Zabójczy miks, czyli MDMA w… szampanie? Są ofiary, producent w tarapatach

Fot. Pixabay
News
MDMA z bąbelkami

Butelki szampana Moët Chandon Imperial Ice zostały masowo wycofane z rynku po tym, jak w kilku egzemplarzach wykryto obecność MDMA.

MDMA z bąbelkami

Marka Moët ostrzega przed piciem szampana Chandon Imperial Ice, co do którego istnieje podejrzenie, że zawiera w sobie MDMA. Zatruty szampan trafił na rynek europejski. W Holandii cztery osoby zachorowały po jego wypiciu, w Niemczech osiem osób zatruło się w restauracji w regionie Górnego Palatynatu. Niestety jedna osoba zmarła wskutek zatrucia. Był to 52-letni Harald Georg, który wypił dosłownie tylko kilka łyków z kieliszka.

Jak donosi The Times, holenderski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności i Produktów Konsumenckich ogłosił, że samo dotknięcie butelki zawierającej sporą ilość MDMA zagraża zdrowiu. W butelce, z której trunek pił Georg znaleziono co najmniej 100 gramów MDMA.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Nie wiadomo, w jaki sposób MDMA znalazło się w tych butelkach. Dlatego [urząd] nie jest w stanie oszacować, czy w obiegu znajduje się więcej takich butelek zawierających niebezpieczną substancję. Nie można wykluczyć, że w sprzedaży znajdują się inne butelki tej samej marki, które również zawierają MDMA

– czytamy w The Times.

Fot. Pixabay

MDMA – władze wydały ostrzeżenie

Władze sanitarne ostrzegły, że chociaż skażona butelka szampana nie będzie wyglądała inaczej z zewnątrz, to po nalaniu skażony szampan nie będzie tak mocno bąbelkował, płyn będzie miał czerwono-brązowy kolor, który z czasem ciemnieje, i będzie miał anyżowy zapach. Ostrzeżono ludzi, aby zwracali uwagę na te oznaki.

Nawet zanurzenie opuszka palca w płynie i skosztowanie go może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, i to bez połykania. Niewielki łyk może być śmiertelny. Każdy, kto trafi na skażonego narkotykiem szampana, powinien natychmiast powiadomić o tym policję

– ostrzega holenderski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności i Produktów Konsumenckich.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →