Janus Rasmussen (KIASMOS) / 12.10 / Sopot

Koncerty
Janus Rasmussen (KIASMOS) / 12.10 / Sopot

Sobota, 12 października 2019
godz: 20:00

Sfinks700

Aleja Franciszka Mamuszki 1, Sopot

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

 

drzwi: 19:00, start: 20:00

JANUS RASMUSSEN (KIASMOS) LIVE / SFINKS / 12.10

12 października w Sfinksie wystąpi Janus Rasmussen, połowa znanego i lubianego w Polsce duetu Kiasmos. Na trasie towarzyszyć będzie mu Aparde, producent, również reprezentant należącej do Christiana Loefflera wytwórni Ki Records.

JANUS RASMUSSEN LIVE
Rozpoczął swoją karierę w electropopowym zespole Bloodgrup, ale zdobył uznanie szerszej publiczności, łącząc szyki z kompozytorem Ólafurem Arnaldsem. Pochodzący z Wysp Owszych Janus Rasmussen od dziesięciu lat współtworzy popularną formację Kiasmos, jednak dopiero niedawno zdecydował się na wydanie solowego, w pełni autorskiego materiału. Płyta Vin, która ukazała się w marcu tego roku nakładem należącego do Christiana Loefflera labelu Ki Records, to wypadkowa jego niczym nieskrępowanych, artystycznych poszukiwań. Prezentowane wcześniej na licznych DJ setach utwory trudno zaszufladkowa. Nie chciałem, żeby wszystko na tej płycie było piękne. Chodziło mi o to, żeby niektóre kawałki brzmiały surowo – tłumaczył muzyk. Dość powiedzie, że jego cel został osiągnięty: krążek to emanacja nieoczywistej, mieniącej się różnymi barwami i uciekającej od wszelkich schematów elektroniki. Dzięki dźwiękom Twoja głowa może pójść w takim kierunku, jakim tylko chce – stwierdził Rasmussen po tym, jak jego wydawnictwo ujrzało światło dzienne. Na Kredytowej z pewnością doświadczymy tego w całej rozciągłości.

APARDE LIVE
Przed Janusem w Sopocie wystąpi jego kolega z wytwórni, Paul Camillo. Dorastający na wyspie Uznam producent na scenie posługuje się pseudonimem Aparde. Artysta, któremu początkowo stylistycznie było najbliżej do Deftones czy Radiohead, po przyjeździe do Berlina szybko zafascynował się muzyką klubową. Po eksploracjach tamtejszej sceny okazało się, że najbardziej interesują go klimatyczne, przepełnione emocjami i minimalistyczne brzmienia. Niemieckiego DJ-a szybko doceniło środowisko dziennikarzy oraz promotorów. Mimo młodego wieku ma on na koncie wydawnictwa w takich labelach jak Stir vor Talent Olivera Koletzkiego czy Traum Schallplaten. W 2017 roku Aparde wydał debiutancką, świetnie przyjętą płytę „Glass” i to właśnie ją usłyszymy na żywo już w październiku.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl 


Janus Rasmussen (KIASMOS) / 12.10 / Sopot | 12 października 2019 Sobota, Sfinks700

Biletomat.pl
39 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Sprawdź inne wydarzenia @ Sopot

Janus Rasmussen (KIASMOS) / 12.10 / Sopot Sopot

Stranger (NL) | The Meaning Of Rave

Sb, 22 lutego 2020
godz: 22:00

od 20 PLN
Janus Rasmussen (KIASMOS) / 12.10 / Sopot Sopot

DJ Deeon: One Night In The Ghetto

Sb, 29 lutego 2020
godz: 22:00

od 30 PLN
Janus Rasmussen (KIASMOS) / 12.10 / Sopot Sopot

DVS1 (USA) by Plured x Playground

Sb, 07 marca 2020
godz: 23:00

od 30 PLN
Janus Rasmussen (KIASMOS) / 12.10 / Sopot Sopot

BLACK SUN EMPIRE

Pt, 17 kwietnia 2020
godz: 23:00

od 39 PLN