin Gorman.

Kevin Gorman pochodzi z Chester, czyli w zasadzie znikąd (nie uraźając Chester) jednakźe od czasu jak jego talent odkrył DJ Hell , a jeden z recenzentów określił brzmienie tego artysty jako ‘Robert Hood na Sushi‘ znalazł się pod lupą fanów tanecznej elektroniki.

Pierwsze kroki stawiał jako peformer, prezentujac swoje sety na falach BBC Radio 1, wypelnione motorycznym groovem oraz surowym, bardzo emocjonalnym brzmieniem Chicago, Detroit czy Nowego Jorku. Wydany kilka lat temu debiutancki album ‚Chemistry Lock‘ na cenionej International Deejay Gigolos – legendarnego  DJ’a Hell‘a przyniósł mu spore zainteresowanie światka techno dając możliwość bliskiej współpracy z takimi tuzami jak min. Alex Under, Marc Broom, Agaric czy Marcell Dettmann.

 

 

Poza publikacjami Kevin zajmuje sie produkcjami dla własnej wytwórni – Mikrowave. Wytwórni niebylejakiej bo kryjącej w sobie niezwykły koncept ‚Elements‘ umozliwiajacy w zasadzie wszystkim chetnym re-aranżowanie, remixowanie oraz wszelkiego rodzaju manipulacje materiałem źródłowym. Co więcej, krążą plotki, że techno guardian – Riche Hawtin – rozważa moźliwość uruchomienia podobnego planu w swoim Minus.

Podstawowym arsenałem Kevina w występach na żywo jest komputer i kontroler MIDI – dwa urządzenia pozwalające mu na improwizację i eksperymentowanie z własną muzyką co powoduje, że kazdy jego set jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. Co docenić mogli już bywalcy takich klubów jak Watergate, Berghain (Berlin), Fabric (Londyn) Rex Club (Paryż).

Wsparcia gościowi z Wysp udzielą obecni od lat na rodzimej scenie i od podstaw ją współtworzący – Łodzianin, ojciec SKylark Records – Rebus i ojciec Minimalnej Prawdy, znany doskonale z anteny starej Radiostacji i wielu wielu imprez, obecnie rezydujący w Londynie – Gigi. W pierwszy weekend czerwca, kiedy w dacie trzy szóstki (jedna odwrócona 😉 ) spieszcie do 55 stestować brzmienie przyszłości muzyki elektronicznej według DJ Hell’a.

 Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

detroitZDRoJ mikroGigoloWave with Kevin Gorman Warszawa

Marco Bailey, Shlomi Aber / Smolna

Sb, 19 października 2019
godz: 23:30

detroitZDRoJ mikroGigoloWave with Kevin Gorman Warszawa

Książę Kapota + Goście

Sb, 19 października 2019
godz: 19:30

detroitZDRoJ mikroGigoloWave with Kevin Gorman Warszawa

J1 | BAS.4c

Sb, 19 października 2019
godz: 22:00

detroitZDRoJ mikroGigoloWave with Kevin Gorman Warszawa

Bal u Bożeny #8 Sir Thaddeus

Sb, 19 października 2019
godz: 20:00