lubiszTo!: Jazzsteppa Brass Band Tour (UK)

Clubbing

Sobota, 21 kwietnia 2012
godz: 22:00

Eskulap ACK

ul. Stanisława Przybyszewskiego 39, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Autorzy jednego najbardziej piorunujących show podczas lubiszTo! live music: dubstep wracają do Polski z posiłkami! Tym razem zagrają w 5 osobowym zespole. Puzon, trąbka, saksofon, perkusista który zjada na śniadanie połowę sceny d’n’b oraz niezastąpiony wokal Bar’a- główny sprawca całego zamieszania.

Jazzsteppa – londyńsko-berliński kolektyw zasłynął jako grupa, która nagrała i wykonuje dubstep przy użyciu instrumentów akustycznych. Jej pion stanowią Gal S Moore i Gal Bar-Adon, który uczył się gry na bębnach od 70-letniego Davida Richa – muzyka, który grywał z wielkimi jazzmanami w latach 60tych w Nowym Jorku.

Filozofia zespołu prowadzi grupę do współpracy z beatmakerami i producentami z całej Europy (Rusko, Mack Jiggah i Untold itp.). Muzykę, którą tworzą w ramach projektu JazZstepPa artyści określają jako jazzstep, dub, dnb, dubstep, free jazz. Jazzsteppa jest efektem muzycznych eksperymentów. Współpraca rozpoczęła się od dwutygodniowego minifestiwalu zorganizowanego przez dwóch muzyków w 2006 roku w pewnym starym klubie jazzowym w Berlinie Wschodnim. Pojawili się na nim jazzmani, producenci i DJe z całej Europy.

Pierwszą płytą zespołu była “Jakin / two”, która ukazała się w 2008 roku w Hotflush Records. Następnie pojawiła się “five / AmeriCa B” w Mental Groove Subsidiary – MG77.

Muzycy dopiero rzeźbią swój własny charakter. Jazzsteppa stawia na częstotliwość niskich tonów, eksperymenty z rytmem i oczywiście jazz, jako podstawowa inspiracja. Ich utwory łączą najnowsze brzmienia dubstep, wpływy reggae i drum’n’bass. Występy sceniczne Jazzsteppy to podróż po muzycznych stylach i gatunkach – połączenie kunsztu didżeja, wiodąca rola MC z elementami grania na żywo.

Promocja:
Dla posiadaczy biletów z lubiszTo! live music: dubstep2, obowiązuje cena 18PLN (obiecane 40%) TYLKO W KLUBIE.

 Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

lubiszTo!: Jazzsteppa Brass Band Tour (UK) Poznań

Burleska w Próżności #2

Śr, 16 października 2019
godz: 20:00

od 39 PLN
lubiszTo!: Jazzsteppa Brass Band Tour (UK) Poznań

COALS / 18.10 / POZNAŃ

Pt, 18 października 2019
godz: 20:00

od 35 PLN
lubiszTo!: Jazzsteppa Brass Band Tour (UK) Poznań

Holiday’80 / The Very Polish Cut Outs

Pt, 18 października 2019
godz: 23:59

lubiszTo!: Jazzsteppa Brass Band Tour (UK) Poznań

Ancient Methods | Tama

Pt, 18 października 2019
godz: 23:00