Ben Westbeech Live

Clubbing

Piątek, 27 stycznia 2012
godz: 21:00

1500m2

ul. Emilii Plater 29, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Ben Westbeech – muzyk, dj, producent i wokalista obdarzony nieprzeciętnym głosem. Mówi się o nim, że ten wyjątkowy talent zaczerpnął z samego źródła, z którego także wypłyneli Massive Attack, czy Portishead. Artysta eklektyczny, poruszający się bezbłędnie pośród różnorodnych gatunków muzycznych – miejski soul, jazz, funk , rock and roll i hip hop, house, to tylko niektóre z inspiracji, jakie można odnaleźć w jego produkcjach.
Został wychowany w duchu muzyki klasycznej – jako dziecko pobierał lekcje gry na wiolonczeli oraz lekcje śpiewu. Jak sam mówi, był to czas, kiedy jego dusza została zaprzedana muzyce. I to na nasze szczęście, bowiem podpisanie owego paktu zaowocowało genialną produkcją o lekkim tytule I fell so good today. I to właśnie ona wprowadza Westbeech’a na salony muzycznego świata.
Bezwzględny łowca dobrej muzyki, Gilles Peterson, w swojej cotygodniowej audycji radiowej, odkrywa przed światem foniczną perłę, jaką jest twórczość Bena Westbeech’a. Świeżość i siła jego produkcji jest tak wielka i szczera, że owocuje to podpisaniem kontraktu z wytwórnią Gillesa Brownswood Recordings i wydaniem doskonałego albumu Welcome To The Best Years Of Your Life..
Od wydania debiutanckiego albumu artysty dla oficyny Brownswood Recordings, minęły już cztery lata. W tym czasie zaśpiewał on gościnnie z zespołami Jazzanova i Kraak & Smaak oraz wydał singel pod szyldem Breach, sporo czasu pochłonęło mu także bycie didżejem. W końcu wziął się za komponowanie świeżego materiału, lecz o pomoc w produkcji utworów poprosił zaprzyjaźnionych specjalistów z Berlina, Nowego Jorku, Londynu, Bristolu, Monachium, Sztokholmu i Amsterdamu. Na wezwanie odpowiedzieli m.in. Henrik Schwarz, Motor City Drum Ensemble, Georg Levin, Midland, Rasmus Faber oraz Lovebirds. Ten ostatni, czyli Sebastian Döring, zajął się numerem „Falling”.
Drugi krążek „There’s More to Life Than This” ukazał się na rynku 12 września i został wydany tym razem w wytwórni Strictly Rhythm.
Wystep w 1500m2 bedzie live’m – Ben odtworzy przearanżowane wersje swoich kawałków śpiewając do nich na żywo. Możecie spodziewać się zarówno materiału z nowego albumu , jak i hitów i klasyków.
Support :
Bartek Winczewski (Beats Friendly //Wawa)
Busha & Zisa (Blueberry Bar //Poznan)


Sprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Ben Westbeech Live Warszawa

Muzofest 2019 – 5. Urodziny MUZO.FM

Pt, 18 października 2019
godz: 19:00

Ben Westbeech Live Warszawa

Kollektiv Turmstrasse / Smolna

Pt, 18 października 2019
godz: 23:30