LET IT ROLL ON TOUR

Clubbing
Drum n Bass Dubstep

Piątek, 25 kwietnia 2014
godz: 21:00

Fabryka

ul. Zabłocie 23, Kraków

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

25 KWIETNIA uderzamy ponownie!
Tym razem zobaczymy się w KRAKOWIE, w miejscu o nazwie FABRYKA.
Mamy dla Was 3 HEADLINERÓW, lokalny support i jak zawsze niezapomnianą atmosferę. Porządny masaż basem – czyli właściwe nagłośnienie – zapewni nam legendarny (rozbudowany) AbsurdSoundSystem, a my przygotowujemy dla Was również sporo niespodzianek wizualnych.

– RONI SIZE

– FREESTYLERS

– TEDDY KILLERZ

+ support

RONI SIZE
Jedno z najbardziej szanowanych i rozpoznawalnych imion jesli chodzi o muzykę elektroniczną. Prawdziwa legenda muzyki drumanbass. Artysta odpowiedzialny za niezliczoną ilość singli i albumów, udzielający się w tuzinach wytwórni płytowych i projektów muzycznych. Jego debiutancki longplay„New Forms” to kamień milowy dla gatunkui jungle/dnb, za który zgarnął m.in. Mercury Music Prize.
Syn jamajskich imigrantów, przyszedł na świat w 1969 roku w angielskim mieście Bristol. Dorastał w dzielnicy St. Andrews (stąd pochodzi Tricky i Massive Attack), gdzie stawiał swoje pierwsze muzyczne kroki. W 1993 współnie z przyjaciółmi – DJ Krust, Suv i DJ Die – założyli wytwórnię Full Cycle. Pierwszy przełomowy moment nastapił w dniu, w którym światło dzienne ujrzał singiel „Brown Paper Bag”. Cały świat dosłownie zwariował na punkcie tego utworu. W tym samym roku, w ramach projektu Roni Size Reprezent, wydał wspomniany już album „New Forms”, uznawany za najważniejsze dokonanie w muzyce drumandbass obok „Timeless” Goldiego oraz „Circles” Adama F.
Na szczęście Roni Size nie zamierzał osiąść na laurach. W 1999 roku świat usłyszał o projekcie Breakbeat Era, wspólnym dziecku naszej gwiazdy, DJ Die oraz wokalistki Leonie Laws. Rok później powrócił jako Roni Size Reprezent wydając album „In the Mode”, skąd pochodzą m.in. kooperacje z Zack de la Rocha z RATM czy Method Man. W 2002 roku pojawił się w sprzedaży album Mc Tali „Lyrics on My Lip”, w całości wyprodukowany przez naszego bohatera oraz jego pierwszy w pełni solowy album „Touching Down”. W 2005 roku wydał kolejny solowy LP „Return to V”. Ostatni, jak na razie, powrót projektu Reprezent (w prawie oryginalnym składzie + kilku nowych muzyków) to rok 2008 – reedycja ich legendarnego albumu plus tour po największych festiwalach świata. Oczywiście sam Roni Size nie zasypuje gruszek w popiele. Regularnie grywa na największych festiwalach i imprezach dnb i nie tylko. Co jakiś czasprzypomina o sobie również kolejnymi wydawnictwami – ostatnio wspólnym singlem z Danny Byrd „Grit” oraz remixem ponadczasowego „ I Shot the Sheriff” autorstwa samego Boba Marley’a.

FREESTYLERS

Prawdziwa legenda muzyki elektronicznej. Cztery albumy w dorobku, dziesiątki jak nie setki singli, parę hitów w kieszeni, występy na największych scenach świata (w tym support Lenny Krawitz’a podczas American Woman Tour) – a oni nadal nie zwalniają tempa! Piąty longplay studyjny – „The Comming Storm“ – kolejny raz udowadnia, jak bardzo pojemna jest szufladka o nazwie „bass music“. Kto by się przejmował sztucznie narzucanymi ograniczeniami gatunków!

Zaczynali w połowie lat 90-tych od szeroko pojętego breakbeatu. Już pierwszy album – „We Rock Hard“ – nieźle zamieszał na tanecznej scenie. Ogromny sukces „B-Boy Stance“, „Don’t Stop“ czy ponadczasowego „Here We Go“ rozpoczął niekończące się pasmo sukcesów. Trzy lata później potwierdzili swoją pozycję kolejnym spektakularnym longplayem – „Pressure Point“. Trzeci w dyskografi – „Raw as F**k“ – to źródło takich hitów jak „Push Up| czy „Get A Life“. Czwarta pozycja w kolekcji krążków długogrających to „Adventures in Freestyle“. A teraz nadchodzi burza..

Równie długa jest lista artystów, z którymi współpracuje Aston i Matt: MC Navigator, Tenor Fly, Top Cat, Mad Doctor X, Soul Sonic Force, Million Dan, Pendulum czy CTRL-Z.

25 kwietnia połowa duetu (Matt Cantor) udowodni nam, że Freestylers na żywo najlepiej opisać tytułem ich pierwszego albumu – „We Rock Hard“.

TEDDY KILLERZ

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że pojawili się praktycznie znikąd i w krótkim czasie przewrócili scenę dnb do góry nogami. Produkcje dla takich wytwórni jak Bad Taste, Eat Brain czy Program (sub-label RAM Records!), współpraca z Dope D.O.D czy uznanie samego Skrillex’a (oraz dwa single w jego wytwórni OWSLA) robią wrażenie. Ale tak naprawdę chłopaki działają w dnb już od dłuższego czasu jako Place 2b & Paimon. Aż pojawił się ten trzeci..

Bezkompromisowi zarówno w swoich produkcjach, jak i występach na żywo. Nie dajcie się zwieść tym słodkim misiom, ani ich sloganowi: „We Are Made of Plush“ („Jesteśmy Zrobieni z Pluszu“). Szykują dla nas potężną dawkę neuro-masażu.Sprawdź inne wydarzenia @ Kraków

LET IT ROLL ON TOUR Kraków

NIC #30 w/ Sleeparchive live!

Pt, 18 października 2019
godz: 22:00

LET IT ROLL ON TOUR Kraków

Runforrest – Alchemia / Kraków

Pt, 18 października 2019
godz: 20:00

LET IT ROLL ON TOUR Kraków

Liestyle Party Hard x Prozak 2.0

Pt, 18 października 2019
godz: 22:30

LET IT ROLL ON TOUR Kraków

Nu discoTECH x Prozak 2.0

Pt, 18 października 2019
godz: 22:30

LET IT ROLL ON TOUR Kraków

Krak Up Siódmy

Sb, 19 października 2019
godz: 22:00