XONE:K2 – wciąż istotny kontroler od Allen & Heath

fot. Allen & Heath
Elektronika News
XONE:K2 - nowy kontroler od Allen & Heath

Od ponad pół wieku brytyjska firma Allen & Heath znana jest na całym świecie z produkcji jednych z najlepszych konsolet mikserskich na rynku. 10 lat temu wypuścili jeden z najważniejszych kontrolerów didżejskich na rynku - XONE:K2.

XONE:K2 – jakościowy kontroler

Kontroler XONE:K2 jest wciąż popularny wśród didżejów. Owszem, na rynku dostępnych jest wiele alternatyw, ale charakterystyczna jakość Allen & Heath nie ma sobie równych. XONE:K2 jest niewielki, ale potężny – posiada czarną, twardą obudowę, która służy również jako stojak, podnosząc K2 do tej samej wysokości, co większość profesjonalnych mikserów didżejskich. Kontroler zawiera 4-kanałową kartę dźwiękową i ponad 52 elementy sterujące (12 analogowych i 6 obrotowych enkoderów z przyciskiem, 4 suwaki i 30 podświetlanych przełączników wydajności) dla maksymalnie 171 MIDI na 3 warstwach. XONE:K2 został zaprojektowany tak, aby funkcjonował zgodnie z życzeniem użytkownika, dlatego wszystkie elementy sterujące muszą być mapowane ręcznie. Tak, jest to czasochłonny proces, ale warto znać swój sprzęt, aby go lepiej wykorzystać na scenie, prawda? Jeśli czytając to, masz jakieś wątpliwości, to lepiej wybierz inny sprzęt.

How To Connect XONE K2 with Traktor/Ableton On New M1 Chip MacBook Air/Pro

XONE:K2 posiada 12 pokręteł i 12 przycisków podzielonych po 3 na kolumnę, w górnej części interfejsu. Pod suwakami liniowymi znajduje się łącznie 16 (4×4) przycisków, które mogą być używane do różnych celów – w zależności od wyboru użytkownika, np. puszczania sampli. Kolejną interesującą cechą XONE:K2 jest sprytny system Latching Layers, umożliwiający przypisanie jednej kontroli do wielu warstw. Ta funkcja będzie przydatna dla hybrid setów, np. z Abletonem. Z tyłu kontrolera standardowo znajdują się złącza RCA Phono, USB oraz gniazda input/output do podłączenia urządzenia XONE X:LINK. Na przednim panelu umieszczone zostało gniazdo słuchawkowe 3,5 mm do monitorowania wyjścia.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zobacz także: Munocast 013: Jurek Przezdziecki: „Muzyk musi udowadniać sobie, że wciąż jest sens, aby się tym zajmować”

XONE:K2 w Polsce jest aktualnie do nabycia w cenie ok. 1400 zł.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →