Better Person [PL/DE] + Lolina [EE] – Lado w Mieście 2019 vol.8

Koncerty
Better Person [PL/DE] + Lolina [EE] – Lado w Mieście 2019 vol.8

Czwartek, 15 sierpnia 2019
godz: 20:00

Plac Zabaw

ul. Myśliwiecka 9, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

15 sierpnia na Placu Zabaw i Barce odbędzie się specjalna edycja Distorted Club w ramach cyklu Lado w Mieście. Wystąpią Better Person i Lolina aka Inga Copeland, a wieczór uzupełnią związani z Distorted Club DJ-e. Ale będzie!

W 2019 roku wakacyjne czwartkowe wieczory spędzimy na Placu Zabaw, oglądając koncerty przeróżnych wykonawców z Polski i reszty świata. W programie, tradycyjnie już, pełna rozpiętość stylistyczna i geograficzna — saharyjski rock, rosyjskie post techno, litewskie pieśni ludowe, chasydzki free jazz czy rap z Raszyna. Więcej informacji znajdziecie tutaj: Lado w Mieście ma 10 lat!

Lado w Mieście 2019 rozpoczęło się 27. czerwca, a skończy 29. sierpnia — co czwartek, o 20:00, nad Wisłą.

Better Person
Solowy projekt Adam Byczkowskiego to przede wszystkim uwodzące syntezatorowe ballady, jednocześnie zmysłowe i złowieszcze. Odnajdziemy tu ślady wpływu Arthura Russella czy Sade, ale także Davida Lyncha i Andrzeja Zauchy.

Pochodzący z Sopotu, a obecnie rezydujący w Berlinie muzyk najpierw sam wypuścił popularny singiel „I Wake Up Tired”, następnie wydał EPkę „It’s Only You”, a później śpiewanego po polsku „Zakochanego Człowieka”.

Obecnie Adam zakończył prace w Los Angeles nad płytą długogrającą, której fragmenty usłyszymy na koncercie. Warto dodać, że Better Person pojawi się w Warszawie po raz pierwszy z saksofonistką.

Lolina
Artystka znana wcześniej jako Inga Copeland oraz jako połowa duetu Hype Williams, tworzonego wspólnie z Deanem Bluntem. Podobnie jak we wcześniejszych projektach, dźwięki tworzone przez Lolinę wymykają się stylom, próbom opisu i definicjom. Nie pomagają lapidarne informacje, na które możemy trafić w sieci, czy nieobecność w mediach społecznościowych. Obrazu dopełniają wydawane na własną rękę nagrania.

Jeżeli koniecznie chcielibyśmy stworzyć narrację dla nagrań i performensów artystki, złożyłby się na nią najpewniej mylenie tropów i konsekwencja w eksperymentowaniu i nieoczywistość.
Lolina wystąpi w Warszawie po raz pierwszy.


Distorted Club to jeden z najdłużej działających cykli koncertowych stolicy, starannie dobierający program po kątem tego, co najciekawsze w szeroko rozumianej muzyce niezależnej i eksperymentalnej. Wśród zaproszonych dotychczas wykonawców znaleźli się m.in. A Place To Bury Strangers, The Soft Moon, Molly Nilsson, Xiu Xiu, Lightning Bolt, TOPS, Nisennenmondai, Sean Nicholas Savage, Lust For Youth, Aurora Halal, Syny, Coals czy Niemoc.Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Better Person [PL/DE] + Lolina [EE] – Lado w Mieście 2019 vol.8 Warszawa

Midnight Request

Śr, 11 grudnia 2019
godz: 23:00

Better Person [PL/DE] + Lolina [EE] – Lado w Mieście 2019 vol.8 Warszawa

Piekarnia na Jasnej

Pt, 13 grudnia 2019
godz: 23:00

Better Person [PL/DE] + Lolina [EE] – Lado w Mieście 2019 vol.8 Warszawa

Pryzmat

Pt, 13 grudnia 2019
godz: 23:00