CARLA ROCA x MILO RAAD

Koncerty
CARLA ROCA x MILO RAAD

Piątek, 25 października 2019
godz: 22:00

SODA Underground

Plac Komuny Paryskiej 6, Łódź

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Uwaga!
Odwiedzi nas niekwestionowana Królowa Polskiego Techno!
Carla Roca to artystka w wielu dziedzinach: pianistka, kompozytorka, a najbardziej znana publiczności jako dj-ka. Już w wieku pięciu lat zaczęła swoją edukację w Szkole Muzycznej. Przez kilkanaście lat grała na fortepianie i była związana głównie z muzyką klasyczną.
Nie przypuszczała, że kiedyś zastąpi ten instrument gramofonami, a spokojne sale koncertowe zamieni na tętniące życiem kluby pełne bawiących się ludzi! Ale tak musiało się stać, gdyż od najmłodszych lat fascynowała ją również muzyka elektroniczna. Wsłuchiwała się w dźwięki Kraftwerku i Depeche Mode, co niewątpliwie uformowało ją artystycznie.
Karierę dj-ki zaczęła w 2001 roku i był to jak dotąd najlepszy debiut w historii polskiego clubbingu. Już po kilku miesiącach Carla Roca stała się najpopularniejszą i najczęściej występującą dj-ką w Polsce. W kolejnym roku, otrzymała propozycję występu na Mayday Polska, a podsumowaniem pasma sukcesów był wynik plebiscytu klubowego magazynu „Life” na „Najpopularniejszego Polskiego Dj-a 2002 roku”, w którym zajęła miejsce II.
W kolejnych plebiscytach Carla Roca już tylko potwierdzała swoją topową pozycję na scenie klubowej w kraju, zyskując miano legendy polskiej sceny techno.
Już na samym początku swojej przygody z clubbingiem, Carla Roca założyła kolektyw Black Point, który prężnie działał przez ponad dekadę. Po kilku latach przerwy ekipa znów zaczęła działać, reaktywując imprezy we wrześniu 2019 roku. Wydarzenia BLACK POINT NIGHT ściągały za każdym razem setki fanów techno z całej Polski, niezależnie od miasta w którym się odbywały. Oprócz czołowych polskich reprezentantów sceny techno, Black Point gościł również gwiazdy międzynarodowego formatu. Byli to: Chris Liebing, Gayle San, Redhead, Tom Hades, Dj Preach, Chris Liberator, Dave the Drummer i Brian Sanghaji.
Grała wielokrotnie na niemal wszystkich prestiżowych eventach muzyki klubowej w Polsce: m.in. były to: Parada Wolności, MAYDAY, CREAMFIELDS, INSTYTUT ENERGETYKI, Tunnel Electrocity, Bass Planet, Scream, Water Festiwal, Electro Sound Festiwal, Hypnotica, NATURE ONE, i wiele, wiele innych.
Występowała w większości klubów w Polsce. Ma na swoim koncie także rezydentury w kultowych klubach: Kanty (Jaworzno), Eskulap (Poznań), Lokomotywa i Paragraf 51 (Warszawa), Hormon (Kielce).
Carla Roca występuje nie tylko w Polsce. Jej talent jest również doceniany za granicą. Grała w klubach jak i na międzynarodowych festiwalach w Wielkiej Brytanii (m.in. Fabric), Niemczech (m.in. Tresor, Love Parade/Berlin), Irlandii, Czechach, Holandii a także we Francji i Włoszech. Swoje sety zaprezentowała podczas licznych imprez w Belgii, m.in. „5 years Session” i „Redhead’s Birthday Party”.
Nie sposób zliczyć artystów z którymi Carla Roca dzieliła scenę. Byli to m.in.: Carl Cox, Chris Liebing, Adam Beyer, Surgeon, Richie Hawtin, Mauro Picotto, Sven Vath, Luke Slater, Rebekah, Nastia, dj Hell, Miss Kittin, Umek, Marco Carola, Ricardo Villalobos, Jeff Mills, Fergie, Paul van Dyk, dj Preach, Misjah, Marco Bailey, Pedro Delgardo, Pet Duo, Westbam, Marusha, Lucca, Tom Hades, Gaetano Parisio, Takkyu Ishino, Dr Motte, Corvin Dalek, Redhead, Cari Lekebush, Joel Mull, Felipe, Marco Lenzi, Lars Klain, Massimo, Eric Sneo oraz wielu, wielu! innych…

Milo Raad jest producentem undergroundowego dark techno, pochodzi z Belgradu, stolicy Serbii. Pierwszy raz pojawił się pod tym pseudonimem na scenie muzycznej w 2018 roku, z solowym projektem wydając w wytwórni “Decoy”, epkę o tytule „Siberian Huskey”. Później nagrał singiel z Alexandrem Kowalskim (d_func.) dla wydawnictwa Marco Baileya „Materia” i jego kompilacji „Conjuctions”. W sierpniu 2019 roku jego druga solowa epka „Consonance” ukazała się w wytwórni „Revolt”. Wydanie to zyskało ogromne poparcie przez takich artystów jak, Developer (Modularz), Fernandę Martins (Devotion) czy Joton’a (Newrhythmics), a także polubione i wspierane przez niektórych bohaterów światowej sceny techno, w tym Dax J, Arnaud Le Texier, Lewis Fautzi i kilku innych. W przyszłym miesiącu jego kolejna epka w kooperacji z Alexandrem Kowalskim ukaże się w hiszpańskim wydawnictwie „Emphatic”, w tym remiks jednego z najbardziej aktywnych producentów w tej chwili czyli Arnaud Le Texier. W grudniu planowane jest także kolejne wydanictwo w kolumbijskim labelu Northallsen Records, zarządzanego przez Aleję Sanchez. Wygląda na to, że rok 2020 będzie jego rokiem, a jego muzyka zostanie wydana w dwóch wiodących wytwórniach w świecie techno w ostatnich latach.

We wrześniu 2019 r. Milo Raad grał w słynnym klubie Tresor w Berlinie, a także na Exit Festiwalu oraz w Słowenii, Szwajcarii, Czarnogórze czy Chorwacji. Teraz czas na Polskę.

Lineup:

CARLA ROCA [Black Point] Poznań
https://www.facebook.com/djCarlaRoca/
https://soundcloud.com/carla-roca

MILO RAAD [Northallsen, REVOLT] Belgrad
https://www.facebook.com/miloraad/
https://www.residentadvisor.net/dj/miloraad
https://soundcloud.com/user-780606550
https://www.instagram.com/milo_raad/

BOMBCHEN [Biały DOM / OIOM]
https://facebook.com/Bombchen-134849674829/
https://mixcloud.com/Bombchen/

SESZEL [Biały DOM / OIOM]
https://mixcloud.com/michalpopychal/
https://soundcloud.com/michal-popychal

RATEPUS JD [L’tronica]
https://www.facebook.com/ratepusjdxyz/
https://soundcloud.com/ratepusjdSprawdź inne wydarzenia @ Łódź

CARLA ROCA x MILO RAAD Łódź

The Dumplings – Łódź | Trasa Przykro Mi

Pt, 15 listopada 2019
godz: 20:00

od 60 PLN
CARLA ROCA x MILO RAAD Łódź

Petar Dundov (Music Man Records)

Pt, 22 listopada 2019
godz: 22:00

CARLA ROCA x MILO RAAD Łódź

Nocny Kochanek @Wytwórnia – Łódź

Nd, 24 listopada 2019
godz: 18:00

CARLA ROCA x MILO RAAD Łódź

Kortez Przedpremierowo / Łódź

Sb, 30 listopada 2019
godz: 20:00