Robert Cichy gra w KontenerART 12/06

Koncerty
Robert Cichy gra w KontenerART 12/06

Sobota, 12 czerwca 2021
godz: 20:00

KontenerART

Nad Wartą, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Pewnie go znacie ze sceny chociaż niekoniecznie to wiecie…
Robert Cichy to wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent, który w 2019 r. otrzymał Fryderyka za swoją pierwszą solową płytę „Smack” – w kategorii „najlepszy album roku country/blues”, co oznacza, że pomieszanie gatunków, nadanie własnego sznytu i eksperymentalne podejście Cichego do gitary, zostało docenione. Promując album Cichy grał trasę klubową, a także wystąpił na takich Festiwalach jak Męskie Granie czy Pol’and’rock (Woodstock), a jeden z teledysków (do tytułowego „Smack”) otrzymał główną nagrodę na międzynarodowym festiwalu w Bukareszcie w kategorii teledysk oraz nominację do PL Music Video Awards.
Album „Smack” ukazał się także na winylu i na kasecie magnetofonowej.
W czerwcu 2020 r. Robert Cichy wydał drugi autorski album „Dirty Sun”, na którym gościnnie zaśpiewali: Kasai, Mrozu, Rahim czy Sosnowski. Krążek otrzymał nominację do Fryderyka 2021 oraz zyskał bardzo dobre recenzje wśród dziennikarzy, którzy przede wszystkim podkreślają indywidualność Cichego .Teledysk do utworu „Rebeliant” z gościnnym udziałem Rahima otrzymał nominację do PL Music Video Awards w kat. „ważny przekaz”. Album znalazł się w dziesiątce najlepszych polskich płyt roku 2020 tygodnika „Polityka”.
Warto wspomnieć, że przed rozpoczęciem działalności solowej, Robert Cichy jako gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent, udzielił się na blisko 70 płytach polskich artystów, z czego część pokryła się platyną lub złotem. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem. Koncertował ze Smolikiem. Komponował dla Piotra Zioły, nagrywał dla Julii Pietruchy. Lider zespołu Chilli oraz June (z którymi m.in. supportował Lennego Kravitz’a, N.E.R.D.’a czy Jamiroquai’a). Jako gitarzysta czołowych artystów polskich koncertował na największych Festiwalach w Polsce, a także za granicą m.in. w Japonii, Francji, Turcji, Anglii, Włoszech oraz na Mauritiusie.
Wybrane teledyski:
„Piach i wiatr”:

„Rebeliant” feat. Rahim

„Smack”:

Robert Cichy live:
(Teatr Capitol):

(Pol’and’Rock):

WSTĘP WOLNY
Koncert organizowany przez Fundację Spotkanie i Tworzenie w ramach projektu „Aktywator – przestrzeń dla kultury, kultura dla przestrzeni”, finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera
W związku z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego o zachowaniu dystansu między uczestnikami wydarzenia, ilość miejsc będzie ograniczona. Przypominamy również o konieczności zakrywania ust i nosa w strefie wydarzenia.Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

Robert Cichy gra w KontenerART 12/06 Poznań

Latin & Afro Zone

Cz, 24 czerwca 2021
godz: 18:00

Robert Cichy gra w KontenerART 12/06 Poznań

Klangkuenstler | Tama

Pt, 25 czerwca 2021
godz: 23:00

Robert Cichy gra w KontenerART 12/06 Poznań

NEEVALD NAMESDAY

Pt, 25 czerwca 2021
godz: 18:00