Żywa legenda Amnesii zagra w Polsce. Paco Osuna w Tamie

News
Paco Osuna zagra w Tamie

Analizując ponad 25 lat kariery Paco Osuny, można wielokrotnie szerzej otwierać oczy i usta. Lista miejsc, z jakimi był związany i gdzie grywał, wytwórni, pod których szyldem wydawał muzykę, oraz postaci, z którymi współpracował, jest niesamowita. Zbierając to wszystko razem, aż trudno uwierzyć, iż dokonał tego jeden człowiek. Nie byle jaki. Paco Osuna to czołowa postać europejskiej sceny klubowej i warto mieć tego świadomość, by nie ominąć okazji, by przekonać się o tym na żywo. A ta okazja nadarzy się już w sobotę w poznańskiej Tamie.

Pierwsze kroki urodzony w Barcelonie didżej i producent stawiał już w latach 90. Podobnie, jak w przypadku opisywanego ponad rok temu Spillera, na talencie Paco szybko poznali się miejscowi rezydenci. Hiszpan prędko zyskał renomę “wschodzącej gwiazdy”, głównie za sprawą bezkompromisowego łączenia różnych stylistyk w celu zmaksymalizowania tanecznego charakteru swoich setów. Już od wczesnych lat, Paco odważnie łączył pochodne house’u i techno w taki sposób, iż nikt nie czuł gatunkowego zgrzytu – zamiast tego, wszyscy wprowadzani byli w coraz intensywniejsze, ciut mroczne pulsowanie parkietu.

Paco Osuna na Olimpie – Amnesia, Ibiza

W 1999 roku Paco Osuna po raz pierwszy wskoczył na klubowy Olimp – w wieku zaledwie 25 lat został rezydentem legendarnej Amnesii na Ibizie, w czasach absolutnej świetności wyspy. Od tamtej pory Katalończyk zaczął być wymieniany wśród największych nazwisk ówczesnej sceny klubowej Europy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Paco Osuna Live From Kappa Futur Festival

Osuna szybko starał się spłacić dług wobec zaufania, jakim obdarzono go na wczesnym etapie kariery – w 2006 roku założył Mindshake (pierwotnie jako Shake), swoją pierwszą wytwórnię i zarazem platformę mającą w założeniu pomagać młodym producentom w dystrybuowaniu i promowaniu muzyki. W tym samym roku, razem z Marco Carolą, Adamem Beyerem i Christianem Smithem, Paco dał początek projektowi o nazwie Club4 – klubowi, który miał być tworzony według innej filozofii niż wszystkie pozostałe w Hiszpanii.

Paco Osuna i Club4. Awangarda na klubowej mapie Barcelony

Znajdujący się w Barcelonie lokal, didżeje-założyciele chcieli prowadzić z myślą o tym, by panująca w nim atmosfera pozbawiona była presji na występujących osobach – grający tu artyści i artystki mieli czuć swobodę w wyrażaniu siebie i prezentowaniu publiczności nawet najbardziej undergroundowych czy eklektycznych odkryć. Jak mówili o nim sami twórcy: “Club4 to awangarda życia nocnego Barcelony” i faktycznie nią był. Miejsce z powodzeniem funkcjonowało przez 12 lat, zapisując wspaniałą kartę w historii hiszpańskiej kultury klubowej.

Paco Osuna at Music On Festival 2018

W ciągu trwającej ponad ćwierć wieku kariery, Paco Osuna zagrał wszędzie tam, gdzie grają najwięksi – Fabric, Space, Watergate, Amnesia, Space, Sónar, Awakenings, ADE, Time Warp… Lista ta mogłaby nie mieć końca.

Wydawniczy dorobek Hiszpana to kolejny filar budujący jego legendę – produkcje autorstwa Paco ukazywały się nakładem głównie dwóch labeli: Mindshake i Plus 8 Records. Wiele z nich stanowi dziś kanon klasyków, o które na internetowych aukcjach biją się koneserzy.

Paco Osuna. Mistrzowska technika i otwarta głowa

Niemal od początku styl Osuny charakteryzował się ogromną tanecznością, odzianą w głębokie, wbijające się do głowy brzmienia. Nie było w tym jednak zbytniej surowości – wydawnictwa, podobnie jak i sety Hiszpania, pełne były bogatych kompozycyjnie numerów.

Paco Osuna @ Amnesia Closing Party 2018

Od chwili scenicznego debiutu, uczestnicy imprez granych przez Paco, a także dziennikarze czy autorytety środowiska klubowego, zwracali uwagę na jedną, szczególną cechę jego występów – ogromną inteligencję i świadomość w budowaniu klimatu. Nie ma w tym ani nudnego wyrachowania, ani chaotycznej jazdy bez trzymanki – to zawsze dopracowane, lecz zaskakujące pokazy najwyższej jakości sztuki didżejskiej, gdzie głowa otwarta na rozmaite gatunki spotyka się z kreatywnym podejściem do tego, jak połączyć je ze sobą.

Paco Osuna w poznańskiej Tamie

Okazja, by zobaczyć i posłuchać legendarnego Hiszpania, nadarzy się już w najbliższą sobotę. Tego dnia Paco Osuna odwiedzi Poznań, gdzie zagra w doskonale znanym fanom kultury klubowej miejscu – w Tamie. Towarzyszyć mu będą rezydenci – Joana oraz Keytov. Za oprawę wizualną wydarzenia odpowiadać będzie Lola Haze. Wejściówki na to wydarzenie dostępne są na stronie Biletomat.pl.

PACO OSUNA | TAMA

Biletomat.pl
35 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →