Ko:bity vol. 3 – after

Koncerty
Ko:bity vol. 3 – after

Sobota, 17 sierpnia 2019
godz: 21:00

Zamek Dybowski

Dybowska 10-12, 87-100, Toruń

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Dziedziniec Zamku Dybowskiego
17.08.2019, Toruń

Bramka: 21:00
Start: 22:00

KO:BITY to wolna przestrzeń muzyczna (i nie tylko) przedstawiająca osoby niedoreprezentowane na scenie muzyki elektronicznej – kobiety, osoby LGBTQ+, osoby niebinarne, artystki i artystów z Europy Środkowo-Wschodniej czy różnego pochodzenia etnicznego.

Już po raz trzeci w Toruniu kolektyw Oramics, Spółdzielnia Socjalna Kulturhauz i Fundacja Magazyn Zmian łączą swoje siły, aby edukować, zachęcać do kooperacji, a przede wszystkim – prezentować to, co w nienormatywnej muzyce elektronicznej najlepsze, zarówno w wersji na żywo, jak i w odsłonie klubowej.

W skład części dziennej KO:BIT (https://www.facebook.com/events/462610187893164) wchodzą nietypowe projekty muzyczne. W nocy Zamek Dybowski zmieni się w otwarty festiwal muzyki klubowej.

Część klubowa kuratorowana jest przez kolektyw Oramics (www.oramics.pl), który od ponad 2 lat prężnie działa na rzecz równości w muzyce elektronicznej, organizując warsztaty, cykle imprez klubowych, dbając o politykę safe space w rodzimych klubach i promując oddolne inicjatywy.

Disclaimer: na wydarzeniach organizowanych przez Oramics nie ma zgody na seksizm, rasizm, ageizm, homofobię, transfobię, ani żadną inną formę wykluczania uczestniczek i uczestników. Chcemy pracować wspólnie w duchu wzajemnego szacunku, cierpliwości i otwartości.

LINEUP:

Yoa / VJ Nie wiem / Veronicami / PAKA / Monya / dogheadsurigeri / Cosmaya / Avtomat

dogheadsurigeri (Oramics / MESTIÇO)
Didżejka mieszkająca obecnie w Hadze. Współtworzy kolektyw MESTIÇO, który od trzech lat stara się redefiniować czym jest muzyka i kultura klubowa. Od 2018 roku jest członkinią Oramics – inicjatywy, która aktywnie wspiera udział kobiet, osób niebinarnych i LGBTQ+ na scenie klubowej. Występowała z takimi artystami jak LYZZA, object blue czy Bulma. W swoich setach szuka estetyki w zdekonstruowanych dźwiękach. Urodzona pod znakiem rządzonego porywczością i namiętnościami Skorpiona, co przejawia się we wszystkim co robi.
https://www.facebook.com/dogheadsurigeri/
https://soundcloud.com/dogheadsurigeri

Avtomat (Oramics / Ciężki Brokat)
Człowiek o zbyt dużej ilości zainteresowań – otwarcie queerowy kompozytor, producent muzyczny, didżej i wokalista, część składowa kolektywu Oramics, ale i projektant graficzny, typograf i ilustrator 3D. Przez ostatnie 10 lat przeszedł niejedną metamorfozę – od fascynacji czysto syntetycznym brzmieniem po trudną do określenia fuzję poszarpanych kompozycji z tradycyjnym śpiewem wielogłosowym w tworzonym wraz z wokalistkami projekcie Pleśni. Ze swoją autorską muzyką miał już okazję zaprezentować się na takich festiwalach jak Tauron Nowa Muzyka, Audioriver, Spring Break, CoCArt, Sputnik czy Tofifest, w niezliczonej ilości klubów oraz tworzył muzykę na potrzeby spektakli teatralnych. W klubie jego ponad 10-letnie doświadczenie na scenie queerowej, antyfaszystowskiej i undergroundowej owocuje prawie irytująco eklektycznym leksykonem najbardziej postępowych brzmień dzisiejszej sceny elektronicznej. W seriach miksów i imprez klubowych (Ciężki Brokat, W Mocy Nocy, Dystopia) łączy nietypowe podziały rytmiczne, przyprawiając wszystko improwizowanymi na żywo wokalami.
http://www.facebook.com/AvtomatMusic
http://www.mixcloud.com/Avtomat/
http://www.residentadvisor.net/dj/avtomat
http://www.soundcloud.com/avtomatmusic

Cosmaya (Projekt LAB)
Poznańska didżejka, producentka i rezydentka klubu Projekt LAB. Zaczęła tworzyć muzykę w 2014 roku. W maju 2017 roku zajęła się DJką. Miała dotychczas okazję zagrać u boku takich artystów jak m.in. I Hate Models, Cleric, O [Phase], Xosar czy Sigha. Zainspirowana muzyką hardcore nie ogranicza ilości distortion. W swoich setach łączy mocne, energiczne i niekiedy kwaśne techno z połamanymi rytmami.
https://soundcloud.com/cosmaya1
https://www.facebook.com/cosmaya1
https://www.instagram.com/cosmaya/

Veronicami
Obywatelka Azerbejdżanu mieszkająca w Polsce, siedzi w szeroko pojętej “elektronice” juz dość długo, natomiast grywa dla ludzi od niecałych 3 lat. Zaczynała od grania w rodzinnym Baku, później zaliczyła sporo znanych klubów w Polsce, między innymi Pogłos (Warszawa), Projekt LAB (Poznań), Szpitalna (Kraków) czy nieistniejący już Drugi Dom (Gdynia). Chętnie wspiera również DIY rejwy, wydarzenia charytatywne, non-profit. Jest aktywistką zaangażowaną społecznie i miała przyjemność grać także na ważnych dla niej protestach.
https://www.facebook.com/veronicamiii/
https://soundcloud.com/veronica-mi

PAKA
Świeża krew z Poznania, zafascynowana muzyką elektroniczną od najmłodszych lat. Próbuje przełamać stereotyp, że dla kobiet nie ma miejsca za Djką. Może nie zawsze ją zza niej widać, ale jej nienaganna selekcja nie mogła pozostać niezauważona. W swoim skromnym dorobku może pochwalić się występami w czołowych polskich klubach u boku takich artystów jak: TAKA, Sept, Larix, Marco Remus czy Piotr Bejnar. A ponoć dopiero się rozkręca… 🙂
https://www.facebook.com/djpakaa/
https://soundcloud.com/paulina-paka

Nie wiem (IN / OUT)
Wizualizacje które tworzy to kombinacja animacji, filmów oraz abstrakcyjnych form. Używa wyłącznie autorskich materiałów, które dopasowuje, modeluje, oraz synchronizuje na żywo z muzyką. Nie wiem pochodzi z Płocka gdzie współtworzy kolektyw In/Out, który ma na koncie chociażby takie wydarzenia jak Spektakl Dźwięków w Teatrze Per Se. Aktualnie mieszka w Toruniu, gdzie regularnie świeci na Kwadraturach, współtworzyła też cykl pod tytułem Kosmos. Obrazowała również dźwięk na takich wydarzeniach jak SUMA, KO:BITY, Revive Festival, Bydgoskie do Pełna, Elektroniczny Park i Audiobar.
https://www.facebook.com/vjniewiem/

Yoa
Młoda dj’ka, niedawno zaczęła grać na toruńskiej scenie techno. Zamiłowanie do muzyki towarzyszy jej już od najmłodszych lat, czego skutkiem było uczęszczanie do szkoły muzycznej, gdzie uczyła się gry na fortepianie i flecie poprzecznym. Wkrótce potem zaczęła odkrywać różne oblicza muzyki elektronicznej. Gustuje w spokojnym minimal techno, house, lecz często odbiega od tego do klasycznego techno, czy acid.

Monya
Znana w Toruniu jako Monia Łonia. Późno wchodząca perełka muzyki Goa trance. Zaczynała jako wodzirej na lokalnych imprezach disco i nie tylko… Każdy kto tam był, ten wie jak Monia potrafi porwać słuchaczy do tańca. Na KO:BITACH ma zamiar zaprezentować to co najlepsze w psy goa trance.Sprawdź inne wydarzenia @ Toruń

Ko:bity vol. 3 – after Toruń

Sonbird / Toruń / 08.12.2019

Nd, 08 grudnia 2019
godz: 19:00

Ko:bity vol. 3 – after Toruń

IX Festiwal LuLu – 27.12

Pt, 27 grudnia 2019
godz: 19:00

od 40 PLN
Ko:bity vol. 3 – after Toruń

IX Festiwal LuLu – 28.12

Sb, 28 grudnia 2019
godz: 19:00

od 40 PLN
Ko:bity vol. 3 – after Toruń

IX Festiwal LuLu – 29.12

Nd, 29 grudnia 2019
godz: 19:00

od 40 PLN
Ko:bity vol. 3 – after Toruń

Maria Peszek // Toruń

Pt, 31 stycznia 2020
godz: 19:00