Yeah But No i Coals razem na koncertach – WYWIAD

Wywiad

Yeah But No to nowy projekt Douglasa Greeda i wokalisty Fabiana Kussa. Artyści za kilka dni wydają album, a w grudniu pojawią się w Polsce na koncertach z duetem Coals.

Yeah But No to niemiecki duet tworzony przez producenta Douglasa Greeda i wokalistę Fabiana Kussa. Artystom, których wiele różni, udało się znaleźć wspólny język w niejednorodnej, rozbudowanej elektronice. 10 listopada premierę będzie miał ich album, zatytułowany po prostu „Yeah But Not”.

Zespół jesienią wystąpi w Polsce trzykrotnie – razem z Coals w Poznaniu i w Warszawie oraz na festiwalu WroSound.

Coals – Tamagotchi Tour

17.11 / Lublin / Dom Kultury
18.11 / Katowice / Fabryka Porcelany
19.11 / Kraków / Zet Pe Te (+ Lor)
30.11 / Toruń / NRD
1.12 / Poznań / Scena Na Piętrze (+ Yeah But No)
2.12 / WROsound Festival / Wrocław (+ Yeah But No)
3.12. / Warszawa / Niebo (Distorted Club) (+Yeah But No)

YEAH BUT NO (NIEMCY) – WYWIAD

Jak doszło do waszej wspólnej trasy z Coals?
Douglas Greed: Mamy tego samego agenta bookingowego, który czuł, że będziemy idealnie pasować. Nie możemy doczekać się spotkania i trasy!
To będzie wasz pierwszy raz w Polsce? Jeśli nie, opowiedzcie o pierwszym doświadczeniu.
Fabian Kuss: To będzie nasz pierwszy raz jako Yeah But No. Douglas Greed grał w Polsce kilka razy jako DJ i zawsze świetnie się bawił.

DG: Pierwszy raz grałem w Polsce na Festiwalu Strawińskiego w Poznaniu. Zaprosiła mnie moja przyjaciółka An On Bast, bym zinterpretował prace Strawińskiego. Bawiliśmy się przez całą noc, wtedy poznałem też Mooryca, z którym stworzyłem projekt Eating Snow.

Jakie są wasze oczekiwania względem trasy?
DG: Mamy nadzieję poznać ciekawych ludzi i przekonać ich do naszej muzyki. Może nawet wywołać u nich gęsią skórkę tu i tam.
FK: Mamy przyjaciół w Polsce, więc wiemy czego możemy się spodziewać. Wierzymy, że Yeah But No i Coals to świetne połączenie muzyki elektronicznej. Ze względu na to, że jesteśmy nowi, mamy nadzieję, że ludzie przyjdą na koncerty, by nas poznać.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jakich polskich artystów szczególnie cenicie? Kto gości na waszych playlistach?
DG: An On Bast i Mooryc to nasi bardzo dobrzy przyjaciele. Mooryc mieszka teraz w Berlinie i często się spotykamy, by pogadać o polityce i muzyce.
Jak sądzicie, dlaczego wymiana między niemieckimi a polskimi artystami jest wciąż nieproporcjonalna na korzyść niemieckich, którzy częściej przyjeżdzają do Polski? Co waszym zdaniem może to zmienić?
FK: Trudno powiedzieć. Myślę, że chodzi o to, że Berlin jest jedną z głównych muzycznych stolic i łatwiej się stąd promować. To kwestia położenia i sieci kontaktów.
DG: Szczerze mówiąc, nie wiem jak polski rząd wspiera muzykę i sztukę. W Niemczech istnieje kilka programów, które pomagają ci przetrwać jako artyście i jeśli masz tą świadomość, łatwiej jest tworzyć muzykę i być artystą. Może to kwestia możliwości?


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →