REGGAE DUB SESSION :: 2 SCENY :: DREADSQUAD / RAS BASS / ROOTS REVIVAL / STODOŁA / MADMASZIN

Clubbing
REGGAE DUB SESSION :: 2 SCENY :: DREADSQUAD / RAS BASS / ROOTS REVIVAL / STODOŁA / MADMASZIN

Piątek, 02 września 2022
godz: 22:00

P29

Piotrkowska 29, Łódź

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

REGGAE DUB SESSION / 2 SCENY / SOUND SYSTEM / P29 / ŁÓDŹ
Wszystkich fanów jamajskiej muzyki Reggae i Dub zapraszamy na wyjątkową sesje sound systemową na dwóch scenach łódzkiego klubu P29. Scena 1 mieścić się będzie na dobrze znanym i lubianym podwórku kamienicy przy Piotrkowskiej 29. Nagłośniona będzie klubowym zestawem P29 a królować na niej będzie głównie Reggae we wszystkich jego odmianach (od Roots po modern). Scena 2 nagłośniona przez Stodoła Sound System stanie się tej nocy królestwem basu w jego cięższej Dubowej odsłonie. Nie przegapcie tej sesji!
Za dekami:
Dreadsquad (Łódź)
Ras Bass (Łódź/Teneryfa)
Roots Revival (Jaszol) (Warszawa)
Stodoła Sound System (Łódź)
MadMaszin (Łódź)
Start 22.00
Miejsce: P29 Piotrkowska 29 (wejście od Więckowskiego 2)
Wejście 20 zl
Dreadsquad
Dreadsquad to projekt, który umieścił Polskę na mapie twórców tanecznych riddimów o mocnych basowych brzmieniach. Łódzkie Superfly Studio wydaje muzykę łączącą jamajskie brzmienia reggae, dubu, dancehallu, ska i rocksteady z nowoczesnym breakbeatem, jungle, dubstepem i garage.
Dreadsquad powstał w 2001 roku. Lata działalności przynosiły niezliczoną ilość mixtape’ów, remixów, mashapów i kooperacji. Po setkach występów w Polsce nadeszły wyjazdy europejskie, a obecnie Dreadsquad ma na swoim koncie występy w USA, Kanadzie, Brazylii, Indiach, Australii, Nowej Zelandii czy Japonii. Współpracował z czołówką polskiej sceny reggae i hip hop. Na instrumentalach Dreadsquad’u nagrywali m.in Marika, East West Rockers, Ras Luta, Junior Stress, Kacezet, Natural Dread Killaz, O.S.T.R., Pablopavo, Reggaenerator, Tede, Numer Raz, Grubson i wielu innych. Dreadsquad współpracował również z wieloma topowymi jamajskimi i europejskimi artystami, takimi jak m.in. Ward 21, Tenor Fly, Top Cat, General Levy, U Brown, Milion Stylez, Lady Chann, Tipa Irie, Jah Mason, Perfect Giddimani, Dr Ring Ding, Jman i wielu innych. Jak do tej pory Dreadsquad wydał 4 mixtape’y, 7 albumów producenckich i krocie singli, które stały się bestsellerami w sklepach muzycznych w całej Europie i trafiły na playlisty topowych DJów. Sporo zamieszania narobiły jego remixy Damiana Jr Gonga Marley’a ze Skrillexem i największej jamajskiej sensacji ostatnich lat, Koffee. Dreadsquad jest soundem na światową skalę. Jego inspiracją są ścieżki życia, spoiwem jamajska kultura soundsystemowa i współczesna muzyka basowa.
„Potężny i wszechstronny Dreadsquad i jego produkcje są żywym dowodem na to, jak wielką, bogatą i zróżnicowaną wylęgarnią jest polska scena reggae. Zarówno stworzone przez niego riddimy, jak i wokaliści, których wybrał do zaśpiewania na nich, zasługują na najwyższy szacunek i wzbogacą każdą imprezę, czy to roots, dub, dancehall czy jungle.” Reggaeville.com
Ras Ba
Naprawdę nazywa się Bartosz Ressel i pochodzi z Łodzi. Jest selektorem, dystrybutorem, organizatorem, promotorem i kolekcjonerem ciężkich basowych brzmień z Jamajki. W 2001 roku pod pseudonimem Ras Ba zaczął grać pierwsze imprezy. Rok później powstał Ras Bass Sound System. Do 2009 Ras Ba zagrał i zorganizował wiele imprez na terenie Polski. Współtworzył scenę reggae w słynnym łódzkim klubie Forum Fabricum i jazzowym klubie Jazzga. W Krakowie działał m.in. z Krzysztoforami, Kawiarnią Naukową, Roentgenem. Miał przyjemność współpracy z czołówką polskich artystów reggae. Organizował trasę U-Brown’a w Polsce. Obecnie grywa głównie poza granicami kraju. Na jego setach można było potańczyć w Kingston, Londynie, Kopenhadze czy Leicester. W 2005 roku otworzył internetowy sklep z płytami winylowymi Rasbass.com. Od 2004 regularnie jeździ na Jamajkę, dzięki czemu poznał wielu miejscowych artystów i zgromadził największą w Polsce kolekcję pierwszych wydań jamajskich winyli. Autor pomysłu i główny bohater pierwszego polskiego dokumentu o Jamajce zrealizowanego w 2008 roku przez TVP Kultura, „Śladami Marleya”. Uczestnik wielu audycji radiowych, autor artykułów prasowych oraz prelekcji poświęconych Jamajce.
Roots Revival Soundsystem (Jaszol)
Roots Revival Soundsystem to projekt, którego misją jest promowanie kultury soundsystemowej w Polsce i na świecie. Początki Roots Revival sięgają 2006 roku, kiedy to po kilku latach grania w innych kolektywach, Rootskontrolla i Jaszol postanowili połączyć siły. Niedługo potem, zainspirowani Jamajskimi soundami i legendarnymi brytyjskimi sesjami, zbudowali prawdopodobnie pierwszy tego typu soundsystem w kraju. W oparciu o swoją wyjątkową energię, specyficzny styl i solidne crew, Roots Revival chcą reprezentować to, co uważają za najlepsze z gatunku roots & culture. Ponadto Jaszol odpowiada za stworzenie i zarządzanie Tribe 84 Records, oraz organizację festiwalu Bass Camp na południu Polski.
Stodoła Sound System
Stodoła Soundsystem zrodził się w 2020 roku w… stodole w Dłutówku podczas imprezy na losowych głośnikach, ustawionych w niemal losowy sposób. Zaraz po tym wydarzeniu zapadła decyzja by wejść w to na całego. Twórca Stodoła SoundSystem to wieloletni uczestnik sceny DUBowej w Polsce, wspierający ją równie długo. Swoje pierwsze soundsystemowe kroki zdobywał w Bassment Sound. Teraz sam buduje i stawia głośniki, dążąc do jak najlepszej jakości dźwięku. Rosnące doświadczenie przekuwa w działanie, dzieląc się ze słuchaczami potężną dawką basowych wibracji. Aktualnie każda zagrana sesja to dobry sposób na wyklarowanie własnego dubowego kierunku!
MadMaszin
MadMaszin zaczynał od noszenia Soundu i stania na bramce, ale nie mógł się powstrzymać, żeby kraść mikrofon i nie jednego tym wyprowadził z równowagi. Powoli coraz częściej zaczął łączyć swoje rymy i budować swój własny styl łącząc jamajskie rytmy z polskim łódzkim rapem. Przyszedł też czas by pokazał czego to słucha łącząc różne style. MadSelection – Never You know what a tune will be nextSprawdź inne wydarzenia @ Łódź

REGGAE DUB SESSION :: 2 SCENY :: DREADSQUAD / RAS BASS / ROOTS REVIVAL / STODOŁA / MADMASZIN Łódź

THURSDAY PARTY | DJ OZZ

Cz, 29 września 2022
godz: 22:01

REGGAE DUB SESSION :: 2 SCENY :: DREADSQUAD / RAS BASS / ROOTS REVIVAL / STODOŁA / MADMASZIN Łódź

Czarny Wosk showcase @ P29 Łódź

Pt, 07 października 2022
godz: 23:00

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →