Białystok Up To Date Festival

Festiwale
Electronic Hip-Hop House Techno

Piątek, 23 września 2011
godz: 19:00

Węglowa

ul. Węglowa, Białystok

Pokaż na mapie Pokaż na mapie


Update 15.09.2011

WE CARE MORE CHARAKTERYSTYKA WYSTAWY
‚Daj muzykę bez sztuki, a rozdziobią nas i kruki, i wrony, jedno bez drugiego to je pomysł poroniony.’
Tak napisał kiedyś wielki poeta i takie jest motto tegorocznej, towarzyszącej festiwalowi wystawy ‚WE CARE MORE’. Zajmie ona dwie hale kompleksu na węglowej. Znajdziecie na niej design, streetart, grafikę i rzeźbę.  Do najważniejszych zaliczamy białostoczan Piotra Jaworowskiego, Wojciecha Koronkiewicza, Kanciapa Kuztom Kreationz oraz HAKOBO, iamgabz, StudioKXX.

Wystawie patronuje Benmar http://www.benmar.com.pl/ oraz Globart Print http://www.globartprint.pl/

IAMGABZ 
Otrzymał dyplom z wyróżnieniem w zakresie grafiki warsztatowej i rysunku na poznańskiej ASP. Po ukończeniu studiów pracował początkowo jako ilustrator a później jako grafik komputerowy w kilku agen-cjach reklamowych. W 2005 roku przeszedł na freelance.

Początkowo w twórczości Gabz’a przeważała stosunkowo mroczna tematyka. Świadomie podjęta decyzja, by obrać lżejszy i bardziej optymistyczny kierunek, zbiegła się z udoskonalaniem jego ulubionej techniki tworzenia, polegającej na łączeniu rysunku ołówkiem lub długopisem z obróbką cyfrową na komputerze. Tworzy również przy pomocy wektorów, akwareli, akryli i farb olejnych. Gabz zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem graficznym
oraz typografią. 

 

Niezależnie czy jest to praca prywatna czy zlecona, celem Gabz’a jest, by efekt końcowy intrygował, był atrakcyjny i przyciągał uwagę odbiorcy nie tylko poprzez zastosowaną technikę i kolor, ale ogólnie pojęty koncept. 
Życie osobiste Gabz poświęca żonie Agnieszce, kinu, muzyce, literaturze oraz grom typu FPS na PS3.
http://www.iamgabz.com/
PIOTR JAWOROWSKI, ARS THANEA 
Urdzodzony w Białymstoku dyrektor artystyczny bazującej w Warszawie agencji Ars Thanea. Posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji obrazu dla firm z grupy Fortune 500 m.in. Nike, Nokia, Discovery Channel, Visa, Ubisoft, Martini czy Playstation przez to docierając do ogromnej rzeszy ludzi. Przez lata, ze świetnym skutkiem,  brał udział w tworzeniu wielu globalnych kampanii. Jego prace to regularne publikacje w gazetach jak idN Magazine oraz w Computer Arts pod pseudonimem ‘The Hejz’. Był w członkiem jury w konkursach reklamy w Nowym Jorku, oraz reprezentantem Polski na festiwalu kreatywności Cannes Lions. Piotr otrzymał wiele krajowych i zagranicznych nagród m.in. World Luxury Award, KTR, Kreatura oraz FWA.
http://www.arsthanea.com/
http://hejz.com/
KANCIAPA KUZTOM KREATIONZ
Metaloplastyka – Adrian Łucejko i Kamil Stysiak

Ergonomiczne rowery o niepowtarzalnym wyglądzie i formie, projektowane pod indywidualne upodobania. Team Kanciapa Kuztom Kreationz tworzy je kompleksowo, począwszy od szkiców koncepcyjnych, a skończywszy na samodzielnym wykonaniu każdego modelu.

 

Projektanci inspirują się zarówno designem motocykli, samochodów, czy wyglądem owadów, jak i realizują własne, futurystyczne wyobrażenia, a poszukiwania najciekawszej formy trwają czasem parę miesięcy. Celem jest stworzenie roweru o niebanalnej formie, zapewniającego jednocześnie maksymalny komfort i przyjemność jazdy.

HAKOBO
Jakub Stępień aka Hakobo (ur. 1976) należy do 50 najważniejszych obecnie plakacistów na całym świecie (według Johna Fostera, autora książki New Masters of Poster Design: Poster Design for the Next Century). Doskonale czuje się również w identyfikacji wizualnej, działaniach na pograniczu sztuki i dizajnu, w modzie i ogólnie – grafice użytkowej. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi w kraju, m.in. z Muzeum Sztuki w Łodzi, CSW Zamek Ujazdowski, Galerią Design – BWA Wrocław.
Wśród jego klientów znajdują się: Pogo, Festiwal Łódź Design, Wyborowa i inni. W swoich realizacjach prezentuje charakterystyczny styl, inspirowany zarówno tradycyjnym graficznym rzemiosłem, jak i kulturą ulicy. Zbiór jego prac obejmuje zarówno zdyscyplinowane, proste układy, jak również realizacje wynikające z fascynacji kamuflażem, graficznym noizem i estetyką nadmiaru.
www.hakobo.pl
ORZECH 
Inaczej DJ Unitra, rezydent Białostockiego klubu Metro, wieloletni mistrz sztuki barmańskiej, numizmatyk i szabloniarz. Najczęściej spotykany grasując w okolicach ulicy Lipowej.
KORONKIEWICZ 
Wojciech Koronkiewicz – niemłody, niezdolny i w dodatku brzydki. Szablony zaczął robić w czasach tzw. komuny, gdy napisami na murach walczono z władzą. Kiedy komuna padła wszyscy normalni ludzie albo z malowaniem po ścianach skończyli, albo zajęli się malowaniem wielkoformatowych murali. Koronkiewicz najwidoczniej zmian żadnych nie zauważył. Dalej wycinał dziurki w folii rentgenowskiej. Jako, że się postarzał i dorobił dzieci, wstyd mu było ganiać z farbami po ulicach. Zadyszkę łapał już po 3 krokach. Zaczął więc malować na kopertach listowych i wysyłać swoje bohomazy w Polskę. Ludzie w tym czasie używali do porozumiewania się sms-ów i emaili. Ale Koronkiewicz tego też widocznie nie zauważył. I zapewne trafiłby do czubków, gdyby nie pewien przypadek. Otóż niejaki Banksy rozkręcił modę na szablon. Zaczął sprzedawać swoje prace za setki tysięcy euro i znalazł wielu naśladowców na całym świecie. Okazało się wówczas, że Koronkiewicz nie jest wcale szurnięty. Mało tego, okazało się, że jest nawet trendy, jazzy i na jak najbardziej czasie. Nie przejmujmy się tym. Moda na szablon szybko minie i wtedy spokojnie wsadzimy dziada w kaftan! 
SILENT SERVANT
Choć projekt Silent Servant jest stosunkowo młody (pierwsze wydawnictwo sygnowane w ten sposób ukazało się na rynku w 2006 roku), to odpowiedzialny za niego John ‘Juan’ Mendez młodzieniaszkiem na scenie techno bynajmniej nie jest. Wywodzący się z Nowego Jorku artysta zaczął karierę dj-a już w wieku 16 lat i aktywnie napędzał amerykańską scenę przez szereg lat, używając wówczas alter ego Jasper. Prowadzone przez niego wytwórnie – Cytrax i Delay – miały znaczący wpływ na wielce popularną na przełomie tysiącleci muzykę nurtu ‘clickz’n’cutz’: to za sprawą Cytrax świat usłyszał o Geoffie White, Kit’cie Claytonie czy Safety Scissors. Oba labele zakńczyły swój żywot w okolicach roku 2003, ale korzyścią uboczną z ich prowadzenia było nawiązanie przyjaźni z Karlem O’Connorem, znanym szerzej jako Regis. To za sprawą tej przyjaźni John wydał szereg płyt dla należącej do Karla wytwórni Sandwell District, a z czasem stał się częścią kolektywu o tej samej nazwie (obecnie w jego skład wchodzą Karl, John, Peter Sutton/Female i Dave Sumner/Function). SD urósł obecnie do miana jednego z najlepszych i najbardziej oryginalnych projektów kręgu minimal/techno, a otaczająca go aura tajemniczości dodaje tylko smaczku i powoduje, że cieszy się statusem wręcz kultowym.
Jako producent, John od zawsze łączy intensywne minimal techno z wpływami berlińskiego dubu a la Basic Channel. Jego muzyka jest surowa, ale nie pozbawiona przy tym głębi i odrobiny ciepła. Słychać w niej perfekcyjną wręcz dbałość o najmniejszy nawet detal, co przy zachowaniu stricte minimalistycznej formuły powoduje, iż firmowane jego naziwskiem błyskawicznie podbijają serca słuchaczy i dj-ów na całym świecie. Warto wspomnieć, iż cały nakład debiutanckiego LP kolektywu rozszedł się w pełnym nakładzie w ciągu zaledwie 4 dni, a jego ceny w drugim obiegu sięgają zawrotnej sumy 120 funtów. TwórczośćMendeza to jednak nie tylko techno – wspólnie ze swą żona Camelią Lobo tworzy on także projekt Tropic Of Cancer, który poświęcony jest eksperymentalnemu post-rockowi, stojącym gdzieś w połowie drogi między Suicide a Angelo Badalamentim. Poza działalnością muzyczną, John zajmuje się także fotografią i sztuką – to jego poczucie estetyki ozdabia kolejne płyty Sandwell District i odpoiada za zawartość bloga kolektywu.
http://wherenext.tumblr.com/
STUDIOKXX
StudioKxx / Krzysztof Domaradzki zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją, tworzeniem identyfikacji, stron www oraz prac typograficznych. Krzysztof jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu gdzie z wyróżnieniem obronił dyplom z akresie technik metalowych i rysunku.Posiada ośmioletnie doświadczenie na polu grafiki użytkowej. Pracuje i mieszka w Poznaniu razem z żoną i dwuletnią córką.
http://www.studiokxx.com/
SOUL CONFECTIONERY
Na cyklu imprez Soul Confectionery, które odbywały się w klubie Jazzga w Łodzi w latach 2008-2011, w trakcie wydarzeń, na oczach uczestników odbywał się live painting. Zazwyczaj prowadzony przez ludzi związanych ze streetartem, ale nie tylko. Prace były tworzone w ciągu kilku godzin imprezy, a swoje ręce przyłożyli m. in. Tyber, Ciah Ciah i Gregor. Stanowiło to integralną część widowiska.
Cykl zamknięty został w marcu 2011 roku, a całość miała na celu promocję muzyki z kręgu funk/soul/jazz i gatunków im pokrewnych.
www.soulconfectionery.com
Chcielibyśmy także podać do wadomości pełny spis wykonawców:
16bit
Richard Murder aka Dubsknit
Fotoplastikon
Jesus is a Noise Commander
Pioter
Pandy Warhou
Wysoki Lot
Czarny & Tas
Dtekk & Essence
Biosphere Live!
Scratch Perverts
Robert Hood Live!
Looptroop Rockers
Slugabed
Dope D.O.D.
Silent Servant
Aux88 pres. Black Tokyo Live!
Robert Henke live! (at Ambient Park)
Parias
Yagya Live!
Ed Cox
Remarc
Kassem Mosse Live!
Łona & Webber
Coco Bryce
Pleq Live!
Diox & The Returners
Małpa
Zeus

Update 09.08.2011

16 BIT
Duet producencki, który podbił cały świat. Od 2008 roku DRT i Kidnappa rozpoczęli wspólną przygodę z dubstepem, drum’n’bass’em oraz innymi, cięższymi i lżejszymi odmianami muzyki elektronicznej. KAŻDY ICH NUMER TO HIT – jest to wina tłustości brzmienia i zawartych w nich wyjątkowych pomysłów. Robili remixy wielu znanym i mniej znanym personom, tj Professor Green czy Plan B. Wystarczy sprawdzić YouTube.. Aha, będzie to ich pierwszy i jedyny (póki co) występ w Polsce!
Więcej na http://soundcloud.com/16bit/
http://www.youtube.com/watch?v=JNor1fW-OjI
RICHARD MURDER
Aka Dubsknit aka Dr. Moustache aka Rick Shaw. Rodem z Podlasia, aktualnie Krakus, niektórzy twierdzą, że jest podobny z brody do Roberta M, ale my wiemy, że Rysiek to coś więcej. Rysiek to głębokie, niekoniecznie cięzkie basy i drum line’y godne Tony’ego Williams’a. Muzyczna ekspresja mistrza stylu.
Więcej na: http://soundcloud.com/dubsknit
FOTOPLASTIKON
Nikt dokładnie nie wie kim jest Fotoplastikon.
Jedyna rzecz, Której możemy być pewni to to, że ma swoje laboratorium gdzieś w środkowej Polsce.
Po chemicznym wypadku, do którego doszlo w 1984 r., nabył zdolność komunikacji z obcymi formami życia przez metalowy implant w głowie.
Pogłoski mówią, że pracuje nad armią biomutantów, za pomocą których chce opanować najważniejsze ośrodki myśli technicznej.
Więcej na: http://fotoplastikon.lfo.pl/
http://www.myspace.com/fotoplastikon
PIOTER
Producent udzielajacy sie od wielu lat na polskiej scenie niezaleznej muzyki elektronicznej. Jest tak niezależny że robiąc muzykę przez ostatnie 10 lat, ani razu nigdzie jej nie wysłał. Zamieszany w afery takie jak Behemoth Breakz, breakcore.pl, Rest In Pieces Records, Blotklaat Rave. Jego bity to eksperymenty z pogranicza noise’u, glitch’u, melodycznego breakcore’u, drumn’n’bassu i inteligentnej elektroniki. W wolnych chwilach lubi lutować oraz składać durne filmy z gatunku how-to&style.
Więcej na: http://soundcloud.com/pioter
TEATR KOLEGTYW
Robert Drobniuch i Tomasz Gilewicz pochodzą z Białegostoku, ale przypadkowo spotkali się na warszawskim Powiślu, w szaroburym szynku, którego już nie ma bo… spłonął. Na początku w rozkroku między stolicą a Podlasiem i na wybojach krajowej ósemki, wreszcie na stałe w rodzinnym mieście. Działania Teatru Kolegtyw z założenia łączą kilka dziedzin sztuki: teatr, taniec, video art, czego przykładem są spektakle Fizjotopia, Noc Nadchodzi od wewnątrz, Drzwi zamknięte czy warsztaty z teatru ruchu Re-kreacja. Grupa celowo wychodzi w przestrzenie pozateatralne – swoje artystyczne projekty realizowała m. in. w dawnym kinie Syrena, starej Drezynowni, na Węglówce, a nawet… w galerii handlowej.
Trailery:
http://www.youtube.com/watch?v=3AxcRIjqWq0
http://www.youtube.com/watch?v=0GzY84FJX-k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=0xPuvVOEkac&feature=related

Premiera 23 Wrzesień 2011 w ramach Białystok Up To Date Festiwal!
Tryümphus Curulis (Wielki Triumf), to performance krytyczny, wpisujący się w przestrzenie festiwalowe oraz industrialne, grany wśród tłumu, widowni, wpasowujący się w realia każdego festiwalu muzycznego (a zwłaszcza muzyki elektronicznej). Jednym z głównych wyrazów tego zdarzenia jest live act – spawania na żywo rzeźby ze złomowanej stali.
Tryümphus Curulis to wielki triumf!
JESUS IS A NOISE COMMANDER
Projekt harshnoise/trash zmyślnie skonstruowany przez zaangażowanych w aranż multi-dysharmonijnej-wizji w fonii i faunie powstał wraz z nadejściem 2002 roku pańskiego. Podczas jego dojrzewania narodził się nurt kreacji dźwieku, tożsamej z cywilizacyjnym protestem nad po.dupa.dłością brzmienia powszechnego, w którym jeden strumień emocji mając doczynienia z możliwością nieopisanej recepcji, marnym jest rejestratorem… Zatem projektanci zdając sobię sprawę z potrzeb nieświadomych istnień oferują osiągniecie tego stanu poprzez swój muzyczny przekaz, który szczególnie na występach wzbogacony jest aspektami kostiumowo-persfazyjnymi. 
Na Białystok Up To Date Festiwal, generując hałas, będzie wspomagał Teatr Kolegtyw.
ESSENCE & DTEKK – technosoul closing set
Członkowie kolektywu Technosoul. Choć ich zamiłowania muzyczne oraz korzenie rodzinne pochodzą z zupełnie różnych biegunów, to obaj swoją energię zyciową poświęcają techno. Essence ostatnie kilka miesięcy przeżył w Chinach, Dtekk natomiast Wielki Mur Chiński widział tylko w National Geographic. W tym roku zamykają Up To Date w stylu Technosoul, kiedy wszystkie cienasy już śpią. 
PANDY WARHOU
Początkujący producent i dj. Zagorzały przedstawiciel jednoosobowej augustowskiej sceny breakcore. Niegdyś deathmetalowiec,teraz oscyluje w klimatach breakcore, idm, jazzcore. Lubi szybko, wolno i zagmatwanie. Sam o sobie mówi: ” Jestem z Podlasia i wszystko mi wolno”.
WARSZTATY DJskie
Warsztaty Djskie z tygodnia na tydzień nabierają coraz lepszego klimatu, systematycznie zwiększając frekwencję wśród młodych (i nie tylko) ludzi. Kilka stanowisk sprzetowych, 4 prowadzących i 120m2 powierzchni naszej sali przestają wystarczać! Co będzie dalej? Nie wiadomo, ale spodziewamy się jeszcze lepszych spotkań. Póki co cieszmy oko fotkami z warsztatów 27 lipca.


 
 
 
 
 
 
 
 

________________________________________________________________________

Update 04.07.2011
Ogłaszamy kolejnych artystów, podajemy informację o pionierskiej, towarzyszącej Festivalowi imprezie – Ambient Parku
Scratch Perverts

Na UP2D8 2011 zagości dwóch z trzech reprezentantów najlepszej ekipy turntablistycznej na świecie. Razem zdobyli wszystkie możliwe tytuły i nagrody, które są do zdobycia  w rzemiośle. W kilku słowach.. po prostu używają gramofonów jako instrumentów muzycznych i są w tym najlepsi. W Białymstoku na scenie pojawią się Tony Vegas i Primecuts.
Więcej na http://www.myspace.com/scratchperverts
http://www.youtube.com/watch?v=_Ccr1urc0jQ 


AUX 88 presents BLACK TOKYO Live!

Co dzieje się, gdy zestawisz utytułowanego tancerza z zacięciem muzycznym ze świetnym DJ-em? Aux 88! Keith Tucker i Tommy Hamilton to legendy electro z 20-letnim doświadczeniem na scenie. To ludzie, którzy pchają ten gatunek do przodu, pamiętając o swoich korzeniach w oldskulowym hip-hopie. Ich ostatni album to większy niż dotychczas ukłon w stronę techno. W Białymstoku możecie liczyć na pierwszy, nieposkromiony live show z europejskiej trasy duetu. Pierwszy raz w Polsce.
http://www.youtube.com/watch?v=iHa14h-1_3M
http://www.youtube.com/watch?v=7ZW0J15zdHc
http://www.youtube.com/watch?v=3aT4mGc6s5o
http://aux88.com/
http://www.facebook.com/pages/AUX-88/197879221829 
http://www.discogs.com/artist/Aux+88 


DOPE D.O.D

Naszym zdaniem objawienie europejskiego hip hopu. Ich debiutancki album ukazał się dosłownie kilka dni temu. Mięsiste bity, świetne wokale, idealna realizacje audio/video, energia nieporównywalna do innych grup teoretycznie ich pokroju. Koniecznie sprawdźcie ich na Białystok Up To Date Festival.
Więcej na: http://www.dopedod.com/
http://vimeo.com/19179737


COCO BRYCE

Młody stażem producent z Beneluxu. Kiedyś deskorolkowiec, pamięta jak glitch hop i dubstep nie istniały, a Big Brother był świetnym magazynem o sportach ekstremalnych, a nie słabym programem w TV. Komponuje post hip hopowe beaty, zahaczające o różnych stylów elektronikę.
Więcej na http://soundcloud.com/cocobrycebeats oraz
http://20shotsequence.blogspot.com
http://www.youtube.com/watch?v=4cJtTLJOS-Y


SILENT SERVANT

Silent Servant to producent i dj odpowiedzialny za jedne z najbardziej eklektycznych i innowacyjncyh brzmień techno odkrytych w ostatnich latach. Będąc jednym z talentów wyciagających techno z kryzysu, szybko wylądował w szeregach kolektywu Sandwell District, w którym jest również twórcą oprawy graficznej. Historia twórczości Mendeza (jego prawidziwe nazwisko) nie jest jednak krótka. Już jako 16 latek, w latach 90, odpowiadał za najlepsze imprezy techno w centralnej części Stanów Zjednoczonych. W chwili obecnej nie ma już kontynentu, na którym nie zagrał, odwiedzając najbardziej prestiżowe kluby i festiwale Los Angeles, Berlina czy Osaki. Up To Date crew szykuje niespodziankę związaną z obecnością tego Pana w Białymstoku. Ale o tym później…
http://www.youtube.com/watch?v=_OW-UwS9mRw
http://wherenext.tumblr.com/


ŁONA

Adam Zieliński, kiedyś kojarzony z Wiele C.T. Szerzej poznany dzięki kawałkowi ‚Złota Rybka’ na ‚Kompilacji K2’ O$ki. Niesamowicie trafne, zabawne i dające do myślenia taksty to arsenał Łony w walce z banałem codzienności. Jego debiutancki album ‚Koniec Żartow’ został wydany w listopadzie 2001 roku w Asfalt Records. Od tamtej pory Adam ciągle związany z tą samą wytwórnią podbija umysły chcących czegoś więcej Polaków.
Więcej na: http://www.asfalt.pl/lona.html
http://www.youtube.com/watch?v=OMXpf2UvYoQ


ED COX

Facet który gra na akordeonie do przeróżnych połamanych breakcore’owo junglowych beatów. Przebiera się przy tym za klauna, robi totalnie odjazdowy show, skacze, pływa, śpiewa i co nie tylko..  Jest twórcą clowncore’u, współzałożycielem wytwórni Life4land, zajmującą się wszelkiej maści muzyką, od grime’u po rzeczone wcześniej mieszanki junglowo-core’owe. 
Więcej na http://myspace.com/edcoxlife4land
http://www.youtube.com/watch?v=yaEi9thBIIU

DIOX & THE RETURNERS

Diox to członek HI-FI Bandy, z którą to wydał 3 nieoficjalne płyty, oraz 2 oficjalne – wydane nakładem PROSTO. Reprezentował Polskę razem ze swoją grupą na Hip Hop Kempie w 2009 i 2010 roku. Klip do solowego kawałka Dioxa „Mieli być tu” został obejrzany w internecie ponad 1,5 miliona razy w niespełna rok od premiery.
Towarzyszyć mu będą znani chociażby z zeszłorocznego Up To Date, bądź z produkcji wielu genialnych płyt (w tym 2 płyt z El Da Sensei) Returnersi.
Więce na: http://www.myspace.com/dioxhifi
http://www.youtube.com/watch?v=gYMSMDb86bo  


YAGYA

Jego islandzkie nazwisko brzmi tak dziwnie, że nawet nie wiemy jak je wymówić. Ale co z tego, skoro jego muzyka steruje uczuciami tysięcy słuchaczy ambientu i dub techno na całym świecie. Od dziecka uczył się jak wykorzystywać syntezatory do tworzenia nastroju w muzyce, dzięki czemu wydał trzy albumy: ‚Rhythm of Snow'(Force Inc.), ‚Will I Dream During the Process’ i ‚Rigning'(Sending Orbs) – każdy z nich to podróż w intensywnie lekkie dźwięki. We wrześniu również na Węglowej.
http://www.youtube.com/watch?v=vLOfdcL0oEs
http://www.facebook.com/yagya#!/pages/Yagya/57972887210
http://www.discogs.com/artist/Yagya 

LOOPTROOP ROCKERS
Raperzy ze Szwecji: Promoe, Supreme i DJ/producent Embee oraz CosM.I.C. Ekipa swoimi nagraniami i żywiołowymi koncertami sukcesywnie podbija europę i świat. Po czterech albumach, kilkunastu singlach, oraz wielu pobocznych projektach, przychodzi czas na najnowszy album ‚Professional Dreamers’ który to właśnie będą prezentować podczas Białystok Up To Date Festivalu we wrześniu 2011.
http://looptrooprockers.com/
http://www.youtube.com/watch?v=vlIP_Rl9juk
ROBERT HOOD LIVE!
Stałeś kiedyś obok legendy? A w Białymstoku? Robert Hood to źródło techno, człowiek, którego twórczość odzwierciedla duszę Detroit. Od wczesnych lat 90-tych, kiedy będąc członkiem Underground Resistance zaczynał w duecie z Jeffem Millsem jako H&M, Hood ciężko pracuje na swój status jaki osiągnął właściwie już lata temu. Wydawnictwa dla Tresora, Axis, Music Man, Peacefrog oraz własnego labelu M-Plant to kamienie milowe w historii muzyki elektronicznej. Nie ma co wspominać gdzie zagrał, bo chyba już wszędzie!
Co pozwoliło Robertowi na zajście tak wysoko? Czy jego podejście do muzyki jako nauki? Traktowanie jej jako struktur brzmieniowych, które efektywnie mają wprowadzać ludzi w ruch? Czy może twórczość w duchu minimalizmu rodem z ojczyzny techno? Oceńcie to sami na jego pierwszym live akcie w tej części Europy.
http://www.myspace.com/hoodrob
http://www.youtube.com/watch?v=2pCd4b1KGys
SLUGABED
Jego muzyka to oscylująca wokół dubstepu i hip-hopu mieszanka perfekcyjnie dobranych perkusjonalii i potężnych linii basowych. Do tej pory wydawał m.in. w Planet Mu oraz Ramp Recordings, niedawno podpisał kontrakt na album w Ninja Tune. Producent młody stażem, ale na pewno będziemy o nim jeszcze wiele słyszeć! 
Więcej na http://soundcloud.com/slugabed
http://www.youtube.com/watch?v=O44SUXqxmtk
PARIAS
Parias jest to projekt hip-hopowy stworzony z inicjatywy trzech genialnych warszawskich muzyków – Włodiego, Eldo i Pelsona. Projekt ma być połączeniem genialnej liryki Eldoki, jak i świetnych tekstów ze strony Włodiego i Pelsona. Sama nazwa „Parias” to coś niechcianego i nielubianego. Pomysł na utworzenie projekt Parias został podany przez Włodka na Hip-Hop Kempie w 2007r. Okazało się, że obaj panowie myślą i interpretują teksty w ten sam sposób. Później do projektu dołączył Pelson.
http://parias.net.pl/
http://www.youtube.com/watch?v=AoaB49_oLfE
REMARC
Rozpoczął swoją muzyczną karierę w wieku 13 lat w swoim rodzinnym Brockley, w Londynie. Grywał reggae i pochodne na domówkach. Wtedy nikt nie wiedział, że Remarc będzie okrzyknięty Królem Amena. Jego kompozycję charakteryzują niesmowicie sokmplikowane i energetyczne partie perkusyjne, oraz głębokie sinusoidalne basy.
Solidna porcja muzyki od jednego z najlepszych w świecie wyjadaczy!
Więcej na http://www.myspace.com/djremarc
http://www.youtube.com/watch?v=rf-8JxHz5cE
BIOSPHERE LIVE!
Prawdopodobnie najbardziej ceniony producent ambientowy na świecie. Geir Jenssen pochodzi z Norwegii, a mieszka 400km od koła podbiegunowego, co doskonale tłumaczy niezwykle cenione ‚arktyczne dżwięki’ w jego muzyce. Uznana za ambient album wszech czasów ‚Substrata’ korzysta z samplowanych dźwięków ze źródeł science-fiction równie mocno jak i z lodowcowego pejzażu Norwegii. Po kolejnych albumach studyjnych Cirque, Shenzhou, Autour de la Lune, Dropsonde nastała cisza na 5 lat. Obecnie znów możemy się cieszyć kunsztem Biosphere dzięki nowemu albumowi N-Plants, do którego stworzenia inspiracją były japońskie elektrownie atomowe! Fragmenty przesłuchać możecie TU (http://www.kudosrecords.co.uk/index.php?page=detail&product=TO84) Poza środowiskiem fanów ambientu, Geir zyskał uznanie w muzyce filmowej. Do najnowszych sukcesów na tym polu należy np. użycie utworu ‚Hyperborea’ w ścieżce dźwiękowej filmu ‚The Tree of Life’ z Bradem Pittem w roli głównej. Przygotujcie się na muzyczną podróż w nieznane Wam przestrzenie, gdyż koncert Biosphere to zawsze niezwykłe przeżycie.
www.biosphere.no
http://www.youtube.com/watch?v=mjoIOs6OzNc
MAŁPA
Łukasz ‚Małpa’ Małkiewicz urodził się w Toruniu i tu też mieszka. Swoją pierwszą płytę wydał w 2009 roku. Płyta nosi nazwę ‚Kilka numerów o czymś’. Łukasz nie ma wygórowanej opini o sobie. ‚Nie jestem megalomanem, jednak zdarza mi się czasami dać upust własnej próżności. Gdybym uważał, że jestem beznadziejny nigdy nie podjąłbym się próby wyjścia z moją muzyką poza studio. Dostrzegam jednak wiele niedociągnięć w moim rapie i staram się nad nimi pracować.’
http://www.myspace.com/malpanabitach
http://www.youtube.com/watch?v=HCHvGI0-ypA
KASSEM MOSSE LIVE!
Gunnar Wendel to Enigmatyczny artysta z Niemiec. Niewiele o nim wiadomo, oprócz śladów pozostawianych na kolejnych prestiżowych labelach: laid, mikrodisko, workshop, FXHE… oraz mikro blogach traktujących o rzeczach bliżej nieokreślonych… W jego muzyce surowe struktury beatowe, zahaczające raz o house, raz o techno przeplatają się w wydawnictwami pełnymi melodii i parkietowej energii. Tak było z Workshop EP, z której utwór wylądował na 10 miejscu najlepszych 100 tracków 2010 residentadvisor.net. Do Białegostoku przyjeżdża zagrać live. Widząc co raz większe zainteresowanie na świecie jego osobą wiemy, że o tym Panu będzie jeszcze głośniej!
http://www.myspace.com/kassemmosse
http://www.youtube.com/watch?v=AkV3bIQ2pa0
ZEUS
Pochodzący z Łodzi członek grupy Pierwszy Milion. Doceniony w konkursie magazynu WuDoo. Główną nagrodą konkursu była sesja nagraniowa oraz wydanie albumu. 9 kwietnia 2011 roku ukazał się najnowszy album Zeusa pt. ‚Zeus, jak mogłeś?’ zawierający utwór ‚Supełek z pętelką’, do którego został nakręcony klip: http://www.youtube.com/watch?v=2DqUXaq2ePY
http://www.myspace.com/zeus94bpm
Białystok Up To Date Festival to unikatowa platforma, łącząca muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Eklektyczna muzyka elektroniczna oraz niebanalny hip-hop w połączeniu z innymi, nieraz bardzo odległymi aktywnościami twórczymi mają na celu porwanie umysłu i… ciała na oddaloną od codzienności zaklętą wyspę, dzielnie stawiającą opór morzu banalności i tandety. Wszystko to, podane w klimatycznym sosie skomponowanym według receptury znanej jedynie na Podlasiu, gwarantuje wrażenia absolutnie unikatowe na skalę kraju. Białystok Up To Date Festival to młoda wiekiem, oddolna inicjatywa, wspierana przez Urząd Miejski w Białymstoku oraz Podlaski Urząd Marszałkowski, stworzona przez nas: młodych duchem, a jednocześnie dorosłych do podjęcia wyzwania.
Zeszłoroczna – pierwsza – edycja była zaskoczeniem dla wszystkich. Zestaw trzech scen muzycznych, w połączeniu z wyjątkową oprawą A/V, zawodami bmx oraz performance’ami teatralnymi dała piorunujący efekt – kompletem sprzedanych biletów, oraz blisko tysiącem osób
odprawionych z kwitkiem przy wejściu. Wystąpili m.in. Abradab, Pezet, Małolat, Eldo, Sandwell District, Sunchase, Ebola…
Idąc za ciosem, rozwijamy koncepcję, misję i rozmach festiwalu. Będziemy skutecznie udowadniać, iż formuła festiwalu może być atrakcją samą w sobie, a oprawa niewątpliwie wpływa na klimat oraz jakość doznań podczas wydarzenia. Nie skupiamy się jednak na samym finale, a serwujemy szereg działań mających na celu skuteczne podgrzewanie atmosfery, edukację publiki, promocję kultury oraz Białegostoku i Podlasia. Jednym z narzędzi zaprojektowanych do realizacji powyzszych celów jest nasza strona festiwalowa oraz profil na portalu społecznościowym Facebook. 
Charakterystycznym punktem Białystok Up To Date jest pionierski projekt Ambient Park. Jako impreza przedbiegowa, odbywa się półtora miesiąca przed finałem festiwalu. W tym roku 15 sierpnia na Plantach znów stanie scena, a z soundsystemu skrupulatnie rozmieszczonego w alejkach parku popłyną kojące ambientowe dźwięki, które w zestawieniu z rozbudowanymi pro-ekologicznymi i kulturalnymi animacjami oraz zapierającą dech w piersiach oprawą wizualną tworzy niespotykaną na skalę Europy całość. 15 sierpnia 2011 spodziewajcie się koncertu wielkiej osobowości wspołczesnej muzyki elektronicznej, która projektuje swój występ specjalnie pod białostockie Planty. Oprócz oferty dla fanów ambientu, coś dla siebie znajdą wszystkie rodziny z dziećmi odwiedzające w te święto park. Animacje kulturalne, akcja pro-ekologiczna, zapierające dech w piersiach wizualizacje… To tylko niektóre atrakcje, jakie szykujemy. Projekt ten przypadł niektórym do gustu tak bardzo, że 4 czerwca 2011 będziemy mieli zaszczyt zrealizować go również poza Białymstokiem – podczas Nocy Kultury w Lublinie!
Kontynuujemy również aspekt edukacyjny festiwalu. W tym roku, cotygodniowe warsztaty muzyczno DJ-skie wejdą w nowy wymiar. Spodziewamy się, że chętnych na kreatywne spędzenie czasu we wnętrzach kompleksu powojskowych magazynów ‚Węglowa’ nie zabraknie! Startujemy 22 czerwca. Natomiast pokaz filmów w stylu Up To Date planowany jest w plenerze we Wrześniu.


Sprawdź inne wydarzenia @ Białystok