Carbon Based Lifeforms (LIVE) / Summer Contrast Launch Party

Koncerty
Carbon Based Lifeforms (LIVE) / Summer Contrast Launch Party

Sobota, 03 kwietnia 2021
godz: 23:00

Tama

ul. Niezłomnych 2, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

ZMIANA DATY – z 19.12.2020 PRZENIESIONY na 3.04.2021

🚀CARBON BASED LIFEFORMS WRACA DO POLSKI 🚀

Summer Contrast Festival w ramach co rocznej trasy promującej nasz festiwal wraz z Klubem Tama zapraszają na koncert szwedzkiego duetu elektronicznego Carbon Based Lifeforms.

Carbon Based Lifeforms jest duetem tworzonym przez Johannesa Hedberga i Daniela Segerstada. Obydwaj urodzili się w 1976 roku w Goteborgu, w południowo zachodniej Szwecji. Spotkali się po raz pierwszy, kiedy mieli obydwaj po 15 lat i wówczas rozpoczęli współpracę, która trwa już ponad 25 lat. CBL został powołany do życia w 1996 roku, jako odgałęzienie innych projektów, lecz szybko stało się to ich wiodącą działalnością. W 1996 roku wydane zostało demo „The Path”, które już wtedy słuchaczom pozwoliło poznać unikalne dźwięki ich muzyki.

Duet podpisał w 2002 roku kontrakt ze słynną francuską wytwórnią Ultimae Records i od tego czasu wydali pięć oficjalnych albumów: „Hydroponic Garden” (2003 rok), „World of Sleepers” (2006 rok); „Interloper” (2009 rok); „Twentythree” (2012 rok) oraz „Derelicts” (2018 rok). Album Derelicts zdołał osiągnąć dwunaste miejsce w rankingach muzycznych Billboardu w ramach gatunku Dance/ Electronic. Muzyka Carbon Based Lifeforms została nadzwyczaj dobrze przyjęta przez koneserów sceny ambient, dlatego też w 2012 roku duet został zaproszony do stworzenia soundtracku do niezależnej produkcji „The Mansion”. Dodatkowo na całokształt ich twórczości składają się liczne kolaboracje, chociażby z Magnusem Birgerssonem z Solar Fields.

Johannes i Daniel celują w łączenie kosmosu z z ziemskimi motywami. Korzystając z kombinacji natury i technologii, które są głównymi elementami inspiracji muzyków. Lubią prezentować pozytywne i negatywne aspekty, jakie niesie za sobą właśnie technologia oraz jej wpływ na środowisko naturalne. Johannes zazwyczaj kreuje ściany dźwięku i harmonie, podczas gdy Daniel rozwija rytmy i rzeźbi ideę w poszczególnych utworach.

Carbon Based Lifeforms bardzo często występują jako headlinerzy na największych festiwalach psytrance’owych w Europie oraz zagrali wiele koncertów w Rosji, USA, czy w Australii. W 2009 roku zagrali głośny koncert w „Cosmonovie” planetarium działającym przy Muzeum Historii Naturalnej w Sztokholmie. Koncert wyprzedał się bardzo szybko, co spowodowało, że ogłosili kolejny, który również został wyprzedany. Ci, którzy wówczas brali udział w tym widowisku, doznali niezapomnianego przeżycia. W kolejnych latach zagrali jeszcze kilka wyprzedanych koncertów w innych planetariach, między innymi w 2018 roku w Moskwie, gdzie bilety na wydarzenie rozeszły się w niecałe 14 godzin.

O support tego wydarzenia zadba Gunther Schwarz natomiast po występie naszych headliner’ ów przeniesiemy się w świat elektronicznego orientu o co zadbają najlepsi Polscy producenci tego gatunku Foxall

Start 22.30

BILETY:

I Pula – SOLD OUT
II PULA – SOLD OUT
III PULA – 95 PLN

Liczba biletów ograniczona. (900 szt.)

🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀

Summer Contrast to pięciodniowy festiwal, który odbędzie się między 5 a 10 sierpnia w malowniczym Rogalinku. Na czterech scenach usłyszycie kilkudziesięciu artystów z całego świata.
Szczegółowe informacje, które powoli odsłaniamy znajdziecie na:

https://www.facebook.com/events/1554879377970504/

SUMMER CONTRAST tworzy pole możliwości interakcji pozytywnych ludzi z muzyką, połączone ze sztuką i innymi rodzajami rozrywki plenerowej.

Ogólne zasady:
18+, lub wraz z opiekunem
Jesteś odpowiedzialny za wprowadzonych gości
Zakaz nielegalnych zachowań
Nie bierzemy odpowiedzialności za twoje mienie, zdrowie ani życie
Na miejscu imprezy nie ma oficjalnej pomocy medycznej
Możesz skorzystać z parkingu leśnego oraz pola namiotowego

SUMMER CONTRAST nie jest biznesem, wszystkie wydane podczas festiwalu pieniądze będą przeznaczone tylko i wyłącznie na pokrycie części kosztów festiwalu.

Podstawowe sanitariaty znajdują się na terenie festiwalu
Plenerowa gastronomia dostępna na miejscu.Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

Carbon Based Lifeforms (LIVE) / Summer Contrast Launch Party Poznań

Meute – Poznań

Pt, 19 marca 2021
godz: 20:00

od 79 PLN
Carbon Based Lifeforms (LIVE) / Summer Contrast Launch Party Poznań

Partiboi69 / 17.04.2021 / Poznań

Sb, 17 kwietnia 2021
godz: 22:00

Carbon Based Lifeforms (LIVE) / Summer Contrast Launch Party Poznań

Metronomy / Poznań – II termin

Pt, 30 kwietnia 2021
godz: 21:00

od 119 PLN