Zmarł pionier brytyjskiego deep house’u

News
Pete Woosh - król rave'ów

Pete Woosh, połowa duetu DJ-ów Digs & Woosh i jeden z założycieli Nottingham's DiY Collective zmarł po przegranej walce z rakiem.

Pete Woosh – król rave’ów

Pete Woosh, połowa duetu dj’skiego Digs & Woosh i współtwórca kolektywu Nottingham DiY Soundsystem, zmarł 2 października. Artysta cierpiał na raka głowy i szyi. Chorobę zdiagnozowano u niego w grudniu 2015 roku.

Woosh był jednym z głównych dowodzących w DiY Soundsystem. Grupa stała się filarem klubowych wieczorów i festiwali w Nottingham, ostatecznie rozszerzając swoją markę o wytwórnię Strictly 4 Groovers w 1993 roku (która w 1998 roku zmieniła nazwę na DiY Discs). Załoga DiY Soundsystem znana była z olbrzymiego zaangażowania w tworzenie sceny undergroundowej w UK.  Woosh odegrał też kluczową rolę w największym w historii nielegalnym rave’ie w Castlemorton Common w 1992 roku. Uważany jest za pioniera brytyjskiego deep house, który zainspirował swoją muzyką wielu innych DJów i producentów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

DiY Digs & Woosh Castlemorton 1992

Po całym życiu didżejowania, zażywania narkotyków i złych wyborów dotyczących stylu życia, wiadomości o chorobie nie były dla mnie zaskoczeniem – powiedział Birch w 2015 roku, kiedy zdecydował się on na holistyczne leczenie swojej dolegliwości

Pete Woosh zostawił po sobie wiele znakomitych płyt

W marcu 2019 roku Woosh rozpoczął serię 52 Card Trick, w której przez 52 tygodnie wydawał utwory różnych artystów za pośrednictwem konta Bandcamp dla swojej marki Spirit Wrestlers. Dochód z tej serii trafił do organizacji charytatywnej Nottingham Active Cancer Therapy Support, a także do organizacji Together Against Cancer w Leicester i Penny Brohn Centre w Bristolu.

DIY: Digs & Woosh: Served Chilled: Sept 92

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →