Zobacz wirtualne Berghain zbudowane w… Minecrafcie

245
News
Zobacz wirtualne Berghain zbudowane w… Minecrafcie

Legendarne Berghain doczekało się swojego odwzorowania w jednej z najpopularniejszych gier świata. Tutaj na pewno przejdziesz selekcję!

Berghain to legendarny berliński klub techno. Miejscówka słynie z tego, że każda impreza ma tak imponujący lineup, że bije na głowę nie jeden europejski festiwal. Tylko w ubiegłym miesiącu zagrały tam takie gwiazdy jak m.in. Shackleton, Blawan, Len Faki, Surgeon, Kangding Ray, Marcel Dettmann,  Phase Fatale czy Terence Fixmer. Niesamowita przestrzeń i muzyka sprawiła, że Berghain to jeden z najważniejszych punków na mapie światowej techno turystyki.

Owiane legendami ze swoim srogim selekcjonerem Svenem na czele ma swoje miejsce w popkulturze. Kiedyś powstał karmnik dla ptaków w kształcie klubów, apka do sprawdzania czy przed Berghain jest kolejka, symulator bramki klubu, gra karciana… ale czy zastanawiałeś się kiedyś jak wyglądał by klub stworzony w… Minecrafcie? My też nie.

Minecraft Berghain

A jednak taki projekt powstał. Użytkownik reddita „u/throwawayforlewdstuf” pochwalił się, że stworzył mapę z budynkiem Berghain w jednej z najpopularniejszych grach na świecie. Tutaj Sven nie może powiedzieć Ci „NIE” i możesz zwiedzić każdy zakamarek. Wszystko zostało odtworzone z pamięci z zaskakującą dokładnością. Autorowi marzy się mapa ze słynnymi klubami, chce jeszcze stworzyć Tresor, ://about blank, Renate, Griessmühle czy Sisyphos nad którym aktualnie pracuje. Póki co możemy wybrać się na wirtualny spacer tylko po Berghain…