Clara Hill’s Folkwave Live Band

Clubbing

Niedziela, 20 stycznia 2008
godz: 0:00

Fabryka Trzciny

ul. Otwocka 14, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

CLARA HILL’S FOLKWAVE LIVE BAND (Sonar Kollektiv/Berlin) http://www.myspace.com/clarahill

Gwiazda popularnej wytwórni Sonar Kollektiv, znana ze współpracy z kolektywem Jazzanova wystąpi 20 stycznia w warszawskiej Fabryce Trzciny. Towarzyszyć jej będzie 5-osobowy zespół.

Clara Hill to od lat postać niezwykle ceniona w gronie miłośników nu-jazzu i nowoczesnego soulu. Przez lata nagrywała z tak wybitnymi producentami nu-jazzowej i tanecznej sceny jak King Britt, Viktor Duplex, George Levin, At Jazz czy Jazzanova.

Na debiutanckim krążku „Restless Time” niezwykle błyskotliwie zinterpretowała tradycję czarnego groove: od wokalnego jazzu po głęboki soul. Kolejny krążek, entuzjastycznie przyjęty „All I can Provide” był płytą dojrzalszą i bardziej różnorodną – granie nu jazzowe, wibracja deep house, piękne akustyczne ballady czy fragmenty big bandowe pozwalały zabłysnąć wspaniałym producentom, przede wszystkim zaś pokazywały skalę talentu i niebanalną artystyczną osobowość Clary.

Hill okrzyknięto objawieniem europejskiej sceny. Jej najnowszy krążek „Sideways” po raz kolejny zaskakuje – to znakomite piosenki, przeważnie w kameralnym klimacie, zdradzające inspiracje akustycznym folkiem. Clara wciąż doskonale odnajduje się w repertuarze tanecznym, jednak przede wszystkim to pastelowe kompozycje o lekko jazzujacym zabarwieniu wprowadzają nową jakość nie tylko do katalogu berlińskiej Sonar Kollektiv.

„Sympatykom klubowych form znana chociażby z płyt berlińskiej Jazzanovy, na „Sideways” charakterystyczną dla siebie konwencję z pogranicza soulu i nowego jazzu przełamuje właśnie nutą kameralnego akustycznego grania. Do twarzy jej w tej estetyce, bo dzięki folkowym akcentom piosenki Clary zyskały jeszcze więcej bezpretensjonalnego uroku.” – pisał o krążku zachwycony recenzent „Przekroju”

Na warszawskim koncercie Clara wraz ze swą grupą promować będzie zapewne przede wszystkim repertuar z albumu „Sideways”. Zapowiada się niezwykły wieczór dla miłośników wytrawnych brzmieńSprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Clara Hill’s Folkwave Live Band Warszawa

Charismatic

Śr, 24 lipca 2019
godz: 23:00

Clara Hill’s Folkwave Live Band Warszawa

Błoto | Wieczne lato: Muzyka

Cz, 25 lipca 2019
godz: 20:00

Clara Hill’s Folkwave Live Band Warszawa

Granie na Ż: P.Unity

Pt, 26 lipca 2019
godz: 20:00