robertBusha birthday! – Clara Hill & Daniel Paul

Clubbing

Piątek, 20 czerwca 2008
godz: 0:00

Post Dali Plaża

ul. Skośna, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

W klubie PostDali/Plaza odbedzie sie impreza urodzinowa RobertBusha’y, na ktorej goscinnie wystapi utytulowana Clara Hill/Sonar kollektiv/Berlin w towarzystwie dj Daniela Paula/Sonar kollektiv/Berlin.

—————————————————————————————————————————————————————————————

Clara Hill to soulowa wokalistka, która zdobyła sobie uznanie krytyki i publiczności swoim pierwszym debiutanckim albumem zatytułowanym ‘Restless times‘ wydanym nakładem niemieckiej wytwórni płytowej *Sonar Kollektiv.*

W wieku lat 17 Clara zakłada własną grupę acid jazzową –Superjucie. Po kilku występach w berlińskich klubach jej talent zostaje szybko dostrzeżony i owocuje współpracą z Aleksem Berkiem z Jazzanovy i Extended Spirit (2/3 Jazzanovy).

W międzyczasie Clara udziela się wokalnie w grupie Stereoton. Właśnie współpraca z tą grupą procentuje wydaniem pierwszej 12 która ukazuje się nakładem oficyny muzycznej Sonar Kollektiv.

Po niespełna 4 miesiącach od wydania pierwszej płyty z grupą Stereoton, Clara bierze udział w nagraniu debiutanckiej płyty *Jazzanowy ‘In between’*, który to album pozostanie bezcennym wkładem w rozwój muzyki nowoczesnej, a talent Clary ponownie zostaje dostrzezony i uznany przez krytyków i publiczność na całym niemal świecie.

Po współpracy z Jazzanową Clara nagrywa płytę z Georgem Levinem „I got somebody new”, która ponownie okazuje się światowym hitem i doczekała się remiksów między innymi takich sław nowoczesnej muzyki klubowej jak Masters of Work.

DANIEL PAUL(SLOPE/SONNAR KOLLEkTIV)

Daniel Paul to dokładnie połowa kolektywu producenckiego *Slope*. Historia Slope’a rozpoczęła się w 1996 roku, kiedy to, na jednej z imprez w berlińskim w alternatywnym centrum kultury Tacheles zderzyły się dwie osobowości, rodowitego Berlińczyka Daniela Paula z przybyszem z Kolonii – *Honesty*.

Zanim się spotkali, obaj byli aktywni muzycznie, Daniel Paul prowadził (i dalej prowadzi) wytwórnię *Cabinet Records* (pierwsze schronienie dla DJ’ów takich jak Tom Clark czy DJ Zky) i produkował muzykę elektroniczną. Honesty, poza produkowaniem i prowadzeniem własnej wytwórni, pogłębiał swoją wiedzę na temat pracy studyjnej dzięki pracy w Sound and Drumland w Berlinie.

Postanowili połączyć swoje siły we wspólny projekt. Narodził się Slope, Daniel i Honesty zaczęli spędzać razem niezliczone noce produkując muzykę elektroniczną w swoim studiu na Neue Schönhauser Straße, tuż pod torami tramwajowymi.

Wspólna praca szybko zaowocowała pierwszą 12“ Planet H. wydaną na Interfearence Records, legendarnej wytwórni Dr. Motte i Uwe Reineke. W 1997 roku pojawił się pierwszy album Slope, No Cookies.

Podczas jednego z występów Daniel Paul nawiązuje kontakt z berlińską wytwórnią *Sonar Kollektiv* i dostaje możliwość prowadzenia swojej własnego pododdziału, Mermaid Records.W 2003 roku wydają swój pierwszy album dla Sonar Kollektiv, M, który zostaje bardzo dobrze przyjęty.

Numery: Basscheck („ten, który jest tak ciężki, że trzeba mieć specjalną torbę, by go unieść”) i Your time is up (remix pierwszej melodii UR z wokalistką Yolandą) wywołały duże zamieszanie i były grane przez takie gwiazdy DJ’skie jak: *Ewan Pearson, Jazzanova, Gilles Peterson, Little Louie Vega, LTJ Bukem, Nik Weston, Alex Attias, Dublex Inc. czy DJ Spinna.*Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

robertBusha birthday! – Clara Hill & Daniel Paul Poznań

Kortez Przedpremierowo / Poznań

Nd, 20 października 2019
godz: 20:00

robertBusha birthday! – Clara Hill & Daniel Paul Poznań

LOR, FPM8, Meskalina

Nd, 20 października 2019
godz: 19:00

robertBusha birthday! – Clara Hill & Daniel Paul Poznań

Kortez Przedpremierowo / Poznań

Pn, 21 października 2019
godz: 20:00

robertBusha birthday! – Clara Hill & Daniel Paul Poznań

Kasai, FPM8, Meskalina

Cz, 24 października 2019
godz: 19:00

robertBusha birthday! – Clara Hill & Daniel Paul Poznań

Skalpel Big Band – Poznań

Pt, 25 października 2019
godz: 20:00