:::KONESER NIGHTS presents JAZZANOVA & CLARA HILL

Clubbing

Piątek, 15 grudnia 2006
godz: 0:00

SQ klub

ul. Półwiejska 42, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Mamy dla Was 4 wejściówki:

Wśród osób, które wyślą maila na adres: [email protected] rozlosujemy wejściówki na JAZZANOVA.  W mailu należy podać imię i nazwisko oraz nr tel. kontaktowego, w temacie wiadomości proszę wpisać nazwę imprezy.

15 grudnia (w piątek) w SQ zaprezentuje się poznańskiej publiczności  znakomita JAZZANOVA!
Berliński kolektyw będzie reprezentowany przez najważniejszego członka wytwórni SONAR KOLLEKTIV, ALEXa BARCKa. Jest on przez wielu fachowców uznawany za jednego z najlepszych dj’ów na świecie. Potrafi fantastycznie łączyć różne style muzyczne, robiąc to w tak urzekający sposób, że nie jestesmy w stanie zejść z parkietu.

Jazzanova to djsko-producencki kolektyw powołany do życia w berlinie, w roku 1995. Początkiem Jazzanovy był klub Delicious Doughnuts Research, w którym na przemian miksowali dźwięki późniejsi założyciele zespołu: Alexander Barck, Class Brieler, Roskow Kretschmann, Stefan Leisering, Axel Reinemer i Jurgen von Knoblauch. Kiedy pojawił się pomysł nagrania kompilacji „reprezentacyjnej” dla klubu, jego rezydenci postanowili podjąć się wspólnie tego zadania. Praca nad [nigdy nie ukończonym] miksem sprawiła grupie tyle radości, iż wkrótce przyszło im do głowy połączyć swe siły na stałe i pracować nad własnym, nowym brzmieniem, mającym być wypadkową inspiracji i fascynacji każdego z muzyków. Kluczem okazało się połączenie nowoczesnej tanecznej estetyki z czerpaną garściami [najczęściej za pomocą sampli] muzyczną tradycją lat ’70 [disco, funk] czy ’60 [jazz]. Wszystko w oparciu o znakomity perfekcyjny miks i doskonałą ostateczną produkcję.

Pierwszy raz świat usłyszał Jazzanovę w roku 1997, kiedy to popularny dj radia BBC, Gilles Peterson, zagrał w swoim programie jeden z pierwszych utworów niemieckiego kolektywu – „Fedime’s flight”. Następnie Jazzanova rozpoczęła pracę nad remiksami – między innymi takich wykonawców jak 4hero, Koop, Men from the Nile czy Ian Pooley [ukazały się one później na płycie „The Remixes 1997-2000”]. „Nie mogliśmy uwierzyć, że ci wszyscy wykonawcy zza granicy naprawdę interesują się naszym graniem i tym, w jaki sposób tworzymy. Postanowiliśmy to zainteresowanie wykorzystać i skupić się na remiksach” – mówi Jurgen von Knoblauch. Prócz remiksów panowie Barck, Brieler i von Knoblauch swe djskie sety w klubach zaczęli sygnować nazwą Jazzanova djs-team – konsekwentnie pracując nad tym, aby nazwa ta kojarzyła się coraz częściej z nu-jazzowym graniem na najwyższym światowym poziomie. Pozostali członkowie zespołu grali i grają jako Extended Spirit [Leisering i Reinemer] bądź Kosma [Kretschmann]. W roku 1997 członkowie Jazzanovy podpisali umowę z monachijską Compost Records, następnie zaś stali się odpowiedzialni za sublabel JCR [Jazzanova Compost Records]. Pierwszymi wydawcnictwami JRC były wspomniany już singiel „Fedime’s Flight” i kolejny po nim – „Caravelle”. Prócz własnych prac kolektyw JCR wywadał również płyty Koop, Victora Daviesa, the Underwolves czy Rimy. Również dzięki JCR nasz jazz przeżył swą drugą młodość – wszystko za sprawą serii Polish Jazz i Vocal Jazz from Poland 1965-1975, która nie bez przyczyny zdobyła sobie wielką popularność. W końcu nadszedł czas na pierwszą długogrającą płytę Jazzanovy. Ukazała się w roku 2002, nosiła zaś tytuł „In Between”. Wypełniony graniem, do jakości którego grupa zdążyła nas już przyzwyczaić, krążek odniósł spory sukces, umacniając pozycję Jazzanovy jako jednej z najciekawszych i najważniejszych nu-jazzowych grup. Już rok później ukazał się krążek „Remixed”, na którym znaleźć można było remiksy kawałków z „In Between” w wykonaniu m.in. Kyoto Jazz Massive, Ayro, King Britt czy Bugz in the Attic.

Panowie z Jazzanova postanowili wrócić do swych djskich korzeni, dając sporo solowych występów, w tym roku natomiast wydając płytę „…Mixing”, czyli zarejestrowany na płycie jeden sporych rozmiarów set [płyta ta wydana została przez Sonar Kollektiv – label Jurgena von Knoblauch i Axela Reinemera]. „Przed ‚Mixing’ wydaliśmy album z remiksami naszych kawałków, wcześniej długogrający album, jeszcze wcześniej płytę z remiksami naszego autorstwa. Wydanie naszego djskiego setu było dopełnieniem tej układanki, jej brakującym elementem”. Prócz pojedynczych djskich występów panowie z Jazzanova powoli zabierają się za nową płytę. „Mamy pewien ciekawy pomysł na ten album. Myślę, że to pomysł dość zabawny i teraz na pewno nie będę go zdradzać” – zapewnia Jurgen von Knoblauch. Orientacyjny czas wydania nowego krążka Jazzanovy to jesień przyszłego roku.
(Jman/Nowamuzyka.pl)

::::: CLARA HILL::: [Sonar Kollektiv. Berlin]:::::

Najnowszą gwiazdą międzynarodowej sceny NU JAZZowej jest bez wątpienia Clara Hill, dotychczas znana jako głos sławnego kolektywu Jazzanova. Jej nowy solowy album „All I Can Provide” zbiera doskonałe recenzje na całym świecie. Jak sama mówi, to płyta z której jest „w pełni zadowolona, jest świadectwem pasji I głębokich inspiracji”. Od jazzowych ballad do subtelnych popowych piosenek w akustycznych aranżacjach, od znakomitych tanecznych rytmów po świetne soulowe wokale – to wspaniałą wycieczka po najróżniejszych gatunkach, na którą wyruszamy prowadzeni świetnym, niezwykle plastycznym głosem Clary. Album nagrywano w różnych zakątkach świata, zaś o pomoc Clara – poza muzykami Jazzanovy, a także zespołem „żywych” muzyków, z którymi gra  koncerty – poprosiła o pomoc największe nu jazzowe znakomitości. Wśród nich m.in. Viktor Duplaix znany choćby ze współpracy z Eryką Badu, wspomniany już King Britt – współpracownik choćby Tori Amos, Alison Moyet czy De La Soul, a także At Jazz – twórca remiksów dla Boba Sinclaira. Recenzenci podkreślają, że Clarze przy ich pomocy udało się w studiu odtworzyć niezwykłą aurę i głęboką energię występów na żywo. Po prostu Hill i zaproszone sławy to światowa czołówka – nic więc dziwnego, że „All I Can Provide” już weszło do klasyki świetnie rozwijającego się gatunku.Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

:::KONESER NIGHTS presents JAZZANOVA & CLARA HILL Poznań

Bass Astral x Igo / 21.11 / Poznań

Cz, 21 listopada 2019
godz: 19:30

od 99 PLN
:::KONESER NIGHTS presents JAZZANOVA & CLARA HILL Poznań

2. Urodziny Schronu: 14h non stop!

Pt, 22 listopada 2019
godz: 23:59

:::KONESER NIGHTS presents JAZZANOVA & CLARA HILL Poznań

Acid Plant: Surgeon | Tama

Pt, 22 listopada 2019
godz: 23:59

od 30 PLN
:::KONESER NIGHTS presents JAZZANOVA & CLARA HILL Poznań

Oramics: Violet (naive)

Pt, 22 listopada 2019
godz: 23:00