AUTOMATIK Night.22 – TROY PIERCE!

Clubbing

Piątek, 20 kwietnia 2007
godz: 0:00

SQ klub

ul. Półwiejska 42, Poznań

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Mamy dla Was 4 wejściówki:

Wśród osób, które wyślą maila na adres: [email protected] rozlosujemy wejściówki na AUTOMATIK NIGHT 22.  W mailu należy podać imię i nazwisko oraz nr tel. kontaktowego, w temacie wiadomości proszę wpisać nazwę imprezy.

Richie Hawtin to ikona muzyki elektronicznej. Należąca do niego wytwórnia M_nus szturmuje od dłuższego czasu czołówki wszelkich podsumowań dotyczących muzyki elektronicznej.

Popularność samego Hawtina (nieprzerwana od ponad 10 lat!) i jego artystyczna konsekwencja stały się punktem zapalnym niesamowitego i triumfalnego renesansu minimalnej muzyki klubowej.

Magda, Mark Houle, Loco Dice czy wreszcie Troy Pierce to dziś ikony nowej fali minimalu, która pod hasłem  „Minimize To Maximize“ szturmuje listy bestsellerów i kluby całego świata.

Troy Pierce będzie pierwszym gościem z tej topowej wytwórni, która zagra klubową imprezę w Polsce!  W planach jesienne występy Magdy!

Troy Pierce ma za sobą niesamowicie udany rok – firmował bardzo popularny remix Depeche Mode („Everything Counts“), dobija do pierwszej dziesiątki najlepszych Djów niezwykle wpływowego niemieckiego magazynu „Groove“, wydał na M_nus kawałek „25 Bittches“, który stał się sporym hitem, podobnie jak remix dla Ellen Allien czy wydany pod szyldem Louderbach album „Enemy Love“, wreszcie umieszczony na najpopularniejszej kompilacji 2006 r. „Min2Max“ jego utwór „GRVL“ był jednym z jej najjaśniejszych punktów!

Sporo tych sukcesów, jak na producenta i DJ-a, który swą profesjonalną przygodę z muzyką elektoniczną rozpoczął w 2001 roku. Urodził się w strategicznie idealnie usytuowanym miasteczku Muncie w stanie Indiana – stąd tylko 4 godziny samochodem do Chicago i tyle samo do Detroit!

A przecież stamtąd popłyneły rewolucyjne dźwięki amerykańskich mistrzów Techno i House takich jak Jeff Mills, Richie Hawtin czy Derrick Carter. Pierwsze zdecydowane kroki w stronę własnych produkcji czy DJowania uczynił jednak znacznie później – w czasie swego pobytu w Nowym Jorku.

Prawdziwym przełomem okazała się jednak wizyta w Detroit w 2001 r. i spotkanie Magdy, dzięki której z kolei poznał Marka Houle. Trio, które przyjeło nazwę Run Stop Restore, ale jego funkcjonowanie okazało się trudne, bo Troy mieszkał nadal w NYC, Magda w Berlinie, a Mark Houle w Wondsor (Kanada).

W 2003 r. idąc śladem Richie Hawtina i Magdy w końcu znalazł swój dom w Berlinie, który przez lata ugruntował sobie pozycję stolicy muzyki elektronicznej. Sukcesy przyszły szybko, a ich kulminacją stał się 2005 r. kiedy M_nus opublikował swoją rewolucyjną kompilację „Minimize To Maximize“, której towarzyszyła trasa w takich klubach jak „Robert Johnson“ (Offenbach), „Paradiso“ (Amsterdam) czy „Watergate“ (Berlin).

Sety Troy’a uzbrojone w elektroniczne cacka spod znaku Ableton Live, Final Scratch czy Cyloop zrobiły piorunujące wrażenie powodując istną reakcję łańcuchową wśród fanów i krytyków.

Nie ma wątrpliwości, że podobnie będzie także w poznańskim SQ! Czekamy!Sprawdź inne wydarzenia @ Poznań

AUTOMATIK Night.22 – TROY PIERCE! Poznań

Techniküm: Migdal live / Cosmaya

Cz, 27 lutego 2020
godz: 22:00

AUTOMATIK Night.22 – TROY PIERCE! Poznań

KARAŚ/ROGUCKI – Poznań

Cz, 27 lutego 2020
godz: 19:00

od od 70 PLN
AUTOMATIK Night.22 – TROY PIERCE! Poznań

Rezonal: Dino Sabatini

Pt, 28 lutego 2020
godz: 23:00