We Have Sound Festival

Clubbing

Piątek, 26 czerwca 2009
godz: 18:00

Park Cytadela

Al. Armii Poznań, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

24 CZERWCA 2009 TIME TABLE i informacje o warsztatach

 

Do Line Upu dołączyli jeszcze Housekeeping Trio (minimal/deep/tech house) oraz DJ Sąsiad (tech house/deep/disco)

LINE UP

Piątek

18 00 – 19.30 Holly Kitty (dj set)
19:30 – 21.30 Zisa (Kukabara Soundsystem) (dj set)
21.30 – 22:30 Adre N Alin (Live)
22:30 – 23:30 Dutch Rhythm Combo (dj set)
23:45 – 00.45 Ninca Lecce (Live)
01:15 – 02:15 Kamp (Live)
02:30 – 03:30 Golden Bug (Live)
03:30- do końca V/A Team (dj set)

Sobota

18:00 – 19:00 P.Lux (dj set)
19:00 – 20.00 Sąsiad (dj set)
20.00 – 21.45 Houskeeping Trio (dj set)
22.15 – 23:30 Loco Star (Live)
00.00 – 01:00 Snax (Live)
01:15 – 02: 30 Seelenluft + Ninca (Special Live Act)
02:30 – 3:30 Zambon & Mental (Kukabara Soundsystem) (dj set)
03:30 – do końca Eltron John (dj set)

Zaznaczamy, że godzinowy rozkład może uleć niewielkim zmianom!

WARSZTATY

Warsztaty rozpoczną sie i w piątek i w sobotę o godzine 16.00. Uczestnicy proszeni są o stawienie się o 16 w piątek na terenie festiwalu!

 

Każdy kto nabędzie bilety na “WE HAVE SOUND” i zapisze się wcześniej na warsztaty (imię i nazwisko oraz numer telefonu na adres: [email protected]) będzie mógł odbyć krótki kurs tworzenia muzyki za pomocą programu ABLETON LIVE 8, a także poznać niektóre tajniki tego najpopularniejszego na dzień dzisiejszy softu do produkcji muzyki.

 

Bilety!

Jeszcze do czwartku można zakupić karnet na festiwal w cenie 50 zł a bilet jednodniowy za 35 zł. W dniu festiwalu karnet będzie kosztował 60 zł a bilet jednodniowy 45 zł. Miejsca gdzie można kupić bilet w Poznaniu:
http://www.ticketpro.pl/jnp/gdzie-kupic-bilety/wielkopolskie/poznan/index.html

 


 

09 CZERWCA 2009 KOLEJNI ARTYŚCI, LINE UP I MAPKA:

 

NINCA LEECE ( Live)

Ninca tworzy rezolutną elektronikę, która śmiało nawiazuje do eksperymentalnych rozwiązań spod znaku glitch, czy clicks & cuts.

Jej kreatywność poprowadziła ją również w kierunku minimal-house, w ten sposób jej muzyka jest jeszcze bardziej eklektyczna.

Swoja muzykę określa jako eksplodujący funk, który oscyluje pomiędzy głębokimi emocjami i lekkim, chwytającym za serce humorem

http://www.myspace.com/nincaleece

 

LINE UP:

 

Piątek

 

Golden Bug
Dutch Rhyhym Combo
Ninca Leece
Kamp!
Adre N Alin
V/A Team

 

Sobota

 

Seelenluft
Snax
Loco Star
Kukabara Soundsystem
Eltron John
P.Lux
Holly Kitty

 

MAPKA:

 

 


 

01 CZERWCA 2009 Warsztaty Ableton Live w Poznaniu

Przy festiwalu odbędą się  dwudniowe warsztaty muzyczne. Każdy kto nabędzie bilety na festiwal “WE HAVE SOUND” i zapisze się wcześniej na warsztaty (ilość osób ograniczona i obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy) będzie mógł odbyć krótki kurs tworzenia muzyki za pomocą programu ABLETON LIVE 8, a także poznać niektóre tajniki tego najpopularniejszego na dzień dzisiejszy softu do produkcji muzyki.

Nasze warsztaty mają zaznajomić młodych ludzi z tworzeniem muzyki na przykładzie programu Ableton Live. Program warsztatów zaplanowany jest na dwa dni (teoria + praktyka). W piątek 26.06 planowany jest 1,5 godzinny wykład otwarty, podczas którego zostanie zaprezentowany program Ableton Live. Pod koniec wykładu zostaną rozdane ankiety, dzięki którym określimy doświadczenie uczestników w tworzeniu muzyki za pomocą programów komputerowych i według których stworzymy grupę początkującą i zaawansowaną na sobotnie warsztaty praktyczne. Z każdą grupą zostaną przeprowadzone 1,5h interaktywne warsztaty, oddamy głos uczestnikom. Warunkiem uczestnictwa w drugim dniu będzie ściągnięcie darmowej 14-dniowej wersji oprogramowania Ableton Live i przyjście na warsztaty z komputerem i słuchawkami. Warto zaznaczyć, że pierwszego dnia warsztatów zostanie ogłoszony konkurs na remix utworu jednego z artystów występujących na festiwalu, przygotowany za pomocą programu Ableton Live (demo). Nagrodą w konkursie będzie najnowsza wersja programu Ableton Live (8). Warsztaty organizowane są przez agencję Kukabara przy współpracy z Fundacją Rozwoju Talentów.

Warsztaty poprowadzi Bartosz Szczęsny (www.myspace.com/bjortos) – student V roku akustyki na UAM w Poznaniu, producent, kompozytor, basista, klawiszowiec, doświadczony zarówno w produkowaniu muzyki elektronicznej jak i innych gatunków muzycznych. W czasie wykładów i warsztatów poznamy:

-podstawy tworzenia muzyki za pomocą komputera
-strukturę programu Ableton Live
-zastosowanie programu Live dla DJ`a
-podstawy remiksu
-zagadnienia związane z miksem i masteringiem utworów

Zarówno wykład jak i warsztaty będą doskonałą okazją do wymiany opinii
i doświadczeń na temat technik tworzenia muzyki.

Osoby zainteresowane prosimy o wysłanie maila z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu na adres :

[email protected]

W temacie prosimy wpisać WARSZTATY

Przypominamy, że wszyscy, którzy wezmą udział w warsztatach mają możliwość wygrania programu ABLETON LIVE 8  o wartości ponad 2000 zł. Ilość miejsc ograniczona!

http://www.kukabara.net/warsztaty.html

 


 

25 MAJA Bilety już w sprzedaży

http://www.ticketpro.pl/jnp/wszystko/166125-we-…

Do Line Up dołaczyli:

Loco Star – zespół laczy ze soba rózne rodzaje muzyki elektronicznej tworzac wielowarstwowa, rytmiczna calosc. Mozna go zaliczyc do nurtu tzw. Alternatywnego popu lub elektroniki sensualnej. W sklad zespolu wchodza typowi muzyczni pasjonaci zwiazani od lat z alternatywna scena muzyczna. Glównym kompozytorem i producentem jest znany z grupy Pink Freud, Tomek Zietek.

Adre ‚N’ Alin – Na muzykę Adre’N’Alin składa się dość zaskakujące połączenie muzyki fortepianowej oraz innych instrumentów klasycznych z dźwiękami elektronicznymi, zarówno mocno klubowymi bitami, jak i bardziej fotelowo-kanapowym chill-outem. To muzyka, w której pobrzmiewa androgeniczny duch.
Kompozytorem tej niecodziennej mieszanki jest Igor Szulc, a na scenie towarzyszy mu trio smyczkowe. Klasyczne brzmienie wiolonczel, skrzypiec i pianina łączy się z elektroniką, a furia ze spokojem. Adre N Alin.

 


 

18 MAJA 2009 Będzie letni festiwal w Poznaniu – We Have Sound

 

Poznań dołączył do grona miast, w których odbywają się letnie festiwale muzyczne. Z końcem czerwca poznaniacy będą mogli powiedzieć „WE HAVE SOUND” – bo tak właśnie będzie się nazywał organizowany przez agencje Kukabara festiwal.

Impreza odbędzie się 26 i 27 czerwca w amfiteatrze na cytadeli. Cytadela to niegdyś największy w Europie śródmiejski obiekt militarny, obecnie ogromny park niemal w samym centrum Poznania. Zielone “płuca miasta”. Nieprzypadkowo zespół Radiohead zdecydował, że właśnie w tym miejscu odbędzie się ich jedyny w tej części Europy koncert.

 

 

W latach 60-tych ubiegłego wieku powstał tam teatr letni, zbudowany w czynie społecznym przez młodzież Poznania, mający upamiętniać  przyjaźn polsko – radzieckią. Amfiteatr, podobnie jak socjalizm, czasy świetności ma za sobą. Obecnie wygląda jakby pochodził z antycznej Grecji, co dodaje mu swoistego uroku. Stał się miejscem chętnie odwiedzanym,  szczególnie przez ludzi młodych. Można tu pokontemplować w samotności lub spotkać się z przyjaciółmi. W ciepłe letnie wieczory brakuje tam tylko jednego – dobrej muzyki. Tak zrodziła się idea zorganizowania festiwalu właśnie w tym miejscu. To właśnie oryginalna, pełna uroku sceneria ma być tym, co odróżnia ten festiwal od innych.

Profil muzyczny festiwalu to szeroko pojęta muzyka elektroniczna. Obok znanch z bezkompromisowości artystów niszowych, takich jak Snax i Golden Bug, wystąpią równieź niemalże ocierający sie o pop Seelenluft czy Solale. Podczas dwóch czerwcowych nocy   poznański amfiteatr wypełnią dźwięki zarówno mroczne jak i pogodne, taneczne, lecz również sprzyjające kontemplacji. 

Cechą wspólną wszystkich zaproszonych przez organizatorów artystów jest ich niezależność oraz nowatorskie, pełne młodzieńczej witalności podejscie do muzyki. 

www.myspace.com/wehavesoundfestival

 

ARTYŚCI:

Na pierwszej edycji festiwalu wystapią:

GOLDEN BUG (live act) (gomma/FRANCJA)

Muzyka Golden Bug’a to szalona mieszanka disco, modnego nu rave’u, kiczu z lat 80 krzywo pociętych sampli i prześmiewczych wokaliz, do której w dodatku doskonale się tańczy.

 

 

Po wydaniu swojego debiutanckiego singla na prestiżowym labelu Gomma z dnia na dzień stał się ulubieńcem takich gwiazd jak Tiga, Prins Thomas, Cut Copy czy samych Justice. Golden Buga to nie wzruszyło – dalej utrzymuje, że jest robotem, który w wolnych chwilach projektuje designerskie zabawki.
www.myspace.com/goldenbug

http://www.youtube.com/watch?v=uMoUu2Juy-I
http://www.youtube.com/watch?v=g4wiFhBcbyo&feature=related

 


SNAX (Live) (mental groove/four music/USA)

Performer, producent i multinstrumentalista, który swoim muzycznym CV mógłby obdzielić kilku artystów. Piekielnie zdolny songwriter, którego poczucie humoru jest ostre jak chirurgiczny skalpel. Sam Jack Sears ze Scissor Sisters powiedział o nim, że jest “jednoosobowym freak show, którego nie mozna przegapić na żywo”.

Nagrywał dla takich wytwórni jak Get Physical, Mental Groove, Playhouse, TNT czy Four Music. Założyciel kultowego Captain Comatose, z którym wylansował takie hity  jak “100$” czy “Pricegun Baby”. Od 2004 roku z powodzeniem działa solo. Do współpracy zapraszała go Peaches, Soffy O., Mocky czy sam Jamie Lidell.

Jego występy to mieszanka kabaretu, tańca go-go i zwariowanej elektroniki wymieszanej z popem i techno. NIech za rekomendację posłuży fakt, że supportował takie gwiazdy jak Jamie Lidell czy Scissor Sisters w czasie ich europejskiego tournee.
www.myspace.com/givemesnax

http://www.youtube.com/watch?v=3TzbgzRg76k
http://www.youtube.com/watch?v=qclnm_iYKjg&feature=related

 


 

SOLALE CHRISTABELLE (Live) (high fidelity/norwegia)

Królowa nowoczesnego disco, która sciśle współpracuje z królem Midasem tego gatunku – Lindstromem. W czerwcu wychodzi ich pierwsza wspólna płyta, nakładem super modnej wytwórni High Fidelity. Zapowiedzią tej współpracy jest bardzo dobrze przyjęty singiel “Let’s Practise”. Głęboki hipnotyczny i funkujący bas, zmysłowe wokale i piękne przestrzenie to tylko niektóre z określeń jakie pojawiają się w kontekście muzyki tworzonej przez Solale. Ona sama mówi skromnie: it’s voodoo food for the soul.

www.myspace.com/solalechristabelle
www.myspace.com/lindstromandsolale

http://hypem.com/track/796878/Lindstrom+Solale+-+Baby+I+Cant+Stop+Aeroplane+Remix
http://hypem.com/track/529615/Lindstrom+Solale+-+high+and+low+demo

 


 

SEELENLUFT (Very Special Live Act) (gigolo/klein/Szwajcaria)

Seelenluft to zespół, którego skład kilkakrotnie zmieniał się na przestrzeni ostatnich lat.   Jego stałym elementem jest postać Beata Solera, znanego również jako Silvercity Bob. To szwajcarski multinstrumentalista, producent, muzyk i didżej, który w swoich produkcjach często wychodzi poza utarte schematy. Ma na swoim koncie 4/5 albumumów.

Wielką popularność zdobył kawałkiem „Manila”, pochodzącym z entuzjastycznie przyjętego przez krytyków albumu „The way we go” a wydanego przez renomowaną wytwórnię Klein Records.  Kompozycja była ogromnym przebojem w klubach od Nowego Jorku po Moskwę. Można ją było znaleźć na prawie 60 składankach z różnymi odmianami elektroniki. Utwory artysty remiksowali między innymi Tiga, Headman czy Munk.

