Zacieramy ręce. Four Tet z nową EPką już w najbliższy piątek

News
Four Tet

Kieran Hebden nie zwalnia tempa. W piątek Four Tet zaprezentuje najnowsze wydawnictwo. Na EPce brytyjskiego producenta znajdziemy trzy utwory.

Four Tet – Anna Painting już w piątek

Już kilka tygodni temu Four Tet zapowiedział nadejście nowego materiału. Teraz przyszedł czas na konkrety. EPka zatytułowana Anna Painting ujrzy światło dzienne w piątek, 23 sierpnia. Skąd wziął się pomysł i tytuł EPki?

Four Tet i Anna Liber Lewis – wspólny projekt muzyka i malarki

W styczniu tego roku Four Tet miał okazję uczestniczyć w wyjątkowym projekcie. Na potrzeby wystawy prac malarki Anna Liber Lewis, Hebden stworzył autorską muzykę w celu zbudowania odpowiedniego klimatu. Wystawa zatytułowana Muscle Memory miała miejsce w Elephant West Gallery w Londynie. Więcej przeczytacie o niej na oficjalnej stronie galerii.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Anna Liber Lewis - fot. Elephant Gallery

Anna Liber Lewis – fot. Elephant West Gallery

Four Tet i Anna Liber Lewis – wspólne dzieciństwo, pasje i projekt

Kieran Hebden i Anna Liber Lewis to dobrzy znajomi. Jak możemy przeczytać w informacji o ich wspólnym projekcie, muzyk i malarka znają się prawie przez całe życie. Dorastali razem w Londynie, gdzie wraz z grupą przyjaciół – jak to ujęła Anna – „zatracili się w muzyce”. Liber Lewis podkreśla jak wiele łączy ją z Four Tetem:

Oboje jesteśmy pod wpływem tego, jak poruszamy się po świecie, oraz ludzi i rzeczy będących blisko nas.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

ALL THE FEELINGS! . . . @fourtetkieran

Post udostępniony przez Anna Liber Lewis (@annalogue18)

Przez sześć miesięcy, Anna Liber Lewis wysłała Hebdenowi zdjęcia mające stanowić dla niego inspiracje. Four Tet skupił się na oddaniu rozmaitych cech prac malarki poprzez różne dźwięki i konstrukcje. Jak czytamy w opisie ich wspólnego projektu, „utwory sięgają od ambientu i migotania, do basu i tańca, odzwierciedlając emocjonalną podróż po twórczości Liber Lewis.”

Four Tet i Anna Liber Lewis – tragedia i celebracja radości z życia

Istotnym aspektem, który wpłynął na ostateczny kształt prac obu artystów, jest wspólna tragedia. Zarówno Four Tet, jak i Anna Liber Lewis stracili w ubiegłym roku swoich ojców na skutek gwałtownie postępujących chorób. Ten dramatyczny zbieg okoliczności, doprowadził do powstania wieloznacznego przekazu. Symbioza prac producenta i malarki jest z jednej strony pełna smutku , a z drugiej nadziei. Wspólny projekt brytyjskich twórców to celebracja radości z życia, ze wszystkimi jego emocjonalnymi wzlotami i upadkami.

Four Tet – Anna Painting – szczegóły premiery

Wydawnictwo dostępne będzie w formie cyfrowej, lecz także w formie płyty winylowej. EPka pojawi się nakładem wytwórni Text Records założonej przez samego Hebdena. Fizyczną wersję Anna Painting można zamówić tutaj. Okładkę wydawnictwa stanowi praca autorstwa Anny Liber Lewis. Znana jest już tracklista:

A1. Anna Painting
B1. Lahaina Noon
B2. Breath

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Four Tet (@fourtetkieran)

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →