YouTube uruchamia płatną wersję serwisu

Lifestyle

Za kilka dni wystartuje rozszerzona wersja najpopularniejszego serwisu video - YouTube Red. Sprawdź co oferuje w ramach miesięcznego abonamentu.

Reklama
Wprowadzenie płatnej wersji YouTube, pozbawionej reklam i z ekskluzywnymi materiałami było kwestią czasu. Przygotowanie usługi zajęło Google dość dużo czasu, ale w końcu YouTube Red został oficjalnie zaprezentowany. Swoją drogą, nazwa dość niefortunna, bo może kojarzyć się z innym popularnym serwisem video ze słowami „Red” i „Tube” w nazwie.
YouTube Red, oprócz nie nękania użytkownika reklamami, oferuje oglądanie filmów offline, dostęp do ekskluzywnych materiałów video, takich jak m.in. mini-seriali z udziałem popularnych „youtuberów” oraz subskrypcję usługi muzycznej Google Play Music, dotychczas znanej jako YouTube Music Key. Użytkowników słuchających muzyki z YouTube na urządzeniach mobilnych ucieszy fakt, że aplikacja YouTube Red będzie umożliwiała odtwarzanie w tle.
Płatny YouTube wystartuje 28 października, niestety, na razie na terenie Stanów Zjednoczonych. Anonament miesięczny wyniesie 9,99 dolara. Nie wiadomo kiedy usługa trafi do Polski.

Polub muno.pl na Facebooku: