Znika największy ripper muzyki z YouTube

News

Branża fonograficzna wygrywa bitwę z piractwem - największy serwis konwertujący muzykę z YouTube do plików MP3 znika z sieci.

Kilka tygodni temu pisaliśmy, że rippowanie muzyki z m.in. YouTube do plików MP3 to kolejny duży problem, z którym branża fonograficzna musi się zmierzyć. W samej Wielkiej Brytanii 15% użytkowników zgrywa na dyski twarde materiał ze Spotify, YouTube i innych platform streamingowych. Może się wydawać, że to niewiele, jednak pomiędzy 2014 a 2016 rokiem ilość osób „kradnących” w ten sposób wzrosła o ponad 140%.

Streaming muzyki nie zatrzymał piractwa. Wręcz przeciwnie…

Dziś górą jest branża fonograficzna, bo z sieci niebawm zniknie serwis youtube-mp3.org, jeden z najpopularniejszych ripperów muzyki z YouTube. Rok temu proces sądowy jego twórcom wytoczyła RIAA – amerykańska organizacja chroniąca prawa wydawców muzycznych. Sprawa właśnie zakończyła się ugodą, na mocy której twórcy youtube-mp3.org muszą zapłacić RIAA określoną kwotę (nie ujawniono jaką) i przekazać prawa do domeny.
Bitwa wygrana, ale do wygrania wojny z nową formą piractwa jeszcze długa droga. Można się spodziewać, że pojawienie się kolejnych ripperów jest tylko kwestią czasu.
Źródło: antyweb.pl

Polub muno.pl na Facebooku: