MFS Automatik 40 DANIEL BELL & JACEK SIENKIEWICZ! 5 Years B-Day!

Clubbing

Piątek, 20 lutego 2009
godz: 22:00

SQ klub

ul. Półwiejska 42, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

5 urodziny Automatik Nights i równocześnie 40sta edycja cenionego i prestiżowego cyklu wysokogatunkowej muzyki elektronicznej!

Daniel Bell to prawdziwa legenda Detroit techno – człowiek, któremu tak popularny dziś minimal zawdzięcza swoje istnienie w obecnym kształcie. Jego obecność wraz z Jackiem Sienkiewiczem na 5-leciu cyklu Automatik to świadome nawiązanie do pewnej imprezy sprzed wielu lat, na której w poznańskim Eskulapie także wystąpili razem. Prawdziwi klasycy nie ulegają przemijaniu tak mocno jak pędzący w szaleńczym tempie świat. Rewolucje przychodzą i odchodzą, dobra muzyka nie przemija! To motto 5-letniego istnienia. Automatik. In Music We Trust.

W 1990 Daniel Bell studiował w szkole filmowej w Kanadzie, jednocześnie grając w lokalnych zespołach i próbując sił w produkcji hip hopu. Pierwszą płytę wydał jednak dla legendarnej wytwórni +8: “Technarchy”, którego współproducentami byli Richie Hawtin i John Aquaviva, rozpoczął karierę Bella w świecie muzyki elektronicznej, Wkrótce także jako uznanego DJa – nawet supportujacego Moby’ego i Prodigy podczas amerykańskiej trasy. W 1992 założył wlasną wytwornię Accelarate, na nowo definiując Detroit techno – muzyka została zredukowana do minimum, a w miejsce organicznych dzwięków pojawily sie niezidentyfikowane mechaniczne zgrzyty.

 

 

Po światowym sukcesie nagranego jako DBX singla “Losing Control” w 1994, Bell założył Seventh City Distribution, ktora stała się bazą dla artystów tak znaczących jak Anthony Shakir (Frictional) i Dopplerefekt (Dataphysix). Nakładem wytwórni 7th City ukazały się płyty takich artystów, jak John Tejada, Shake, Shawn Rudiman czy Jeff Samuel. Wkrótce Bell założył także Elevate (z Theo Parrishem) i Harmonie Park (z Rickiem Wade). W 2000 Tresor wydał mixCD “The Button Down Mind Of Daniel Bell”, który z miejsca stał się wizytówką unikatowego stylu Bella, zawieszonego między micro-Housem a minimal techno. Kontynuacja mixu ukazała się nakładem francuskiego Logistic trzy lata później. Dla Logistic także wydany został ostatni singiel Daniela Bella, który poza remiksami dla m.in. Johna Tejady, Pantytec, Akufena intensywnie gra jako DJ w najlepszych klubach całego swiata (Rex, Liquid Room, Limelight, Lost, rezydencja w Robert Johnson).
www.daniel-bell.com

Jacek Sienkiewicz to dziś mocna postać na światowej scenie techno oraz z całą pewnością najbardziej znany polski producent. Po młodzieńczej fascynacji rapem, niebawem znalazł swoją prawdziwą pasję – szeroko rozumianą elektronikę, dla której punktem wyjścia było minimal techno. Pierwsze nagrania wydał sobie sam na płycie zatytułowanej „Recognition” , która była sporym wydarzeniem, a jej tytuł stał się nazwą założonej przez niego wytwórni. Był to też początek prawdziwej kariery, którą znaczą wydawnictwa dla tak prestiżowych labeli jak Trapez, Klang, WMF, de:bug i wreszcie Cocoon należącej do samego Svena Vätha. Ta ostatnia odpowiada za 2 kolejne albumy Jacka („Techne” i „Displaced”), które zyskały znakomite przyjęcie w świecie. Za tym poszły też propozycje grania na całym globie, włączając w to występy na tak wielkich imprezach jak Awakeinings, Nature One, I Love Techno czy Sonar.

 Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

MFS Automatik 40 DANIEL BELL & JACEK SIENKIEWICZ! 5 Years B-Day! Poznań

The Dumplings – Poznań – II Termin

Śr, 18 grudnia 2019
godz: 20:00

od 70 PLN
MFS Automatik 40 DANIEL BELL & JACEK SIENKIEWICZ! 5 Years B-Day! Poznań

Bambounou • François X | Tama

Pt, 20 grudnia 2019
godz: 23:00