KEEP THE MOMENT

Clubbing

Piątek, 30 września 2005
godz: 0:00

KLUB RDZA

ul. Bracka 3/5, Kraków

Pokaż na mapie Pokaż na mapie


 


 


Chris Coco


 


 


Chris Coco mówi o sobie, że jest „DJ-em, producentem, radiowcem, krytykiem muzycznym i ma bzika na punkcie muzyki”. Chris znany jest publiczności z anteny BBC Radio1, gdzie – wspólnie z Robem Da Bank – prowadzi niezwykle popularny niedzielny program The Blue Room.


Swoje pierwsze producenckie kroki stawia na początku lat 90. współtworząc formację Coco, Steel & Lovebomb i nagrywając niezapomniany imprezowy klasyk „Feel It”. Kolejne produkcje ukazują zainteresowanie Chrisa i jego kolegów brzmieniami chillout/downtempo. Taki też jest ich debiutancki album „It”, wydany w 1994 roku nakładem wytwórni Warp, który łączy chilloutowe dźwięki z nastrojową elektroniką i dubem, reggae oraz muzyką filmową.


Chris, wielki fan New Order, Kraftwerk i The Velvet Underground, jest także muzycznym dziennikarzem. Przez wiele lat sprawował funkcję redaktora naczelnego pisma „DJ”, ale zrezygnował intratnej posady, gdy nie był już w stanie łączyć licznych występów i redagowania jednego z najważniejszych pism muzycznych. A występów tych jest bez liku- Chris grywa na Ibizie, pokazach mody w Tokio, festiwalu filmowym w Cannes, Sydney, Londynie i w wielu innych miejscach na świecie ( Chiny, Rosja). 


W międzyczasie ukazują się trzy kolejne albumy sygnowane przez grupę Coco, Steel & Lovebomb. Jest wśród nich także, uważany za klasyk brzmień lounge, album „Yachts” z 1999 roku. Chwilę później Chris decyduje się na solową karierę i w 2002 roku ukazuje się jego debiutancki album „Next Wave”. Płytę wydaje znana oficyna Distinctive. W jej nagraniu biorą udział…Nick Cave, gitarzysta Fleetwood Mac – Peter Green i aktor Patrick Bergin.


Chris współpracuje także z producentami sceny house. Nagrywa m. in. z Rui Da Silva czy Stonebridge. Jest też autorem kompilacji „Solar Spectrums”, „Real Ibiza”, „Acoustic Chill”, a także „Blue Room” i „Chillin At The Playboy Mansion with Chris Coco”. Brytyjczyk nagrywa także płytę z pianistą klasycznym Sachą Puttnamem, na której obaj artyści interpretują utwory muzyki klasycznej.


Niedawno ukazała się kolejna płyta długogrająca Chrisa – album „Heavy Mellow” wydany także nakładem Distinctive. Obecnie artysta pracuje nad audiowizualną wersją tej płyty, która ma ukazać się wkrótce na DVD. W planach ma także lounge’owy projekt z grupą A Man Called Adam i współpracę ze znanym artystą graffiti –She One. Niedawno ukazała się kompilacja sygnowana przez Coco – album „The Dub Club” – kolekcja nagrań dubowych i reggae, którą firmuje legendarna oficyna Trojan Records. Obok wszechstronnego Anglika zagrają także polscy wykonawcy – Rawski, producent i DJ, którego nagrania znajdziemy na kompilacji „Keep The Moment” oraz Bartek Winczewski, warszawski DJ, dziennikarz muzyczny, znawca i koneser brzmień elektronicznych. 


 


www.chriscoco.comSprawdź inne wydarzenia @ Kraków

KEEP THE MOMENT Kraków

Hania Rani – Kraków

Cz, 14 listopada 2019
godz: 20:00

od 39 PLN
KEEP THE MOMENT Kraków

SuperScena: Gooral | Szpitalna 1

Cz, 14 listopada 2019
godz: 19:30

KEEP THE MOMENT Kraków

Dyskoteka Szkolna 2000

Sb, 16 listopada 2019
godz: 21:00

od 25 PLN
KEEP THE MOMENT Kraków

Robag Wruhme x Prozak 2.0

Sb, 16 listopada 2019
godz: 22:30

od 30 PLN