Jego ostatnia płyta “Birds And Plants And Rocks And Things” , wydana  przez należącą do DJ Hella wytwórnię Gigolo, to zestaw przebojowych melodii opakowanych  w stylowe brzmienia, odwołujących się do electro-popu z lat 80, miedzy którym czasami pobrzmiewają echa lat 60”. Utwór “Horse with No Name” , pochodzący z ostatniego krążka zdobył nie mniejszą popularnosć niż “Manila”
www.myspace.com/seelenluft
http://www.seelenluft.net/

http://www.youtube.com/watch?v=mh2SiGuDT1A
http://www.youtube.com/watch?v=VwtISzGe0yw
http://www.youtube.com/watch?v=8yWnDbOTpSE&feature=related

 


 

DUTCH RHYTHM COMBO (dj set) (highscore/holandia)

Pod tym pseudonimem kryje się Felix Haaksmann, utalentowany dj i producent, który zyskał międzynarodową sławę utworem “Bonnaire”, który już dziś można zaliczyć do klasyków nowoczesnej muzyki disco. Remixy tego kawałka zrobili m.in Black Joy, Al Usher, Maximillian Skiba czy Soul Village. Ostatnie jego produkcje to mocny skręt w stronę rytmów tropikalnych i latynoskich.

Jego epka “Sound Of The Carribean” to z pewnością jedno z najważniejszych tego typu wydawnictw w ostatnich latach, na którym usłyszymy funkowe linie basu, żywą perkusję plus wokale mistrza baile funku MC Edu K. Sety Dutch Rhytm Combo to mieszanka disco, world music i baile funka.

http://www.myspace.com/dutchrhythm

http://www.youtube.com/watch?v=RV_6z4P_4is
http://www.youtube.com/watch?v=GwMrXX67Ff

 


 

KAMP! (live) (brennnessel/PL)

Ideą, która przyświeca muzykom jest eksploracja różnych gatunków elektroniki spod znaku 120 BPM i zabawa konwencją. W utworach Kamp! electro miesza się z tech-dubem, dance punk z IDM- em, a niemiecka elektronika eksperymentalna – z french house’m.

Wszystko to, spięte tanecznym groove’m i lekko popowymi inklinacjami, ma dać podwaliny pod własny styl zespołu. Jako inspirację dla swojej twórczości, Radek, Tomek i Michał jednym słowem wymieniają: Daft Punk, Junior Boys, Royksopp, czy brzmienia spod znaku DFA.
www.myspace.com/kampmusik
www.brennnesel.pl

 


 

V/A TEAM (dj set) (handclap/PL)

www.myspace.com/vateam

 


 

ELTRON JOHN (dj set) (rbma/PL)

http://www.myspace.com/eltron_john

 


 

KUKABARA SOUNDSYSTEM( dj set) (cheap edits/PL)

www.myspace.com/kukabarasound

 


 

HOLLY KITTY (dj set) (warszawa)

http://www.myspace.com/holly_kitty

 


 

P.LUX

 


 

WARSZTATY

Przy festiwalu odbędą się  dwudniowe warsztaty muzyczne. Każdy kto nabędzie bilety na festiwal “WE HAVE SOUND” i zapisze się wcześniej na warsztaty (ilość osób ograniczona i obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy) będzie mógł odbyć krótki kurs tworzenia muzyki za pomocą programu ABLETON LIVE 8, a także poznać niektóre tajniki tego najpopularniejszego na dzień dzisiejszy softu do produkcji muzyki. Staram się aktualnie o patronat firmy Ableton i wsparcie przy zrealizowaniu tego projektu, który ma wzbogacić nasz festiwal.

BILETY

Do dnia 31.05.2009 bilety można nabyć w promocyjnej  cenie 40 zł (2 dni)  30zl (jednodniowy na wybrany dzień)
Od dnia 01.06.2009 do 25.06.2009 – 50zł (2dni) 35 zł (jednodniowy na wybrany dzień)
W dniu festiwalu – 60zł (2dni) / 40zł (jednodniowy na wybrany dzień)

Bilety do kupienia na  www.ticketpro.pl

GASTRONOMIA

Na terenie festiwalu zostanie wydzielony specjalny teren, na którym będzie można nabyć jedzenie, napoje alkoholowe i bezalkoholowe.Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

We Have Sound Festival Poznań

Centrum środa: PAKA / ldwq.

Śr, 11 grudnia 2019
godz: 23:00

We Have Sound Festival Poznań

Burleska w/ Lillet L’amour | Próżność

Cz, 12 grudnia 2019
godz: 20:00

od 49 PLN
We Have Sound Festival Poznań

Karolina Czarnecka – Poznań

Cz, 12 grudnia 2019
godz: 20:00