Bass Theory – Commix, Lomax

Clubbing

Sobota, 15 grudnia 2007
godz: 0:00

Vinyl

ul. Żurawia 22, Warszawa

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Pod nazwą Commix kryje się dwóch rpoducentów z Cambridge. George Levings i Guy Brewer, choć związani z oficyną Metalheadz, słynącą z ciężkich odmian d&b, tworzą produkcje pełne melodii i funkującej przestrzeni. Na łamanej scenie pojawili się w 2003 roku debiutując kompozycjami dla Good Looking, LTJ Bukema. W październiku 25-latkowie wydali swój pierwszy longplay „Call To Mind”. Wizyta duetu zbiegnie się w czasie z promocją tego wydawnictwa.

Wax z formacji NeverAfter typował krążek jako płytę miesiąca w magazynie „Laif”:

„Słuchając audycji Fabio i Grooveridera w BBC radio 1, nie mogłem wyjść z podziwu nad brzmieniem utworu “Strictly” z nowego albumu duetu Commix. Ale jakże się zdziwiłem, gdy po odebraniu paczki od listonosza odsłuchałem ten sam numer na własnym sprzęcie audio. Brzmiał zupełnie inaczej niż w radiowym streamingu! W rozgłośniach mają pozapinane do stołu mikserskiego przeróżne wynalazki: kompresory, saturatory, equalizery i inne gadżety. Dzięki nim wszystko brzmi pełniej, cieplej, głosy prowadzących są bardziej aksamitne, a grane kawałki bardziej “kopią”. Jednak rzeczywistość okazuje się zazwyczaj szara i smutna, a super numery, jawią siÍ przeciętnymi. Na szczcie, w przypadku dwójki Anglików z Cambridge nie jest aż tak tragicznie. Album duetu Commix, pomimo że brzmi inaczej, to zły bynajmniej nie jest. Atrakcyjnym dla ucha czynią go zwłaszcza trzy sztosowe numery: “Be True”, “Satellite Type 2” i wspomniany wyżej “Strictly”.

Duetowi z Cambridge towarzyszyć będzie ich kolega z Bristolu, Lomax. Ten producent dał sie poznać ze wspólnych projektów z innymi twórcami, np. Kubiks czy BCE. Dopiero w tym roku zdobył się na krok ku samodzielnej karierze. Numery jak „Innocent X” czy „5 weeks” potwierdzają słusznność tej decyzji.

Drum’n’BassSprawdź inne wydarzenia @ Warszawa

Bass Theory – Commix, Lomax Warszawa

Błoto | Wieczne lato: Muzyka

Cz, 25 lipca 2019
godz: 20:00

Bass Theory – Commix, Lomax Warszawa

Granie na Ż: P.Unity

Pt, 26 lipca 2019
godz: 20:00