Koncert Soniamiki & Daniel Spaleniak

Clubbing
Pop / Rock

Sobota, 05 listopada 2016
godz: 19:30

Sfinks700

Aleja Franciszka Mamuszki 1, Sopot

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

soniamiki i Daniel Spaleniak już 5.11.2016 w Sfinksie!

Soniamiki i Daniel Spaleniak wyruszyli tej jesieni w trasy koncertowe po Polsce, a 5 listopada spotkają się na koncercie w Sopocie! Nie może Was zabraknąć!

12 października wyszedł nowy teledysk Soniamiki do drugiego singla z płyty “Federico” pod tytyłem “BWA”. W klipie zagrała znana z oskarowego filmu “Ida”, aktorka Agata Trzebuchowska! Obejrzyjcie go tutaj!

Soniamiki, dla przyjaciół Zosia Mikucka, to multiutalentowana artystka, która oferuje bajkowy synth pop w surowym wydaniu, przyprawiony nutami melancholijnej afirmacji. Mieszkająca obecnie w Łodzi wokalistka wydała do tej pory dwie płyty: jedną w Niemczech, jedną w Polsce. Inspiracją dla nowego krążka jest, ukochany przez Soniamiki, Federico Fellini. Jego wiara w potęgę ludzkiej wyobraźni, wolność wyboru i możliwość wpływania na swoje życie jest niezmiennie pożywką dla twórczości Zosi. Za pracę nad „Federico” odpowiedzialna jest sama artystka. Album nagrany został w Radiu Łódź, a zmiksowany przez Lukasa Leonhardta, berlińskiego producenta, z którym Soniamiki pracuje od początku swojej kariery.

“Federico”, trzeci studyjny album Soniamiki, wyszedł w kwietniu 2016, nakładem Warner Music Poland, i spotkał się z bardzo pozytywną recepcją fanów i dziennikarzy: “Na Federico jest coś, co urzeka mnie dużo bardziej niż kompozycyjny sznyt oraz nieskazitelna produkcja. Otóż nic nie jest podane tutaj wprost,” pisze Jacek Marczuk z Gazety Magnetofonowej. Natomiast Rafał Samborski z Interia.pl stwierdza, że: “bez wątpienia nagrała swój najlepszy do tej pory album.”

Daniel Spaleniak jest 23-letnim artystą pochodzącym z Łodzi, bezpośrednio związanym z muzyką od urodzenia.

Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory, wzbudziły zainteresowanie na Amerykańskim rynku w związku z czym jego piosenkę Back Home można usłyszeć w telewizyjnym kryminalnym serialu Elementary, a Why w popularnej produkcji The Path.

„Nic dziwnego, że Spaleniak podoba się za oceanem, bo jego muzyka to mieszanka folku, białego bluesa i alternatywnego luzu, idealnie skrojona pod nocną podróż Drogą 66.” Jarek Szubrycht

Do tej pory Daniel wydał dwa albumy; Dreamers, który jak zauważyła Agnieszka Szydłowska w Programie Alternatywnym na antenie Trójki, jest bardzo dobrze ułożony. Drugi Back Home, ukazał się w 2016 roku ale Daniel już pracuje nad kokejnym wydawnictwem. Oprócz tego zagrał na tak kultowych festiwalach jak między innymi Opener, Halfway czy Soundrive oraz w sierpniu tego roku nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.

START – 19:30
WSTĘP :
I pula 20 – przedsprzedaż
II pula 25 – w dzień koncertu

*Bardzo prosimy o WYDRUKOWANIE BILETÓW!

TERMIN – 05.11.2016

S.F.I.N.K.S. 700
Aleja Franciszka Mamuszki 1
81-718 SopotSprawdź inne wydarzenia @ Sopot

Koncert Soniamiki & Daniel Spaleniak Sopot

Stranger (NL) | The Meaning Of Rave

Sb, 22 lutego 2020
godz: 22:00

od 20 PLN
Koncert Soniamiki & Daniel Spaleniak Sopot

DJ Deeon: One Night In The Ghetto

Sb, 29 lutego 2020
godz: 22:00

od 30 PLN
Koncert Soniamiki & Daniel Spaleniak Sopot

DVS1 (USA) by Plured x Playground

Sb, 07 marca 2020
godz: 23:00

od 30 PLN
Koncert Soniamiki & Daniel Spaleniak Sopot

BLACK SUN EMPIRE

Pt, 17 kwietnia 2020
godz: 23:00

od 39 PLN