Czy to koniec radiowej Czwórki?

News

Nowe rządowe zmiany w polskich mediach dosięgły także Czwórki. Jaką przyszłość ma przed sobą jedna z niewielu "młodzieżowych" stacji?

Repertuar Polskiego Radia Czwórka może nie jest idealny, ale to jedna z niewielu rozgłośni nastawiona na szeroko rozumianą „młodzież”. W ramówce Czwórki możemy znaleźć takie audycje, jak „Zaraz się wyda” Łukasza Napory, „Funkadelia” i „Basstion” Marcina „Harpera” Huberta, „Kluboteka” Norberta „Berta” Borzyma czy „Leniwe” Kasi „Noviki” Nowickiej. Do września 2014 roku na antenie gościł też „BE 4” Aleksandra „Juniore” Kubaczewskiego, tworzony przy współpracy z Muno.pl.
Pierwsze doniesienia o zmianach pojawiły się na początku lutego tego roku, kiedy to wiceminister kultury Krzysztof Czabański powiedział na łamach „Rzeczpospolitej”: z tego co wiem, władze Polskiego Radia zamierzają zmienić Czwórkę w radio mówione.

Dziś te słowa potwierdza portal wirtualnemedia.pl, który rozmawiał z prezes Polskiego Radia, Barbarą Stanisławczyk. Czwórkę czeka przeistoczenie w rozgłośnię publicystyczno-informacyjną, z nową nazwą i programem.
Opozycja widzi w tym tworzenie kolejnej rządowej tuby, ale Prezes Czwórki twierdzi, że radio dalej ma być skierowanie do słuchacza w wieku 18-40 lat oraz zapewnia: chcemy robić niezależne, obiektywne, dziennikarskie radio.
Wygląda na to, że w polskim eterze zaczyna brakować miejsca na ciekawą muzykę elektroniczną. Nowe radio ma ponoć ruszyć w przeciągu kilku miesięcy.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupyPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →