Zdjęcia z legendarnej imprezy techno zostaną pokazane w Birmingham

Fot. Vice.com
News
Que Club - legendarny brytyjski klub techno

Nieznane fotografie z legendarnej imprezy techno, pochodzące z 1996 roku, można będzie oglądać w Birmingham od 28 kwietnia.

Back to the 90′

Czarno-białe zdjęcia zostały wykonane przez nieżyjącego już, uznanego brytyjskiego fotografa mody Terence’a Donovana, który odwiedził Que Club w styczniu 1996 roku, na krótko przed swoją śmiercią. Od tamtej pory leżały nietknięte w szufladzie w domu założyciela kultowej serii imprez House Of God Chrisa Wisharta w Wolverhampton. Jez Collins, kuratorka nadchodzącej wystawy In The Que w Birmingham Museum & Art Gallery, odkryła zdjęcia podczas przeprowadzania wywiadu z Wishartem do filmu dokumentalnego o słynnym Que Club. 10 z 65 zdjęć znajdzie się na wystawie, która zostanie otwarta 28 kwietnia.

To niesamowite znalezisko po tylu latach. To było ważne miejsce dla ludzi, a zostało uwiecznione przez jednego z największych brytyjskich fotografów tamtych czasów

– powiedziała Collins w rozmowie z Guardianem

Que Club legendarny brytyjski klub techno

Donovan, który był znany z fotografowania takich gwiazd jak Jimi Hendrix, księżna Diana i Twiggy, został zwabiony do Que Club przez swojego syna, który był w tym okresie DJ-em.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Otwarty w 1989 roku w byłym Methodist Central Hall Que Club, był jednym z najważniejszych klubów zrzeszających społeczność acid house w Wielkiej Brytanii. Imprezy takie jak House Of God, Atomic Jam i Flashback pomogły wypozycjonować Birmingham, jako znaczący ośrodek muzyczny na mapie muzyki tanecznej.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →