Perfect Son w KontenerART 23/08

Koncerty
Perfect Son w KontenerART 23/08

Piątek, 23 sierpnia 2019
godz: 20:00

KontenerART

Nad Wartą, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Od samego początku solowej działalności, Tobiasz Biliński wyłamuje się poza schemat rodzimej sceny. Trudno znaleźć na niej kogokolwiek, kto tworzyłby w podobny sposób jak muzyk odpowiedzialny za projekt Coldair. Pod tym aliasem Biliński wydał trzy długogrające płyty, zbierając pochlebne recenzje także poza Polską, m.in. wśród redaktorów Pitchforka.

Po przerwie jaka minęła od wydania albumu The Provider, artysta powraca z nowym wydawnictwem i projektem. Jako Perfect Son Biliński przedstawia światu Cast i oznajmia rozpoczęcie kolejnego, ważnego rozdziału w swojej karierze i w współczesnej historii rodzimej sceny – jako pierwszy polski muzyk trafił pod skrzydła legendarnej amerykańskiej wytwórni Sub Pop Records, tej samej, w której swoje albumy wydawały Nirvana i Soundgarden, a w skład której obecnie wchodzą m.in. Beach House, Fleet Foxes, Father John Misty czy The Afghan Whigs.

Biliński jest autorem znakomitej większości dźwięków na Cast, w tym wokali, gitar, syntezatorów, basu i pianina. Za partie perkusyjne odpowiadają Jacek Prościński (Lasy, Tymon Tymański) i Hubert Zemler (Ziporyn/Zimpel/Zemler/Riley, Natu). Cast powstawał w Warszawie i Filadelfii. Produkcją materiału zarejestrowanego w Polsce oraz jego miksem i masteringem zajął się Marcin Buźniak z Axis Audio, a w Stanach Zjednoczonych nad nagraniami czuwał Jeff Zeigler, mający udział przy płytach Kurta Vile’a i The War On Drugs.

Cast ukaże się 15 lutego 2019 roku nakładem Sub Pop Records.Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

Perfect Son w KontenerART 23/08 Poznań

Tensal | Tama

Pt, 31 stycznia 2020
godz: 23:00

Perfect Son w KontenerART 23/08 Poznań

P!L pres. VIELD live!

Pt, 31 stycznia 2020
godz: 23:00

Perfect Son w KontenerART 23/08 Poznań

Pleasurekraft | Tama

Sb, 01 lutego 2020
godz: 23:00

Perfect Son w KontenerART 23/08 Poznań

RONNIE FERRARI | PADEREK

Śr, 05 lutego 2020
godz: 20:00

od 30 PLN