Zatrucie tlenkiem węgla na nielegalnym rave’ie w Norwegii

1 613
News
rave,norwegia

25 osób uczestniczących w imprezie Rave Cave, która odbywała się w opuszczonym bunkrze w Oslo, zostało hospitalizowanych, w wyniku zatrucia tlenkiem węgla.

Rave, który mógł zakończyć się tragedią

Nielegalny rave odbył się w ostatni weekend w Oslo, w dzielnicy St Hanshaugen i umiejscowiony był 70 metrów pod ziemią. Bawiące się osoby miały dostęp tylko do jednego wyjścia na powierzchnię wielkości 1 metra kwadratowego. W imprezie wzięło udział około 200 osób w wieku od 20 do 40 lat. W pewnym momencie przenośne generatory diesla, które były wystawione na terenie rave’u, zaczęły produkować toksyczne opary tlenku węgla.

Tlenek węgla jest bezwonnym i bezbarwnym gazem powstającym podczas niecałkowitego spalania paliw węglopochodnych, takich jak ropa naftowa, gaz, węgiel lub drewno. Może on powodować uduszenie i śmierć, ponieważ wypiera tlen z czerwonych krwinek i zatrzymuje dopływ tlenu do narządów witalnych, takich jak serce i mózg.

Uczestnicy zabawy, którzy zaczęli wyczuwać, że coś jest nie w porządku poinformowali innych o niebezpieczeństwie. Zdezorientowana publika zaczęła w pośpiechu opuszczać bunkier.

rave, norwegia

Fot. Guardian

Nielegalny i niebezpieczny rave w Oslo – sprawą zajmuje się policja

Władze odkryły całe zdarzenie przypadkowo po tym, jak policja patrolująca okoliczny teren, natknęła się na dziwnie zachowującą się grupę młodych ludzi. Policjanci zostali poproszeni o wezwanie karetek –  do szpitala trafiło ponad 20 osób. Na szczęście nie stwierdzono, aby ich stan zdrowia był krytyczny. Większość z hospitalizowanych uczestników nielegalnego rave’u znajduje się wciąż na obserwacji.

Policja wezwała wszystkich, którzy brali udział w imprezie w bunkrze do zwrócenia się o pomoc medyczną w przypadku wystąpienia mdłości, bólu głowy lub zawrotów głowy. Prowadzone jest też specjalne dochodzenie w tej sprawie.

Mogliśmy skończyć z trwałymi obrażeniami. Pewien lekarz nazwał to zbiorową próbą samobójczą. To całkowicie chore nawet o tym myśleć – powiedziała lokalnej prasie dwudziestoletnia kobieta, która uczestniczyła w rave’ie

Oslo – Rave Cave

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.