Extension pres.: Fenin live!

Clubbing

Piątek, 25 lutego 2011
godz: 22:00

8 Bitów

ul. Garbary 72, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

W ostatni piątek lutego na zaproszenie eXtenSiOn do 8 bitów zawita reprezentant kultowego berlińskiego labelu Shitkatapult – Fenin!
Oprócz niego, również live, wystąpi lokalny wirtuoz elektroniki Mooryc.
Za deckami śmigać będą Feelaz i Buszkers, a górny parkiet będzie okupowany przez ekipę Szajse Records. Zapowiada się GRUBY balet 😀

Główna scena:
Fenin (Shitkatapult/Echocord, Berlin) live!
Mooryc (Poznan) live!
Buszkers (JuNouMi, Poznan)
Feelaz (Extension, Poznan)

Scena Bar:
Szajse Records Crew

¦    Fenin – Występ Larsa Fenina będzię promował jego nowy album „Mixes And Maxis” zawierający unikalne nagrania i remiksy z wcześniejszych wydawnictw artysty.
Berliński producent jest jednym z prekursorów łączenia dubu z techno i innymi klubowymi gatunkami. Zainspirowany dokonaniami Basic Channel, już od dziesięciu lat współpracuje z wytwórnią Shitkatapult, wydając jednak również dla Echocord, Meteosound czy Textone. Prowadzi także własną firmę – Deck.
Fenin ma na swym koncie współpracę z najpopularniejszymi jamajskimi wokalistami reggae, rezydującymi w Berlinie – Tikimanem i Gorbim. Współpracował również z innymi producentami dub-techno – Deadbeatem i Danielem Meteo. Jego występy gromadzą zarówno fanów różnych odmian dubu, jak również klubową publiczność lubiącą techno i house.

http://www.myspace.com/feninmusic
http://soundcloud.com/fenin

¦    Mooryc – Jako dziecko chodził do szkoły muzycznej, jednak jej nie ukończył. Tułając się po różnych szkołach szukał swojego miejsca. Po maturze studiował filozofię – której również nie ukończył. Podczas rocznej przerwy miedzy studiami sprzątał 130 autobusów co noc, pracując na zajezdni autobusowej i przygotowywał się do egzaminów wstępnych na akademię muzyczną.

Dzisiaj jest na piątym roku lutnictwa szykując się powoli do ukończenia akademii. Grał na różnych instrumentach. Jeszcze w podstawówce uczył się grać na fortepianie i perkusji, potem przyszła pora na gitarę, której poświecił wiele lat.

Niespełna trzy lata temu kupił sobie komputer z zamiarem robienia muzyki elektronicznej. Po czasie spędzonym na nieustannych zmaganiach, eksperymentach i poszukiwaniach, wyszedł z domu gotowy do występów na żywo.

http://www.myspace.com/mooryc
http://soundcloud.com/mooryc

¦    Buszkers – Gra od 2001. Członek kolektywu didżejskiego JuNouMi Crew powiązanego z wytwórniami JuNouMi Records, Funky Mamas & Papas, Koh-I-Noor i You Know Me. Wychował się na kasetach Roxette i MC Hammera, a kieruje się mottem „nie ma co się ograniczać, jak wszędzie są parkietowe bomby”. Zawsze tanecznie, raczej ciężej niż lżej, od lat 80 do dubstepów przez oldschoolowy hiphop, house, electro i techno. Miał okazję grać w najlepszych polskich klubach z wieloma importowanymi gwiazdami, m.in. Seiji, Deadbeat & Tikiman, GusGus, Rune Lindbaek, Mano Le Tough, Ramadanman, L-Vis 1990 czy J-Bounce. W 2010 roku wystąpił na dwóch letnich festiwalach w Krakowie – Selector Festival oraz Coke Live Festival. Jego mixy pojawiły się w Radio Roxy czy w serwisie TheOtherPeoplePlace.

http://myspace.com/buszkers
http://twitter.com/buszkers
http://www.junoucast.com/
http://blog.junoumi.com/

¦    Feelaz rozpoczął swoją przygodę z muzyką elektroniczną w połowie lat dziewięćdziesiątych. Na wakacjach w Londynie kupił pierwsze winyle (głównie stare Jungle i Breakbeaty) i odtąd systematycznie powiększał swoją kolekcję. Troszkę później pierwsze imprezy pod szyldem „Tresora” były organizowane w poznaniu co pozwoliło mu poznać przeróżne odmiany muzyki techno. W 1999 poznał dj’a Pete Bulla, który już od dłuższego czasu organizował różne undergroundowe imprezy. Po jakimś czasie wspólnie zostali rezydentami bardzo małego, ale już wtedy kultowego klubu Centrala. W 2000 roku, po zamknięciu Centrali, przenieśli swoje imprezy do klubu MO, który z ich pomocą szybko stał się głównym przytułkiem dla poznańskich fanów muzyki elektronicznej. W 2001 roku Pete Bull przeprowadził się do Warszawy, więc Feelaz stworzył projekt „Extension” by rozpocząć coś nowego. Wkrótce imprezy „Extension” zaczęły być organizowane w legendarnym „Eskulapie”, a on sam rozpoczął rezydenturę w klimatycznym klubie ZEZ, który po prawie 3 letach istnienia w połowie 2004 roku zamknął wrota:-(
W poszukiwaniu inspiracji i nowych dźwięków w 2005 przeprowadził się do Londynu. Ponad dwuletni pobyt miał na niego oczywiście duży wpływ i dzięki tamtejszym znakomitym sklepom z płytami pozwolił rozwinąć jego styl w jeszcze bardziej różnorodną mieszankę. W czasie tych dwóch lat miał m.in. okazję regularnie grywać w klubie Ginglik oraz na imprezach Polish the Dancefloor. Od końca 2007 roku mieszka znowu w poznaniu, gdzie regularnie grywa w najważniejszych klubach. Muzykę, którą gra niełatwo jest zdefiniować, gdyż po pierwsze nienawidzi nudy, w związku z czym stara się dobierać różne stylistycznie imprezy, a po drugie uwielbia mieszać różne gatunki, edukując przy tym publikę lecz nie zapominając nigdy o zabawie na parkiecie. Przy tak szerokich zainteresowaniach muzycznych i przy tak szerokich zainteresowaniach muzycznych nie potrafi się zamknąć w jakąś „szufladkę”. Spodziewać się można najróżniejszych wariacji bassowego grania i połamanych beatów, poprzez micro house, minimal i techno, aż po elektronikę czy downtempo. Wszystko zależy od publiki i miejsca, w którym gra.
Feelaz grał już w większości polskich klubów, oraz miał okazję zaprezentować swoją wizję muzyczną w takich krajach jak: Niemcy (Tresor-Berlin, Berghain Kantine-Berlin, Hoppetosse-Berlin, Osthafen-Berlin, Base-Sinzig), Anglia (Ginglik-Londyn, The Egg-Londyn, Gramaphone-Londyn, Aquarium-Londyn, Exit-Londyn), Ukraina (Kievbass @ Xlib club – Kijów) czy śródziemnomorska Malta (Liquid club-San Gwann, Infinity Festival-Zabbar). Na przestrzeni lat miał okazję grać u boku tak wszechstronnej gromadki artystów jak: Si Begg, Dan Bell/DBX, Luke Vibert, Akufen, Scuba, DJ Assault, Milanese, The Hacker, Jeff Mills, Neil Landstrumm, Surgeon, Skream & Benga, Bill Youngman, Damian Lazarus, Dapayk, DJ Maxximus, Dj Pete/Substance, dOP, Falko Brocksieper, Jazzsteppa, Jeff Samuel, Paul Brtschitsch, Shackleton, Synkro & Indigo, The Hacker, Tim Wright, Titonton Duvante, Tobias Schmidt, Adam Sky (ex-Adamski ) i wielu innych, co również ukazuję odbicie jego różnorodnego stylu mixowania.

http://www.extension.pl
http://soundcloud.com/feelaz
**************************
eXtenSiOn eLeCtrOniC muSiC
**************************Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

Extension pres.: Fenin live! Poznań

Perfect Son w KontenerART 23/08

Pt, 23 sierpnia 2019
godz: 20:00

Extension pres.: Fenin live! Poznań

Wosk Sound System All Night Long

Pt, 23 sierpnia 2019
godz: 23:00