Zmarł Peter Zinovieff – inżynier i kompozytor oraz pionier muzyki elektronicznej

Fot. Materiały promocyjne
News
Peter Zinovieff - geniusz swoich czasów 

Media podały, że Brytyjczyk zmarł kilka dni temu, w wieku 88 lat.

Peter Zinovieff – geniusz swoich czasów 

Peter Zinovieff urodził się w 1933 roku w Londynie. Uczęszczał do Oxfordu i zanim zdobył światową sławę, pracował jako geolog. Był członkiem kolektywu Unit Delta Plus wraz z legendą BBC Radiophonic Workshop – Delią Derbyshire i Brianem Hodgsonem. Współpracował z Paulem McCartneyem nad rzadkim, niewydanym utworem Beatlesów Carnival of Light z 1967 roku.

Firma EMS, założona przez Zinovieffa, Tristama Cary’ego i inżyniera Davida Cockerella w 1969 roku, produkowała instrumenty takie jak VCS3, Synthi 100 i Synthi AKS. Przez całe lata 70. syntezatory EMS były używane na płytach przez takich artystów jak m.in.: Kraftwerk, David Bowie, King Crimson, Pink Floyd, Brian Eno, kompozytor Karlheinz Stockhausen i wielu innych. Firma zbankrutowała pod koniec lat 70-tych, po czym została reaktywowana przez byłego pracownika, Robina Wooda.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

EMS Synthi 100 (CC BY 3.0)

 

Peter Zinovieff – z pasji do tworzenia 

Zinovieff spędził kolejne dekady z dala od muzyki, pracując, jako projektant graficzny i wykładowca, ale powrócił do komponowania w 2011 roku po otrzymaniu zamówienia na nowy utwór od artysty Russella Haswella.

Peter Zinovieff and Electronic Music Studios

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →